چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
اطلاعيه شرکت تعاوني خدمات آموزشي درباره:

نحوه ثبت‌نام و برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي جامع سنجش

۱۳۹۵/۱۲/۰۹

 شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور، به ­عنوان مجموعه­ اي که بصورت تخصصي ارايه دهنده خدمات آموزشي و کمک آموزشي به داوطلبان آزمون سراسري دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالي کشور است، در سال تحصيلي 96-95 نيز همانند سال­ هاي گذشته، مجموعه آزمون­ هاي آزمايشي جامع سنجش را براي استفاده دانش آموزان پايه دهم (سال اول دوره دوم متوسطه)، سال سوم، پيش دانشگاهي و کليه افرادي که خود را براي شرکت در آزمون سراسري سال 1396 دانشگاه­ ها و مؤسسات آموزش عالي آماده مي­ نمايند، طرح­ ريزي نموده است.

ويژگي­هاي آزمون­هاي آزمايشي جامع سنجش:
* برگزاري آزمون ­هاي آزمايشي جامع با استانداردهاي آزمون سراسري؛
* برگزاري آزمون جامع دروس پايه در فروردين ماه با هدف ارزيابي وضعيت آمادگي داوطلبان در دروس پايه؛
* ارايه سؤالات تستي در تراز آزمون سراسري و همگام با پيشرفت برنامه درسي در طول سال؛
* اعلام نتايج نمرات داوطلبان بلافاصله پس از برگزاري آزمون؛
* ارايه کارنامه نتايج با اطلاعات جامع و مفيد براي اطلاع داوطلب از وضعيت علمي و مقايسه با ساير داوطلبان؛
* ارايه گزارش­ هاي تحليلي، مقايسه ­اي و مديريتي براي دبيرستان­هايي که دانش آموزان سال سوم خود را بصورت گروهي در اين آزمون­ها شرکت مي‌دهند؛
* ارايه دفترچه پاسخ ­هاي کاملاً تشريحي به داوطلبان؛
نحوة زمان بندي آزمون­هاي جامع به شرح جدول زير است:
 
آزمون ­هاي آزمايشي
تاريخ برگزاري آزمون
مهلت ثبت نام اينترنتي
براي مقاطع
جامع نوبت اول (پايه)
روز جمعه مورخ 25/1/96
آزمون برگزار گرديد.
سنجشِ پيش
جامع نوبت دوم
روز جمعه مورخ 15/2/96
روز سه ­شنبه مورخ 29/1/96
سنجشِ اول، سوم و پيش
جامع نوبت سوم
روز جمعه مورخ 5/3/96
روز سه­ شنبه مورخ 19/2/96
سنجشِ پيش
جامع نوبت چهارم
روز جمعه مورخ 26/3/96
روز چهارشنبه مورخ 3/3/96
سنجشِ پيش
 
 
 
 
 
 
 
لازم به توضيح است فقط آزمون­ جامع نوبت دوم براي دانش آموزان پايه دهم (سال اول دوره دوم متوسطه) و سال سوم مي ­باشد.
 
چگونگي ثبت ­نام و برگزاري آزمون­هاي آزمايشي جامع سنجش
نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي جامع سنجش:
از ابتداي سال 96، 4 نوبت آزمون ­هاي آزمايشي جامع تا قبل از برگزاري آزمون سراسري سال 1396 با هدف رساندن داوطلبان به حداکثر آمادگي جهت حضور در آزمون سراسري 1396 برگزار مي‌شود، لازم به توضيح است فقط آزمون­ جامع نوبت دوم براي دانش آموزان پايه دهم (سال اول دوره دوم متوسطه) و سال سوم مي­ باشد.
 پس از برگزاري هر يک از آزمون‌هاي جامع، کارنامه‌اي با اطلاعات بسيار مفيد و ارزنده در اختيار داوطلبان قرار مي‌گيرد تا داوطلبان بر اساس اطلاعات مندرج در اين کارنامه‌‌ها از ميزان آمادگي خود براي شرکت در‌ آزمون سراسري مطلع شوند و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا قبل از برگزاري آزمون مرحله بعد و در نهايت آزمون سراسري اقدام نمايند. کارنامه داوطلبان در هر آزمون بلافاصله در عصر همان روز برگزاري آزمون از طريق سايت اينترنتي شرکت به نشاني: www.sanjeshserv.ir منتشر مي­ شود.
    توضيح اين نکته ضروري است که با توجه به تعداد کثير شرکت‌کنندگان در آزمون‌هاي سنجش، رتبه‌هاي اکتسابي داوطلبان معيار معتبري براي داوطلبان خواهد بود تا موقعيت علمي خود را نسبت به رقباي خود در يک جامعه آماري وسيع مورد ارزيابي قرار دهند.
زمان و نحوه توزيع اينترنتي کارت ورود به جلسه آزمون‌هاي آزمايشي جامع سنجش:
کارت ورود به جلسه آزمون­ هاي آزمايشي سنجش براي کليه داوطلبان سراسر کشور از روز سه­شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طريق سايت اينترنتي شرکت تعاوني خدمات آموزشي به نشاني: www.sanjeshserv.ir توزيع مي­گردد و داوطلبان با مراجعه به سايت اينترنتي فوق الذکر نسبت به پرينت کارت ورود به جلسه خود اقدام مي ­نمايند.
شهريه آزمون­هاي آزمايشي جامع سنجش:
هر آزمـون جامع
000/250 ريال
شرکت تعاوني خدمات آموزشي سازمان سنجش همچون سنوات گذشته براي متقاضيان بيش از يک نوبت آزمون تخفيفاتي در نظر گرفته است که اين امکان را ميسر مي ­نمايد تا در صورت افزايش تعداد مراحل از تخفيف بيشتري بهره­ مند گردند و در اين جهت براي سال 96-95 شيوه اعمال تخفيف شهريه آزمون را براي متقاضيان بيش از يک آزمون در جهت رفاه حال داوطلبان عزيز به کار گرفته تا ضمن تجميع فرآيند ثبت­نام براي هر يک از دانش آموزان در کليه مراحل، امکان پرداخت شهريه کمتري براي ثبت­ نام فراهم شود.
جدول شهريه آزمون­هاي آزمايشي جامع سنجش:
 
