یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
يادداشت هفته:

آزمون کارشناسي‌ارشد 97 و چند نکته

۱۳۹۶/۰۹/۱۳

به ياري خدا، از پنجشنبه همين هفته (16 آذر ماه 1396) ثبت‌نام در آزمون کارشناسي‌ارشد ناپيوسته سال 1397 و بيست و سومين المپياد علمي ـ دانشجويي کشور آغاز مي‌گردد. به همين خاطر، مناسب ديديم که چند نکته در ارتباط با اين آزمون در اين ستون براي اطلاع داوطلبان گرامي يادآور شويم:
1 ـ ثبت‌نام در آزمون کارشناسي‌ارشد ناپيوسته سال 1397 از روز پنج‌شنبه مورخ 16 آذر ماه آغاز مي‌شود و در روز چهارشنبه 22 آذر ماه پايان مي‌پذيرد.
2 ـ لازم به تاکيد است که ثبت‌نام در آزمون ياد شده، منحصراً به صورت اينترنتي و از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش به نشاني: www.sanjesh.org انجام خواهد پذيرفت.
3 ـ علاقه‌مندان، ضمن آگاهي از شرايط عمومي و اختصاصي شرکت در اين آزمون، که در دفترچه راهنماي شرکت در آزمون در پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان قرار دارد، مي‌توانند، در صورتي که داراي شرايط مذکور باشند، حداکثر در دو رشته امتحاني (طبق ضوابط رشته‌‌هاي امتحاني درج شده در دفترچه راهنماي ثبت‌نام) متقاضي ثبت‌نام شوند.
4 ـ داوطلباني که علاوه بر رشته انتخابي يا امتحاني اصلي (رشته اول)، علاقه‌مند به‌ شرکت در رشته‌ امتحاني‌ دوم هستند، بايد يک‌ کارت اعتباري ديگر، علاوه بر کارت اعتباري اول خريداري نمايند.
5 ـ داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و شرکت در آزمون کدرشته‌هاي امتحاني (اصلي و شناور)، که علاقه‌مند به شرکت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه پيام‌نور و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي هستند، لازم است که علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، با پرداخت مبلغ تعيين شده براي اين ثبت‌نام نيز به منظور اعلام علاقه‌مندي به دوره‌هاي مذکور، اقدام نمايند.
6 ـ شايسته است که داوطلبان، برابر دستورالعمل درج شده در دفترچه راهنماي ثبت‌نام، ابتدا فرم پيش نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه ياد شده را تکميل نموده و سپس بر اساس فرم پيش‌نويس، با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش، اطلاعات لازم را براساس بندهاي برنامه ‌نرم‌افزاري ثبت‌نام وارد کنند.
7 ـ لازم است که داوطلبان، در درج اطلاعات ثبت‌نامي خود دقت کنند. بديهي است که در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک داوطلب، در صورت پذيرفته‌شدن در آزمون، قبولي وي «کان لم يکن» تلقي شده و از ادامه تحصيل داوطلب جلوگيري خواهد شد.
8 ـ مطابق برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون کارشناسي‌ارشد ناپيوسته سال 1397 در روزهاي پنجشنبه 6 و جمعه 7 ارديبهشت 97 برگزار خواهد شد.
9 ـ داوطلبان علاقه‌مند مي‌توانند هم زمان ‌با برگزاري‌ آزمون کارشناسي‌ارشد ناپيوسته سال 1397، در اولين ‌مرحله دوره بيست و سومين آزمون المپياد علمي ـ دانشجويي‌ کشور نيز شرکت نمايند.
‌10 ـ به داوطلبان توصيه مي‌شود که در انتخاب کدرشته‌هاي امتحاني (اول و دوم) و همچنين شهرستان محل حوزه امتحاني خود، دقت لازم را به عمل آورند؛ زيرا پس از دريافت کد پي‌گيري 16 رقمي، در اين خصوص به درخواست‌هاي داوطلبان مبني بر اصلاح يا جابجايي، ترتيب اثر داده نخواهد شد؛ ضمناً توصيه‌ مي‌شود که داوطلبان، پس از تکميل تقاضانامه ثبت‌نام و دريافت کد پي‌گيري، يک نسخه پرينت از تقاضانامه‌شان تهيه، و مندرجات آن را کنترل و نزد خود نگهداري نمايند.
 
 

موفق باشيد 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.