شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

پرينت کارت ورود به جلسه و همچنين زمان برگزاري آزمون عملي رشته بازيگري کارشناسي‌ارشد 96

۱۳۹۶/۰۴/۱۹

 پيرو انتشار اطلاعيه مورخ 3/4/96 در پايگاه اينترنتي اين سازمان و همچنين هفته نامه خبري و اطلاع رساني پيک‌سنجش روز دوشنبه مورخ 5/4/96 در خصوص اعلام اسامي معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت رشته‌هاي بورسيه، داراي شرايط خاص و برنامه زماني برگزاري آزمون تشريحي يا پروژه عملي کدرشته‌هاي ذي‌ربط در آزمون ورودي تحصيلات تکميلي (دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته) سال 1396، بدين وسيله به اطلاع آن دسته داوطلباني که در رشته بازيگري از کدرشته امتحاني 1357 مجاز به انتخاب رشته شده‌ و نسبت به تکميل فرم انتخاب رشته اينترنتي خود در موعد مقرر اقدام و حداقل يکي از کد رشته محل‌هاي تحصيلي بازيگري را انتخاب نموده‌اند، مي‌رساند که لازم است براي شرکت در آزمون عملي، با توجه به موارد، به شرح ذيل اقدام نمايند. بديهي است که عدم مراجعه براي شرکت در مرحله فوق، به منزله انصراف داوطلب از گزينش نهايي در کدرشته محل يا رشته محل‌هاي انتخابي مربوط تلقي مي‌گردد و فرصت ديگري براي انجام اين مرحله وجود نخواهد داشت.

ضمناً شايان ذکر است آن دسته از داوطلباني که در سايت سازمان سنجش آموزش کشور در زمان مقرر مبادرت به انتخاب کد محل تحصيل از رشته بازيگري ننموده‌اند، نمي‌توانند براي شرکت در آزمون عملي يا دريافت کارت شرکت در آزمون اقدام نمايند.
زمان و مکان انجام مصاحبه و پروژه آزمون عملي رشته بازيگري:
- مصاحبه و آزمون پروژه عملي بازيگري از کد رشته امتحاني 1357 مطابق جدول ذيل در روزهاي 28، 29 ، 30 و 31/4/96 و 1 و 2/5/96 براي آقايان و روزهاي 3، 4، 5، 6 و 7/5/96 براي خانم‌ها (به ترتيب حروف الفباي نام خانوادگي) به نشاني تهران، ميدان هفت تير، خيابان مفتح جنوبي، ضلع جنوبي ورزشگاه شهيد شيرودي، خيابان ورزنده، جنب تالار هنر، پلاک 13، ساختمان شماره 2 دانشکده سينما و تاتر دانشگاه هنر برگزار مي‌گردد.
توضيح: داوطلبان لازم است براي تعيين نوبت مصاحبه، قبل از ساعت 8:00 صبح (از ساعت 7:30) با همراه داشتن کارت ملي يا شناسنامه عکسدار و نيز پرينت کارنامه نتايج اوليه آزمون ارشد 96 در محل آزمون حضور داشته باشند.
جدول زمان‌بندي مراجعه براي آزمون عملي بازيگري به تفکيک خواهران و برادران
زمان مراجعه برادران
زمان مراجعه خواهران
روز
تاريخ
حرف اول نام خانوادگي
روز
تاريخ
حرف اول نام خانوادگي
چهارشنبه
28/4/96
از حرف «الف» تا حرف «ب»
سه شنبه
3/5/96
از حرف «الف» تا حرف «ت»
پنجشنبه
29/4/96
از حرف «پ» تا حرف «خ»
چهارشنبه
4/5/96
از حرف «ث» تا حرف «ر»
جمعه
30/4/96
از حرف «د» تا حرف «س»
پنج‌شنبه
5/5/96
از حرف «ز» تا حرف «ظ»
شنبه
31/4/96
از حرف «ش» تا حرف «غ»
جمعه
6/5/96
از حرف «ع» تا حرف «ل»
يکشنبه
1/5/96
از حرف «ف» تا حرف «مس»
شنبه
7/5/96
از حرف «م» تا حرف «ي»
دوشنبه
2/5/96
از حرف «مص» تا حرف «ي»
 