مراحل
مبالغ (ريال)
1 نوبت آزمون جامع
250,000
2 نوبت آزمون جامع
490,000
3 نوبت آزمون جامع
720,000
4 نوبت آزمون جامع
940,000
 
شايان ذکر است داوطلبان براي استفاده بيشتر از تخفيف پلکاني بهتر است از تعداد مراحل و نوبت­ هاي بيشتري از آزمون­ها را خريداري نمايند تا ضمن برخورداري از تعداد آزمون­هاي آزمايشي جامع سنجش از تخفيف بالاتري نيز بهره ­مند شوند. بديهي است مطلوب­ترين حالت ثبت­ نام براي داوطلبان از نظر هزينه پرداختي، ثبت ­نام يکجا در 4 نوبت آزمون جامع مي ­باشد که در اين صورت با احتساب تخفيف ويژه000/30ريالي، متوسط شهريه هر آزمون 000/240 ريال و مجموعاً 000/720 ريال است.
ضمناً به اطلاع داوطلبان مي­رساند که در هنگام ثبت­نام و پس از انتخاب نوبت­هاي آزمون توسط داوطلب، برنامه ثبت­نام اينترنتي به­طور خودکار، وجه را با احتساب تخفيف محاسبه مي ­نمايد.
نحوه ثبت‌نام:
پرداخت اينترنتي: داوطلبان علاقه­ مند به شرکت در آزمون‌هاي آزمايشي سنجش در سراسرکشور مي‌توانند با استفاده از کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب و مراجعه به سايت شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت ­نام اقدام و کد رهگيري دريافت نمايند.
لازم به ذکر است که خريد اينترنتي کارت اعتباري ثبت­ نام نشان دهنده ثبت ­نام نهايي داوطلب نبوده و لازم است بعد از خريد کارت اعتباري (دريافت شماره پرونده و شماره رمز) به لينک ثبت­ نام مراجعه نموده و  ثبت ­نام خود را نهايي و شماره پرونده و کدپيگيري 16 رقمي دريافت نمايد.
داوطلبان گرامي پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت ­نام در صورت داشتن هر گونه سؤال در خصوص شرايط و ضوابط ثبت­ نام مي ­توانند با خط ويژه 42966-021 (صداي داوطلب) تماس حاصل نمايند. ساعات تماس: صبح 8:30 الي 12:30 و عصر 13:30 الي 16:00
ثبت نام گروهي از طريق مدارس:دبيرستان­ هايي که مايل هستند براي سهولت ثبت­ نام به صورت يکجا از دانش آموزان خود ثبت­ نام به عمل آورند بعد از مطالعه دقيق دستورالعمل ثبت­نام مدارس همکار، مي­ توانند با شماره تلفن­هاي 88844791 الي 88844793 تماس حاصل نمايند.
نکته مهم: وجه پرداخت شده بابت ثبت ­نام به هيچ عنوان قابل استرداد نيست؛ لذا داوطلبان در اين خصوص دقت لازم را به عمل آورند.
ثبت­ نام حضوري: ثبت­نام براي کليه داوطلبان سراسر کشور از طريق سايت اينترنتي به نشاني:www.sanjeshserv.ir امکان پذير است و دفتر مرکزي شرکت به نشاني: تهران، خيابان مطهري، خيابان مفتح شمالي (نرسيده به ميدان هفت تير)، خيابان نوري اسفندياري، پلاک 50، تلفن: 88321455 نيز آماده ثبت­نام از مراجعان در ساعات اداري است.
راهنماي نحوه ثبت ­نام  اينترنتي آزمون­هاي آزمايشي جامع سنجش
مراحل ثبت­ نام:
1- پرداخت مبلغ ثبت­ نام و دريافت شماره پرونده و رمز عبور (پرداخت از طريق کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب و به صورت اينترنتي مي باشد)
2- تکميل فرم ثبت­ نام (در سايت ارايه شده: لينک ثبت ­نام آزمون ­هاي آزمايشي سنجش – ثبت ­نام جديد).
3- دريافت کدپيگيري 16 رقمي ثبت ­نام.

 شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.