چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون دوره‌هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي ـ غيرانتفاعي سال 1396

۱۳۹۶/۰۲/۲۵

  شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون دوره‌هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي ـ غيرانتفاعي سال 1396

 بدين وسيله به اطلاع کليه متقاضيان شرکت در آزمون دوره هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي ـ غيرانتفاعي سال 1396 و برخي از رشته‌هاي بدون آزمون (پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي) مي‌رساند که ثبت‌نام براي شرکت در آزمون مذکور منحصراً به صورت اينترنتي از روز يکشنبه مورخ 24/02/96 آغاز ‌شده است و در ساعت 24 روز يکشنبه مورخ 3/03/96 پايان مي‌پذيرد؛ لذا کليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام که داراي شرايط عمومي و اختصاصي به شرح ذيل هستند، مي‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت نمايند.
شرايط ثبت‌نام‌:
علاقه‌مندان به تحصيل در دوره‌هاي کارداني، بايد ضمن اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غير ايراني و توضيحات مربوط به سهميه شاهد و ايثارگر (مندرج در دفترچه راهنماي شرکت در آزمون که از روز ‌شنبه مورخ 23/02/96 در پايگاه اطلاع‌رساني سازمان قرار گرفته است)، در صورتي که داراي شرايط مذکور باشند، به عنوان داوطلب مقطع کارداني منحصراً در يک رشته امتحاني و متناسب با رشته تحصيلي  و کد رايانه اي چهار رقمي ديپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام آزمون) متقاضي ادامه تحصيل شوند.
ثبت‌نام‌ براي‌ شرکت‌ در آزمون ‌سال 1396، منحصراً به روش ذيل امکان پذير است:
1- مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان به نشاني: (www.sanjesh.org). 2- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام  از پايگاه اطلاع رساني سازمان. 3- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام. 4- با توجه به اينکه پرداخت هزينه ثبت‌نام منحصراً به صورت اينترنتي انجام مي‌گيرد، داوطلبان لازم است با استفاده از کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونيکي آنها فعال است، با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان و پرداخت مبلغ000/200 (دويست هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت‌نام در اين آزمون اقدام نمايند.
 تذکر:چنانچه داوطلبي علاقه‌مند به شرکت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات آموزش عالي غير دولتي ـ غيرانتفاعي است، لازم است که علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ 000/51 (پنجاه و يک هزار) ريال ديگر نيز براي دوره‌هاي مذکور اقدام نمايد.
تبصره: با توجه به اينکه مقرر گرديده است که در مراحل مختلف فرآيند اين آزمون، خدماتي از طريق پيام کوتاه به داوطلبان ارايه شود، داوطلباني که تمايل به استفاده از خدمات پيام کوتاه دارند، با انتخاب گزينه مربوط و پرداخت مبلغ 5/000 (پنج هزار) ريال به عنوان هزينه استفاده از خدمات پيام کوتاه، مي‌توانند از اين خدمات استفاده نمايند.
دستورالعمل و نحوه تکميل تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي:
         به داوطلبان توصيه مي‌شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام، ابتدا فرم پيش نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکميل نموده و سپس بر اساس فرم پيش نويس، با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعات لازم را بر اساس بندهاي برنامه نرم افزاري ثبت‌نام وارد نمايند. راهنماي جامع نحوه تکميل فرم در برنامه نرم افزاري ثبت‌نام اينترنتي موجود است و داوطلبان براي کسب اطلاع بيشتر مي‌توانند به اين راهنما مراجعه نمايند. ضمناً داوطلبان لازم است که در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمايند. بديهي است که در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک داوطلب، در صورت پذيرفته شدن در آزمون، قبولي وي (کان لم يکن) تلقي شده و از ادامه تحصيل داوطلب جلوگيري خواهد شد.
             تذکرمهم:
1ـ آن دسته از داوطلباني که در زمان ثبت‌نام، دانش‌آموز سال آخر بوده و موفق به دريافت مدرک ديپلم نشده‌اند، ضرورت دارد که در زمان پرينت کارت شرکت در آزمون (از روز سه‌شنبه مورخ 10/5/96 لغايت روز پنجشنبه مورخ 12/5/96) با مراجعه به قسمت ويرايش اطلاعات کارت، نسبت به درج يا ويرايش معدل ديپلم اقدام نمايند.
          2ـ چنانچه داوطلبي در مرحله ثبت‌نام اقدام به ارايه اطلاعات غلط نمايد يا در ارسال عکس خود مرتکب اشتباه شود (اعم از اينکه سهواً يا عمداً باشد)، به عنوان متخلف تلقي شده و برابر مقررات با وي رفتار خواهد شد.
زمان توزيع کارت اينترنتي و محل آزمون:
         بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده، آزمون دوره‌هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي سال 1396 در روز جمعه 13/5/96 برگزار خواهد شد. ضمناً داوطلبان لازم است که از روز سه شنبه مورخ 10/5/96 لغايت روز پنجشنبه مورخ 12/5/96 با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان، نسبت به تهيه پرينت کارت شرکت در آزمون و راهنماي شرکت در آزمون اقدام نمايند. محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 30 تقاضانامه تعيين مي‌گردد؛ لذا مقتضي است که داوطلبان، با مراجعه به دفترچه راهنماي ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمايند.
تذکر مهم:
    به اطلاع کليه داوطلبان مي‌رساند که از تعداد 42 رشته امتحاني در آزمون دوره‌هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي ـ غيرانتفاعي سال 1396 به شرح جدول زير، پذيرش 11 رشته امتحاني از طريق آزمون و پذيرش در 31 رشته امتحاني صرفاً با سوابق تحصيلي (معدل کل ديپلم) مي‌باشد:
کدرشته امتحاني
نام رشته امتحاني
نوع پذيرش
 
