پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
يادداشت هفته:

ده نکته درباره پذيرش دوره‌هاي کارشناسي ناپيوسته بهمن 97

۱۳۹۷/۱۱/۱۵

1ـ داوطلبان علاقه‌مند به تحصيل در کدرشته‌محل‌هاي تحصيلي کارشناسي ناپيوسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي غير دولتي ـ غير انتفاعي در سال 1397 (اعم از داوطلباني که در پذيرش دوره‌هاي مذکور ثبت‌نام کرده يا نکرده‌اند) بايد براي اطلاع از رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات پذيرنده، به جدول حاوي کد‌رشته‌محل‌هاي درج شده در سايت سازمان سنجش مراجعه نمايند و ضمن مشخص نمودن فقط يک رشته در يک مؤسسه مورد علاقه خود، با توجه به توضيحاتي که در اطلاعيه مربوط به اين پذيرش (که در همين شماره پيک‌سنجش درج شده) آمده است، از تاريخ 16 (فردا) تا 23 بهمن ماه به مؤسسه آموزش عالي غير انتفاعي محل پذيرش رشته تحصيلي مورد تقاضا مراجعه نمايند.
2- تمام متقاضيان بايد حداکثر تا پايان نيمسال اول سال تحصيلي 97 – 98 (حداکثر تا تاريخ 30 بهمن ماه جاري) داراي مدرک کارداني (فوق ديپلم) باشند.
3- تمام داوطلبان بايد در زمان اعلام شده، مدارک خود را براي بررسي به مؤسسه محل تقاضا تحويل دهند. پس از بررسي مدارک، در‌ صورت داشتن شرايط، از داوطلب براي تکميل فرم تعهد (به منظور جلوگيري از ثبت مشخصات داوطلب در چند کدرشته‌محل يا چند مؤسسه) دعوت به‌عمل خواهد آمد.
4- هر داوطلب صرفاً مجاز است که يکي از کدرشته‌محل‌هاي مؤسسه مورد علاقه خود را انتخاب کند.
5- داوطلبان بايد در زمان ثبت اطلاعات در سامانه مربوط از طريق مؤسسات ذي‌ربط، در خصوص کدرشته‌‌محل مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را مبذول دارند؛ زيرا پس از ثبت کدرشته‌محل، تغيير يا تعويض آن براي داوطلبان امکان‌پذير نيست.
6- آن گروه از داوطلباني که پيش از اين در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي دوره‌هاي کارشناسي ناپيوسته آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 1397 (اعم از  قبولي شهريورماه يا مرحله تکميل ظرفيت نيمسال اول) قرار گرفته‌اند، اگر در اين مرحله متقاضي ثبت‌نام و ادامه تحصيل بشوند و در يکي از مؤسسات ثبت‌نام کنند، قبولي قبلي آنان لغو خواهد شد.
7- پاسخگويي به اعتراضات داوطلبان درخصوص عدم پذيرش آنها، به عهدة مؤسسات ذي‌ربط خواهد بود و شايسته است که داوطلبان از مراجعه به سازمان سنجش يا مکاتبه با آن خوداري کنند.
8- تمام متقاضيان «مرد» بايد در زمان ثبت‌نام و شرکت در اين مرحله، از نظر نظام وظيفه منعي براي ادامه تحصيل نداشته باشند.
9- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان «پذيرفته شده مشروط» در مؤسسه‌اي که به آن مراجعه کرده‌اند، تلقي مي‌شوند و شروع به تحصيل آنان تا زمان تاييد نهايي اين سازمان، به صورت مشروط خواهد بود.
10- پس از پايان مهلت تعيين شده براي ثبت‌نام، مؤسسات مجاز به ثبت‌نام از متقاضيان نخواهند بود و هيچ اقدامي از سوي سازمان سنجش براي متقاضياني که بعد از تاريخ تعيين شده مراجعه کنند نيز صورت نخواهد پذيرفت.
 
 

موفق باشيد 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.