دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
يادداشت هفته:

چند نکته درباره تکميل ظرفيت دکتري 96

۱۳۹۶/۰۷/۱۷

1 ـ از آنجا که‌ برخي از دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي براي‌ پذيرش‌ دانشجو اعلام‌ ظرفيت‌ جديد کرده يا ظرفيت برخي از کدرشته‌ محل‌هاي تحصيلي آزمون مذکور تکميل نگرديده است، بنابراين، تمام داوطلباني که در آزمون ياد شده ثبت‌نام و شرکت کرده‌‌اند و با توجه به کارنامه آزمون خود داراي نمره کل مثبت هستند، مي‌توانند بر اساس ضوابط و شرايط درج شده در دفترچه راهنماي شرکت در آزمون (شمارة 1) و دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شمارة 2) آزمون ياد شده و همين طور اطلاعيه‌هاي سازمان سنجش، تا تاريخ شنبه 22 مهر ماه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني:  www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به انتخاب کدرشته ‌محل‌هاي تحصيلي مطابق با رشته امتحاني خود اقدام کنند.
2‌ـ لازم به يادآوري است که جداول آن گروه از کدرشته‌هاي تحصيلي آزمون دکتري 96 که در مرحله تکميل ظرفيت اقدام به پذيرش دانشجو مي‌کنند، در سايت سازمان سنجش درج شده است.
3 ـ هر داوطلب بر حسب مورد مي‌تواند نسبت به انتخاب حداکثر 15 کدرشته محل مطابق با رشته امتحاني خود در اين مرحله اقدام نمايد.
4 ـ گزينش‌ نهايي‌ در هر يک‌ از کدرشته‌‌هاي تحصيلي‌ اعلام شده در اين اطلاعيه، بر اساس شرايط و ضوابط مندرج‌ در دفترچه‌هاي راهنماي شرکت در آزمون و انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شمارة 1و 2) و اطلاعيه‌هاي قبلي آزمون‌ ياد شده انجام‌ خواهد شد.
5‌ ـ‌ آن گروه‌ از داوطلباني‌ که‌ قبلاً در رديف پذيرفته شدگان نهايي آزمون دکتري «Ph.D» سال 1396 قرار گرفته و به عنوان پذيرفته شده اعلام شده‌اند، نيز مجاز به شرکت در مرحله تکميل ظرفيت هستند.
6 ـ چنانچه داوطلبان پيشگفته در بند پيشين، در اين مرحله از پذيرش، متقاضي رشته‌هاي تحصيلي مرحله تکميل ظرفيت شوند و در رديف پذيرفته شدگان نهايي اين مرحله نيز قرار بگيرند، قبولي قبلي آنان «کان‌لم‌يکن» تلقي مي‌شود و بر اساس ضوابط بايد در کدرشته قبولي جديد ثبت‌نام کرده و ادامه تحصيل دهند و هيچ‌گونه تقاضايي بعد از اعلام نتايج، پذيرفته نخواهد شد.
7 ـ تمام متقاضيان مرحله تکميل ظرفيت آزمون دکتري 96 بايد حداکثر تا تاريخ سي‌ام بهمن ماه سال جاري موفق به اخذ مدرک کارشناسي‌ارشد گردند.
8 ـ نيمسال پذيرش دانشجو در هر يک از کدرشته محل‌هاي درج شده در جداول مربوط به  تکميل ظرفيت، که در سايت سازمان سنجش آمده است، متناسب با امکانات و نظر دانشگاه يا مؤسسه محل قبولي، در نخستين ترم تحصيلي ممکن خواهد بود.
9 ـ نتايج معرفي شدگان چند برابر ظرفيت هر يک از کدرشته محل‌‌هاي درج شده در جداول مربوط به مرحله تکميل ظرفيت، که در سايت سازمان سنجش آمده است،در تاريخ دوشنبه 15 آبان ماه جاري از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش براي انجام مراحل مصاحبه دانشگاه‌ها اعلام خواهد شد.
 

موفق باشيد 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.