شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
اخبار:

تصويب دوره کارشناسي حسابداري سلامت در دانشگاه جامع علمي ـ کاربردي

۱۳۹۵/۱۲/۲۳

 سرپرست دفتر برنامه‌ريزي درسي و دبير شوراي برنامه‌ريزي آموزشي و درسي علمي ـ کاربردي، از تصويب دوره کارشناسي ناپيوسته حرفه‌اي حسابداري سلامت در اين دانشگاه خبر داد.

دکتر عليرضا جمالزاده گفت: برنامه درسي دوره کارشناسي ناپيوسته حرفه‌اي حسابداري سلامت، در دويست و پنجاه و هفتمين جلسه شوراي برنامه‌ريزي آموزشي و درسي علمي ـ کاربردي به تصويب رسيد.
وي افزود: از جمله قابليت‌ها و توانمندي‌هاي حرفه‌اي دانش آموختگان اين دوره، انجام عمليات حسابداري بهاي تمام شده خدمات در نظام سلامت، انجام عمليات حسابداري ناظر به ترخيص، درآمد، پذيرش، پزشکان، اموال، حقوق و دستمزد و بودجه در حوزه سلامت است.
سرپرست دفتر برنامه‌ريزي درسي و دبير شوراي برنامه‌ريزي آموزشي و درسي علمي ـ کاربردي گفت: ثبت و طبقه‌بندي انواع هزينه‌هاي بيمارستاني، اعم از بستري، سرپايي، کلينيکي و پاراکلينيکي، متناسب با مشاغل قابل احراز حسابدار حقوق و دستمزد، حسابدار ترخيص، حسابدار پذيرش و حسابدار امور پزشکان در مراکز بهداشتي و درماني و بيمارستان‌ها، از ديگر قابليت هاي حرفه اي اين دانش آموختگان است.
دکتر جمالزاده اظهار داشت: برخي از دروس تخصصي اين دوره شامل نظام بيمه و تعرفه خدمات بهداشتي و درماني، کاربرد نرم‌افزارهاي حسابداري در حوزه سلامت، حسابداري (عمليات پذيرش)، حسابداري (عمليات ترخيص)، حسابداري (عمليات جبران خدمات پزشکان) و محاسبه هزينه‌هاي بيمارستاني و سرپايي است.
وي عنوان کرد: دانش‌آموختگان اين رشته درکنار واحدهاي تيوري، ۵۱۲ ساعت آموزش عملي در محيط کار واقعي را تجربه مي‌کنند.
 
برگزاري شانزدهمين جشنواره ملي پايان نامه‌هاي برتر قرآني
مدير کل فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم گفت: شانزدهمين جشنواره ملي پايان نامه‌هاي برتر قرآني به اهتمام اداره کل فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در بخش دانشگاهي بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن‌کريم در ماه مبارک رمضان سال 1396 همراه با معرفي و تقدير از پژوهش‌هاي برتر قرآني دانشجويي برگزار مي‌شود.
دکتر فضل ا... ايرجي کجوري، با بيان اين مطلب افزود: در راستاي تعميق و گسترش پژوهش‌هاي قرآن محور مبتني بر روش‌هاي صحيح تحقيق قرآني، کليه دانشجويان دوره تحصيلات تکميلي مي‌توانند در اين جشنواره شرکت کنند.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني معاونت فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم، وي اظهار داشت: دانشجويان مي‌توانند پايان نامه‌هاي خود را بويژه در رشته قرآن وحديث در مقاطع کارشناسي‌ارشد و دکتري، که طي دوسال گذشته دفاع شده است، حداکثر تا تاريخ ۲۰/‏۲/‏۱۳۹۶ به دبيرخانه جشنواره به دو صورت فايل يا نسخه چاپي ارسال نمايند.

مدير کل فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم ادامه داد: بديهي است که به آثار ارسالي پس از تاريخ اعلام شده، ترتيب اثر داده نخواهد شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.