کدرشته امتحاني
نام رشته امتحاني
نوع پذيرش
12
الکتروتکنيک
با آزمون
28
سراميک
با سوابق تحصيلي
14
کامپيوتر                   
با آزمون
29
معدن
با سوابق تحصيلي
17
مکانيک خودرو
با آزمون
30
ناوبري
با سوابق تحصيلي
19
تاسيسات                  
با آزمون
31
الکترونيک و مخابرات دريايي
با سوابق تحصيلي
23
نقشه کشي معماري
با آزمون
32
مکانيک موتورهاي دريايي
با سوابق تحصيلي
24
نقشه برداري
با آزمون
34
امور اداري
با سوابق تحصيلي
33
حسابداري بازرگاني
با آزمون
35
کودکياري
با سوابق تحصيلي
36
مديريت خانواده
با آزمون
37
طراحي و دوخت
با سوابق تحصيلي
38
تربيت بدني
با آزمون
40
هنرهاي تجسمي
با سوابق تحصيلي
39
گرافيک
با آزمون
41
فرش دستباف
با سوابق تحصيلي
51
صنايع غذايي
با آزمون
42
قلم زني
با سوابق تحصيلي
 
 
 
43
امور دامي
با سوابق تحصيلي
11
الکترونيک                 
با سوابق تحصيلي
44
گاوداري صنعتي
با سوابق تحصيلي
15
ساخت و توليد
با سوابق تحصيلي
45
مرغداري صنعتي
با سوابق تحصيلي
16
نقشه کشي عمومي – نقشه کشي و طراحي صنعتي
با سوابق تحصيلي
46
تکثير و پرورش آبزيان
با سوابق تحصيلي
18
صنايع فلزي
با سوابق تحصيلي
47
پرورش زنبور عسل
با سوابق تحصيلي
20
صنايع چوب و کاغذ
با سوابق تحصيلي
48
امور زراعي و باغي
با سوابق تحصيلي
21
چاپ
با سوابق تحصيلي
49
گل و گياهان زينتي
با سوابق تحصيلي
22
ساختمان
با سوابق تحصيلي
50
ماشين‌هاي کشاورزي
با سوابق تحصيلي
25
صنايع شيميايي
با سوابق تحصيلي
52
نوازندگي ساز ايراني
با سوابق تحصيلي
26
صنايع نساجي
با سوابق تحصيلي
53
هتلداري
با سوابق تحصيلي
27
متالورژي
با سوابق تحصيلي
 
 
 
توصيه‌هاي‌ مهم‌:
1- داوطلبان براي اطلاع از مقررات وظيفه عمومي، شرايط و ضوابط استفاده از سهميه شاهد و ايثارگر و همچنين شرايط و ضوابط اتباع خارجي، به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان  سنجش و دفترچه راهنماي ثبت‌نام مراجعه نمايند.
2- به داوطلبان توصيه مي‌شود که در انتخاب کدرشته امتحاني و همچنين شهرستان محل حوزه امتحاني خود دقت لازم را مبذول فرمايند؛ لذا پس از دريافت کد پي‌گيري 16 رقمي، در اين خصوص به درخواست‌هاي داوطلبان مبني بر اصلاح موارد فوق ترتيب اثر داده نخواهد شد.
3- توصيه‌ مي‌شود که داوطلبان، پس از تکميل تقاضانامه و دريافت کد پي‌گيري، يک نسخه پرينت از تقاضانامه‌شان تهيه و آن را نزد خود نگهداري نمايند.
4- هرگونه‌ تغييري‌ از طريق‌ نشريه پيک‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبري‌ و اطلاع‌رساني‌ سازمان ‌سنجش‌)، پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي عمومي ‌اعلام ‌خواهد شد.
5- در صورت‌ لزوم،‌ داوطلبان مي‌توانند با شماره تلفن:‌ 42163-021 با روابط عمومي ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور تماس‌ حاصل‌ کنند يا از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي (غيرحضوري) سازمان اقدام نمايند.
روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.