جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶
اخبار:

از ۱۸ تير ماه آغاز مي‌شود: مصاحبه دکتري دانشگاه آزاد

۱۳۹۶/۰۳/۲۹

معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: مصاحبه‌هاي دوره دکتري تخصصي اين دانشگاه از ۱۸ تيرماه آغاز مي‌شود و طي سه هفته به پايان مي‌رسد.
دکتر فرهاد حسين زاده لطفي، در جلسه هماهنگي مصاحبه‌هاي دکتري اين دانشگاه به صورت استاني، گفت: مصاحبه‌ آزمون دکتري تخصصي امسال اين دانشگاه براي اولين بار به صورت استاني برگزار مي‌شود.
وي اظهار داشت: سياست تمرکز زدايي در دانشگاه آزاد، يکي از برنامه‌هاي سرپرست دانشگاه است و قرار است تا حد امکان، اختيارات را از سازمان مرکزي به استان‌ها واگذار کرده و به بدنه دانشگاه اعتماد کنيم تا بتوانيم سيستم پاسخگويي و خدمات‌رساني شايسته‌‌تري را به دانشجويان ارايه دهيم.
معاون آموزشي دانشگاه آزاد گفت: بر همين اساس، مقرر شد که انجام مصاحبه دعوت‌شدگان به مصاحبه دوره دکتري تخصصي سال ۹۶ به صورت غيرمتمرکز برگزار شود؛ به اين معني که هر مرکز استان، متولي برگزاري جلسات مصاحبه رشته‌هاي مختلف واحدهاي آن استان باشد.
دکتر حسين زاده لطفي عنوان کرد: پردازش مصاحبه آزمون دکتري تخصصي به اين صورت است که قبولي داوطلب بر اساس ۵۰ درصد نمره کتبي داوطلب و ۵۰ درصد سوابق علمي و مصاحبه او صورت مي‌گيرد.
وي ادامه داد: اتفاق ديگري که براي اولين بار افتاده است، اين است که يک داوطلب، بر اساس اولويت‌هاي انتخابي و نمره‌اي که در آزمون کتبي کسب کرده است، به جاي اينکه تنها در يک مصاحبه شرکت کند، ممکن است در چند محل واجد شرايط دعوت به مصاحبه شده باشد؛ به عبارت ديگر، وي براي شرکت در مصاحبه مي‌تواند به چند استان مراجعه کند.

دکتر حسين زاده لطفي عنوان کرد: طوري برنامه‌ريزي شده است که داوطلبان با داشتن زمان مناسب و بدون هيچ مشکلي بتوانند بين استان‌ها جابجا شوند. اميدواريم که از اين طريق نيز رضايت‌مندي داوطلبان افزايش پيدا کرده و مراکز استان‌ها هم بتوانند مصاحبه‌هاي شايسته‌اي انجام دهند. 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.