یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳
يادداشت هفته:

تکميل ظرفيت آزمون کارشناسي ناپيوسته 92 و چند نکته

۱۳۹۲/۱۰/۰۹

ثبت‌نام در مرحله پذيرش تکميل ظرفيت برخي از کد رشته‌هاي تحصيلي آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 1392 از روز گذشته 8 دي‌ماه آغاز شده است و تا روز پنج‌شنبه 12 دي‌ماه جاري ادامه خواهد داشت. به همين منظور مناسب ديديم که در اين ستون به يادآوري موارد و نکاتي که آگاهي از آنها براي داوطلبان لازم به نظر مي‌آيد بپردازيم:
1-    جدول کد رشته‌ محل‌هاي مربوط به مرحله پذيرش تکميل ظرفيت آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 1392 از روز پنج‌شنبه 5 دي‌ماه روي سايت سازمان سنجش به نشاني: www.sanjesh.org قرار داده شده است.
2-     داوطلبان مي‌توانند براساس ضوابط و شرايط مندرج در اين اطلاعيه و دفترچه راهنماي مربوط، تا پايان روز پنج‌شنبه 12 دي‌ماه 92 به سايت سازمان سنجش مراجعه و پس از پرداخت 35 هزار ريال وجه مربوط به تکميل ظرفيت از طريق سيستم پرداخت الکترونيکي و دريافت اطلاعات کارت اعتباري (شماره سريال 12 رقمي)، نسبت به ثبت‌نام و تکميل فرم انتخاب رشته (حداکثر 20 کد رشته) به روش اينترنتي، اقدام کنند.
3-    پذيرش در اين مرحله براي کد رشته محل‌هاي مربوط، تنها براساس سوابق تحصيلي (معدل کل مقطع کارداني) انجام خواهد شد.
4-    داوطلباني که در يکي از رشته‌هاي تحصيلي آزمون کارداني به کارشناسي سال 1392 پذيرفته شده‌اند، بايد در نظر داشته باشند که در صورت ثبت‌نام، انتخاب رشته و قبولي نهايي، قبولي قبلي آنها لغو خواهد شد؛ بنابراين، لازم است که دقت لازم در اين زمينه به عمل آيد.
5-    پذيرفته‌شدگان در هر کدام از کد رشته‌هاي تحصيلي داراي شرايط خاص که به دستگاه‌هاي اجرايي تعهد خدمت دارند، مجاز به ثبت‌نام و انتخاب رشته در اين مرحله نيستند و چنانچه اقدام به انتخاب رشته در اين پذيرش نمايند و پذيرفته شوند، قبولي قبلي آنان لغو خواهد شد.

داوطلباني که در آزمون کارداني به کارشناسي سال 1392 ثبت‌نام نکرده‌اند، نيز مي‌توانند در اين مرحله ثبت‌نام کنند. اين گروه از داوطلبان فقط مجاز به انتخاب رشته‌هاي پذيرش با سوابق تحصيلي (رشته‌هاي مربوط به مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي) خواهند بود.