چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
يادداشت هفته:

نُه نکته درباره آزمون کارداني نظام جديد فني و حرفه‌اي

۱۳۹۶/۰۲/۲۵

همان گونه که داوطلبان گرامي مطلعند، ثبت‌نام در آزمون دوره‌هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي ـ غيرانتفاعي سال 1396 و برخي از رشته‌هاي بدون آزمون (پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي)، منحصراً به صورت اينترنتي از روز گذشته (24/2/96) آغاز ‌شده است و تا ساعت 24 روز يکشنبه 31 ارديبهشت ماه 1396 ادامه خواهد داشت. به همين خاطر، مناسب ديديم که نکات لازم در مورد اين آزمون را براي داوطلبان آن يادآوري کنيم.
اين موارد به قرار زيرند:
1ـ علاقه‌مندان به تحصيل در دوره‌هاي کارداني، بايد ضمن آگاهي از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غير ايراني و توضيحات مربوط به سهميه شاهد و ايثارگر (درج شده در دفترچه راهنماي شرکت در آزمون که از روز ‌شنبه 23/2/96 در پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش قرار گرفته است)، در صورتي که واجد شرايط ياد شده باشند، به عنوان داوطلب مقطع کارداني، منحصراً در يک رشته امتحاني و متناسب با رشته تحصيلي  و کد رايانه‌اي چهار رقمي ديپلم خود (بر اساس ضوابط درج شده در دفترچه راهنماي ثبت‌نام آزمون) متقاضي ادامه تحصيل شوند.
2- داوطلبان بايد با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش به نشاني: www.sanjesh.org و دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام  از اين پايگاه و مطالعه دقيق آن، و آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام، با استفاده از کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونيکي آنها فعال است، مبلغ 200 هزار ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون، پرداخت و در اين آزمون ثبت‌نام کنند.
3ـ هرگاه داوطلبي، علاقه‌مند به شرکت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات آموزش عالي غير دولتي ـ غيرانتفاعي باشد، لازم است که علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ 51 هزار ريال ديگر نيز براي دوره‌هاي ياد شده اقدام نمايد.
4 ـ از آنجايي که مقرر گرديده است که در مراحل مختلف فرآيند آزمون، خدماتي از طريق پيام کوتاه به داوطلبان ارايه شود، داوطلباني که تمايل به استفاده از خدمات پيام کوتاه دارند، با انتخاب گزينه مربوط و پرداخت مبلغ 5 هزار ريال به عنوان هزينه استفاده از خدمات پيام کوتاه، مي‌توانند از اين خدمات استفاده نمايند.
5 ـ به داوطلبان توصيه مي‌شود که برابر دستورالعمل درج شده در دفترچه راهنماي ثبت‌نام، در آغاز، فرم پيش نويس تقاضانامه درج شده در دفترچه ياد شده را تکميل کنند و پس از آن، بر اساس فرم پيش نويس، با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش، اطلاعات لازم را بر اساس بندهاي برنامه نرم‌افزاري ثبت‌نام وارد نمايند.
6ـ شايسته است که داوطلبان، در وارد کردن اطلاعات ثبت‌نامي خود دقت لازم را مبذول دارند؛ زيرا در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک داوطلب، در صورت پذيرفته شدن در آزمون، قبولي وي (کان لم يکن) تلقي شده و از ادامه تحصيل داوطلب جلوگيري خواهد شد.
7ـ بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده، آزمون دوره‌هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي سال 1396 در روز جمعه 13 مرداد ماه سال جاري برگزار خواهد شد.
8 ـ شايسته است که داوطلبان در انتخاب کدرشته امتحاني و همچنين شهرستان محل حوزه امتحاني خود دقت لازم را به عمل آورند؛ چون پس از دريافت کد پي‌گيري 16 رقمي، به درخواست‌هاي داوطلبان مبني بر اصلاح موارد فوق، ترتيب اثر داده نخواهد شد.
9- پيشنهاد‌ مي‌شود که داوطلبان، بعد از تکميل تقاضانامه و دريافت کد پي‌گيري، يک نسخه پرينت از تقاضانامه‌شان تهيه و آن را نزد خود نگهداري نمايند.

موفق باشيد 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.