شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
يادداشت هفته:

همراه با شما تا آزمون‌ سراســري‌ (2)

۱۳۹۸/۱۱/۲۱

همان گونه که داوطلبان اطلاع دارند، از چند شماره پيش، بنا را بر اين گذاشتيم که هر چند يک هفته يک بار، با عنايت به مناسبت‌هاي مختلفي چون ثبت‌نام در آزمون سراسري و ... تا زمان برگزاري آزمون سراسري سال 99 که در اواسط تير ماه سال 1399 برگزار خواهد شد، مفاد اين ستون را با عنوان «همراه با شما تا آزمون سراسري» به يادآوري نکاتي درباره اين آزمون مهم اختصاص دهيم. چند هفته پيش، با «همراه با شما تا آزمون سراسري (1)» اين گفتار را آغاز کرديم، و اينک در ادامه، به مناسبت همزماني با مهلت ثبت‌نام در آزمون سراسري 99، در اين ستون به يادکرد  نکاتي ديگر راجع به اين آزمون مي‌پردازيم:
1ـ ثبت‌نام آزمون سراسري سال 1399 از روز چهارشنبه 16 بهمن ماه سال 1398 از طريق سايت سازمان سنجش  به نشاني: www.sanjesh.org آغاز شده است و داوطلبان تا پايان روز پنجشنبه 24 بهمن ماه فرصت دارند که در اين آزمون به صورت اينترنتي ثبت‌نام نمايند.
2ـ دفترچه راهنماي ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) آزمون سراسري سال 1399 به همراه اطلاعيه مربوط به ثبت‌نام سازمان سنجش، همزمان با آغاز ثبت‌نام، روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.
3ـ شايسته است که داوطلبان، با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش کشور در مهلت مقرر و مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت‌نام (دفترچه شمارة 1 آزمون سراسري سال 1399) که روي سايت اين سازمان قرار گرفته و اطلاعيه مربوط به ثبت‌نام، که علاوه بر سايت سازمان سنجش در پيک‌سنجش نيز منتشر شده است، در صورت واجد شرايط بودن، با رعايت ضوابط مربوط، نسبت به ثبت‌نام در اين آزمون اقدام کنند.
4ـ در آزمون سراسري سال 1399، همانند سال‌هاي گذشته، به هر يک از داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني و زبان‌هاي خارجي اجازه داده شده است تا در صورتي که علاقه‌مند به شرکت در گروه آزمايشي هنر نيز باشند، علاقه‌مندي خود را در تقاضانامه ثبت‌نام اعلام نمايند؛ همچنان که بر اساس ضوابط، به هر يک‌ از داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني و هنر اجازه داده شده است تا در صورتي که علاقه‌مند به‌ شرکت در گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي نيز باشند، علاقه‌مندي خود را در تقاضانامه ثبت‌نام اعلام نمايند؛ بنابراين، داوطلبان مي‌توانند، بر اساس ضوابط مقرر در دفترچه راهنما و همين طور اطلاعيه مربوط به ثبت‌نام اين آزمون، متقاضي شرکت در يکي از گروه‌هاي آزمايشي هنر يا زبان‌هاي خارجي يا هر دو آنها، علاوه بر گروه آزمايشي اصلي خود، شوندآ.
5ـ چنانچه داوطلبي علاقه‌مند به شرکت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه پيام‌نور و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي نيز باشد، مي‌تواند علاقه‌مندي خود را در تقاضانامه ثبت‌نام نسبت به شرکت در گزينش رشته‌هاي ياد شده اعلام کرده و بر اساس ضوابط مقرر اقدام نمايد.
6ـ لازم به يادآوري است که دارندگان ديپلم فني و حرفه‌اي و کاردانش (نظام آموزشي غير از 3-3-6)، که فاقد مدرک پيش‌دانشگاهي يا کارداني هستند، حق ثبت‌نام در آزمون سراسري سال 1399 را ندارند و در صورت ثبت‌نام در اين آزمون، به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان رفتار خواهد شد.
 

موفق باشيد 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.