 
- داوطلبان لازم است براي پرينت کارت ورود به جلسه آزمون عملي رشته مذکور، از روز دوشنبه مورخ 26/4/96 به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه نمايند. ضمناً لازم است هزينه برگزاري آزمون عملي را، که امکان پرداخت آن در پايگاه اطلاع‌رساني مذکور فراهم گرديده است‌، قبل از دريافت کارت ورود به جلسه آزمون مربوط، به مبلغ 000/250 (دويست و پنجاه هزار ريال) به صورت اينترنتي پرداخت نموده و سپس با دريافت کد پرداخت مبلغ اينترنتي و درج اين کد به همراه اطلاعات کارت اعتباري يا شماره پرونده و کدرهگيري در قسمت مربوط به پرينت کارت ورود به جلسه آزمون، نسبت به پرينت کارت خود اقدام نمايند. بديهي است که براي شرکت در جلسه آزمون، منحصراً همراه داشتن پرينت کارت ورود به جلسه، همچنين اصل کارت ملي يا اصل شناسنامه عکسدار الزامي است.
آمادگي داوطلبان بايد به شرح ذيل باشد:
الف) به همراه داشتن اسناد و مدارک مربوط به سوابق بازيگري و ديگر فعاليت‌هاي تاتري (الزاماً بايد به صورت آلبوم دسته‌بندي شده ارايه گردد) . ب) آمادگي اجراي يک قطعه نمايش به صورت في‌البداهه و به انتخاب اساتيد برگزار کننده آزمون (در حين انجام مصاحبه). ج) آمادگي اجراي يک قطعه نمايش به انتخاب خود داوطلب (اين قطعه مي‌تواند از نمايش‌هاي قبلي داوطلب باشد). د) خانم‌ها لازم است که آمادگي لازم را براي اجراي نقش«سابين» از صفحه 122-121 نمايشنامه «هراس» نوشته «پيرکرني» ترجمه «محمدعلي معيري» چاپ دوم 1349 انتشارات «بنگاه ترجمه و نشر کتاب» داشته باشند (مطابق متن ذيل). هـ) آقايان لازم است آمادگي لازم را براي اجراي نقش «ويلي» از صفحه 202 نمايشنامه «مرگ پيله‌ور» نوشته «آرتور ميلر» و ترجمه «علي اصغر بهرام بيگي» انتشارات «رازي» چاپ 1363 داشته باشند (مطابق متن ذيل).
 
