سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
يادداشت هفته:

هفت نکته درباره ثبت‌نام آزمون کارشناسي ناپيوسته 97

۱۳۹۷/۰۲/۲۴

به ياري خدا، ثبت‌نام در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 1397 از روز گذشته (يکشنبه 23 ارديبهشت ماه) آغاز شده است و تا پايان روز ‌شنبه 29 ارديبهشت ماه ادامه خواهد داشت. به همين خاطر، مناسب ديديم که توجه داوطلبان اين آزمون را به چند نکته مهم که در سطرهاي بعدي خواهد آمد، جلب نماييم:
1 ـ علاقه‌مندان به تحصيل در دوره‌هاي کارشناسي ناپيوسته، بايد، ضمن آگاهي از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غيرايراني و توضيحات مربوط به سهميه، که در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون درج شده است، در صورتي که داراي شرايط ياد شده باشند، به عنوان داوطلب مقطع کارشناسي ناپيوسته، منحصراً در يک رشته امتحاني (بر اساس ضوابط درج شده در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون) متقاضي شوند.
2 ـ دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون کارداني به کارشناسي‌ناپيوسته سال 1397 از روز يکشنبه (23 ارديبهشت ماه) در پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش قرار گرفته است.
3 ـ به داوطلبان ثبت‌نام و شرکت در اين آزمون، پيشنهاد مي‌شود که بر اساس دستورالعمل درج شده در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته، نخست فرم پيش‌نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه ياد شده را تکميل کرده و سپس بر اساس فرم پيش‌نويس، با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش، اطلاعات لازم را مطابق بندهاي برنامه نرم‌افزاري ثبت‌نام وارد نمايند.
4 ـ راهنماي جامع نحوه تکميل فرم، در برنامه نرم‌افزاري ثبت‌نام اينترنتي موجود است و داوطلبان براي کسب اطلاع بيشتر مي‌توانند به اين راهنما مراجعه نمايند.
5 ـ داوطلبان بايد در درج اطلاعات ثبت‌نام و انتخاب رشته خود دقت لازم را مبذول دارند؛ زيرا در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک داوطلب، در صورتي که وي در اين آزمون پذيرفته شود، قبولي‌اش باطل شده و از ادامه تحصيل داوطلب جلوگيري خواهد شد.
6 ـ بر اساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 1397 (براي آن گروه از رشته‌هاي امتحاني که پذيرش آنها با آزمون است) در روز جمعه مورخ 12 مرداد ماه سال جاري برگزار خواهد شد.
7 ـ به داوطلبان پيشنهاد مي‌شود که در انتخاب کدرشته امتحاني و همچنين شهرستان محل حوزه امتحاني خود (براي رشته پذيرش با آزمون) دقت لازم را مبذول فرمايند؛ چون پس از دريافت کد پي‌گيري 16 رقمي، در اين خصوص به درخواست‌هاي داوطلبان مبني بر اصلاح موارد فوق، ترتيب اثر داده نخواهد شد.

موفق باشيد 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.