یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
يادداشت هفته:

پنج نکته دربارة تکميل ظرفيت آزمون دکتري 96

۱۳۹۶/۰۸/۲۲

در اواسط هفته گذشته، کارنامه انتخاب رشته داوطلبان مرحله تکميل ظرفيت آزمون دکتري «Ph.D» سال 1396 روي ‌سايت اطلاع‌رساني سازمان سنجش قرار گرفت و بر اين اساس، داوطلباني که در کدرشته محل‌هاي انتخابي خود داراي حدنصاب نمره علمي لازم هستند، بايد با توجه به نکاتي که در زير مي‌آيد و مطابق برنامه زماني دانشگاه مربوط، با همراه داشتن مدارک لازم، در مراحل ارزيابي تخصصي هر يک از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي که واجد شرايط تحصيل در آنها شناخته شده‌اند، شرکت نمايند.
اين نکات به قرار زيرند:
1- صرفاً داوطلباني مي‌توانند به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي براي انجام ارزيابي تخصصي (آزمون کتبي، مصاحبه و ... ) اقدام کنند که کدرشته محل مربوط را در فرم انتخاب رشته خود درج کرده و حد نصاب نمره علمي لازم را بر اساس مندرجات کارنامه‌شان کسب کرده باشند.
2- داوطلباني که بر اساس کارنامه منتشر شده در سايت سازمان سنجش، در کدرشته محل‌هاي انتخابي داراي حدنصاب نمره علمي لازم هستند، بايد قبل از مراجعه به محل مصاحبه، در آغاز به اطلاعيه دانشگاه مورد نظر که در سايت آن دانشگاه درج گرديده است، مراجعه کرده و بر اساس آن در آزمون کتبي و مصاحبه دانشگاه مذکور شرکت نمايند.
3- آن گروه از داوطلباني که در مرحله ارزيابي تخصصي شرکت کرده و در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي تکميل ظرفيت آزمون دورة دکتري (Ph.D) نيمه­ متمرکز سال 1396 (دوره ­هاي روزانه) قرار گيرند، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون دکتري سال 1397 نخواهند بود.
4- تمام داوطلباني که در کدرشته محل‌هاي انتخابي داراي حدنصاب نمره علمي لازم به منظور شرکت در مراحل ارزيابي تخصصي از سوي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي بوده و متقاضي شرکت در مصاحبه هستند، بايد به منظور تکميل فرم بررسي صلاحيت‌هاي عمومي به لينک مربوط که در سايت سازمان سنجش قرار دارد، مراجعه کنند و حداکثر تا تاريخ پنج‌شنبه 25 آبان ماه، ضمن پرداخت مبلغ تعيين شده به صورت اينترنتي، اين فرم را تکميل و کد پي‌گيري دريافت نمايند. ضمناً داوطلباني که نسبت به تکميل فرم بررسي صلاحيت‌هاي عمومي اقدام نکنند، از گزينش نهايي حذف خواهند شد.
5-آن‌ گروه‌ از داوطلباني‌ که‌ پيش از اين در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي آزمون دکتري سال 96 در هريک از دوره‌ها قرار گرفته و به عنوان قبولي اعلام شده‌اند، هر گاه در رديف پذيرفته شدگان نهايي مرحله تکميل ظرفيت (در هر يک از دوره‌ها اعم از روزانه يا ... ) نيز قرار بگيرند، قبولي قبلي آنان «کان‌لم‌يکن» تلقي مي‌شود و مطابق ضوابط، بايد در کدرشته قبولي جديد ثبت‌نام کنند و ادامه تحصيل دهند و هيچ‌گونه تقاضايي بعد از اعلام نتايج، نيز پذيرفته نخواهد شد.
 

موفق باشيد 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.