متن مونولوگ آزمون عملي بازيگري به تفکيک نقش خانم‌ها و آقايان
متن نمايشي مربوط به آزمون عملي کارشناسي ارشد رشته بازيگري
نقش خانم‌ها
«سابين » از صفحه 122- 121  نمايشنامه‌ي «هراس»
نوشته‌: پير کرني – ترجمه محمدعلي معيري- چاپ دوم 1349 – انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب
نقش آقايان
«ويلي» از صفحه 202 نمايشنامه «مرگ پيله‌ور»
نوشته‌: آرتور ميلر- ترجمه علي اصغر بهرام بيگي – چاپ 1363 – انتشارات رازي
سابين:
«براي پيروي از خود بايد روحي بلندتر بيابي.
من با آنچه از کف داده‌ام تو را متهم نمي‌سازم، صفاي دل و مهر دلدار از دست رفته را ترک نمي‌گويم و در اين ماجرا بازي سرنوشت را بيش از وظيفه تو مؤثر مي‌دانم، اما اگر بهر گراييدن به سيرت روميان بايستي نامردمي پيشه سازم و بهر آنکه خود را همسر دلاور پيروز شناسم بايد خواهري مغلوبان بينوا را از ياد برم، قبول اين فضيلت را به ديگران وامي‌گذارم؛ چرا که در بيرون شريک پيروزي ملت نباشيم و در خانه بر سيه‌روزي خويش نناليم؟
تا گرفتار غم خويشيم و ديگران را تيمار ما نيست، از چه ما را بر شادي آنان نظر باشد؟
اي بي‌رحم ! دل چرا جز اين مي‌خواهي، و چون به خلوت يار مي‌آيي، تاج افتخار را بيرون نمي‌گذاري و آب ديده بر آب ديده‌ام نمي‌آميزي؟
مي‌بينم که سخنان ناپسندم غيرتت را به قصد جان دردمندم برنمي‌انگيزد، و گناه فزون از اندازه‌ام خشمت را به جوش نمي‌آورد! کامي چه کامران بود که توانست تو را ناخوش آيد، مراد خويش را از دست تو ستاند و هرچه از کف داده بود، در ديگر سرا باز يابد.
اي همسر عزيز که همه درد و نامرادي‌ام از توست ! اگر خشمت فرو نشسته، به نداي رحم گوش فرا ده يا اين يا آن را به کار بند و پس از اين همه بدبختي، بي‌تابي‌ام را کيفر ده و رنجم را به پايان رسان.
به نام عفو يا کيفر، از دست تو مرگ مي‌خواهم. خواه از راه عشق و خواه از سر داد، خونم بريزي باک نيست؛ چه، ضربه مرگ چون از دست همسر آيد، از هر راه که باشد، سخت دلنشين افتد.»
« ويلي (که پس از شنيدن سخنان بن، قوت قلبي پيدا کرده ‌است، صدايش را با لحني مطمين بلند مي‌کند): اوه، بن! تمام لطف قضيه در همين جاس! من الان اون بيست هزار دلار رو مثل يه تيکه الماس که تو تاريکي مي‌درخشه، سخت و محکم، مي‌بينم. اون طور مي‌بينم که مي‌تونم برش دارم و تو دسم حس کنم. نه اينکه مثل ... يه قرار ملاقات باشه! بن! اين ديگه يه قرار ملاقات مسخره لعنتي نيس! همه چيزها رو تغيير مي‌ده. کلي اوضاع رو بهتر مي‌کنه، براي اينکه اون پسره، بيف، خيال مي‌کنه من يه آدم هيچ کاره هستم و به درد هيچي نمي‌خورم. براي همين هم هس که دايماً با من لج مي‌کنه؛ ولي اون تشييع جنازه (از جايش بلند مي‌شود) بن! اون تشييع جنازه خيلي باشکوه و آبرومند خواهدشد! همه اونهايي که منو مي‌شناسن از ايالت‌هاي مين، ماساچوست، ورمونت، نيوهمپشاير در اين تشييع جنازه شرکت مي‌کنن! همه اون آشناها با اتوموبيل‌هاي قديمي که پلاک‌هاي جور واجور داره به نيويورک ميان! اون پسره وقتي چشمش به اون همه آدم که براي حضور در مراسم تشييع جنازه من آمدن بيفته چشماش از حدقه در ‌مياد! مي‌دوني چرا؟ براي اينکه اون هيچ‌وقت نتونس باور کنه که ... من آدم سرشناسي هستم و کلي محبوبيت دارم! بن، من تو ردايلند، نيويورک و نيوجرسي کلي دوست و آشنا دارم. بيمه منو خوب مي‌شناسن و بهم احترام مي‌گذارن. اون پسره براي يه دفعه هم تو عمرش شده، اين واقعيت رو به چشم خودش مي‌بينه. اون مي‌بينه من کي هستم! آره، من، اون پسره وقتي چنون منظره‌اي رو ببينه از تعجب شاخ در‌ مياره!»
 
 
روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.