دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
اطلاعيه شرکت تعاوني خدمات آموزشي درباره:

آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دهم ويژه دانش آموزان پايه دهم در سال تحصيلي 96 - 97

۱۳۹۶/۰۴/۱۹

ضمن تغيير نظام آموزشي از «پنج ـ سه ـ چهار» به «شش ـ سه ـ سه»، شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور بر آن شده است که آزمون‌هاي آزمايشي استاندارد را براي دانش‌آموزان تمام پايه‌هاي سال اول دورة دوم متوسطه (پايه دهم) برگزار نمايد. اين آزمون‌ها در دو فاز کلي«مرحله‌اي و جامع» و در هشت نوبت برگزار مي‌شوند. فاز اول، آزمون‌هاي مرحله‌اي بوده که در شش نوبت برگزار خواهند شد. هدف کلي اين آزمون‌ها، بررسي و نگاه دقيق‌تر به مطالب کتاب‌هاي درسي پايۀ دهم و ارزيابي پيشرفت تحصيلي دانش­آموزان در طول سال تحصيلي است. در اين ميان، آزمون ويژه‌اي (آزمون مرحلۀ 4) در نظر گرفته شده است که در پايان امتحانات نيمسال اول، در تاريخ 1396/11/6 برگزار خواهد شد و هدف آن، جمع‌بندي مطالب نيمسال اول است که پس از امتحانات تشريحي نيمسال اول برگزار خواهد شد، و بر اساس آن، آمادگي دانش‌آموزان مطابق پرسش‌هاي چهارگزينه‌اي استاندارد مرتبط با مطالب اين نيمسال تحصيلي مورد سنجش و ارزيابي قرار خواهد گرفت. فاز دوم، آزمون‌هاي جامع بوده که در دو نوبت برگزار خواهند شد. هدف اين آزمون­ ها، آشنايي کامل دانش­آموزان با پرسش­هاي چهارگزينه­اي همسو و مرتبط با سؤالات امتحانات خرداد 1397 و به نوعي، مقدمۀ آمادگي براي آزمون سراسري سال 1399 است.
آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دهم ، فقط در رشته­ هاي تحصيلي «رياضي ـ فيزيک»، «علوم تجربي» و «ادبيات و علوم انساني» برگزار مي‌شود و زمان‌بندي آزمون ­ها به ترتيبي برنامه­ ريزي شده است تا شرکت کنندگان را براي امتحانات هر نيمسال آماده نمايد.
لازم به ذکر است که بودجه بندي آزمون­ هاي سنجشِ دهم، به محض آماده شدن کتاب ­هاي درسي اين پايه از سوي وزارت آموزش و پرورش، از سوي شرکت به اطلاع مديران، مشاوران و دانش‌آموزان خواهد رسيد و تاريخ آزمون ­ها به­ شرح جدول زير اعلام مي ­گردد.
 
نحوۀ زمان‌بندي آزمون­ ها به شرح جدول زير است:
 
آزمون­ هاي آزمايشي
تاريخ برگزاري آزمون
مهلت ثبت­ نام اينترنتي
مرحله ­اي
مرحله 1
روز جمعه مورخ 12/8/96
تا روز سه ­شنبه مورخ 25/7/96
مرحله2
روز جمعه مورخ 3/9/96
تا روز سه­ شنبه مورخ 16/8/96
مرحله3
روز جمعه مورخ 24/9/96
تا روز سه ­شنبه مورخ 7/9/96
مرحله 4
(جمع بندي نيمسال اول)
روز جمعه مورخ 6/11/96
تا روز سه ­شنبه مورخ 19/10/96
مرحله 5
روز جمعه مورخ 27/11/96
تا روز سه­ شنبه مورخ 10/11/96
مرحله 6
روز جمعه مورخ 18/12/96
تا روز سه­ شنبه مورخ 1/12/96
جامع
نوبت اول جامع
روز جمعه مورخ 31/1/97
تا روز سه ­شنبه مورخ 22/12/96
نوبت دوم جامع
روز جمعه مورخ 21/2/97
تا روز سه ­شنبه مورخ 4/2/97
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
زمان و نحوه توزيع اينترنتي کارت ورود به جلسه آزمون‌هاي سنجشِ دهم:
کارت ورود به جلسه آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ دهم براي کليه داوطلبان سراسر کشور از روز سه­ شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طريق سايت اينترنتي شرکت تعاوني خدمات آموزشي به نشاني: www.sanjeshserv.ir توزيع مي­گردد و داوطلبان با مراجعه به سايت اينترنتي فوق‌الذکر نسبت به پرينت کارت ورود به جلسه خود اقدام مي نمايند.
 کارنامه نتايج هر نوبت ازآزمون­هاي آزمايشي سنجشِ دهم در عصر روز برگزاري هر آزمون از طريق سايت اينترنتي شرکت به نشاني:www.sanjeshserv.ir منتشر مي­ گردد.
 
شهريه آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ دهم:
مبلغ هر آزمون مرحله­اي
آزمون جامع
000/230ريال
000/320 ريال
 
 
 
شرکت تعاوني خدمات آموزشي سازمان سنجش، همچون سال‌هاي گذشته، براي متقاضيان بيش از يک نوبت آزمون تخفيفاتي در نظر گرفته است که اين امکان را ميسر مي­نمايد تا در صورت افزايش تعداد مراحل آزمون، از تخفيف بيشتري بهره­ مند گردند و در اين جهت براي سال 96 - 97 شيوة اعمال تخفيف شهريه آزمون را براي متقاضيان بيش از يک آزمون در جهت رفاه حال داوطلبان عزيز به کار گرفته است تا ضمن تجميع فرآيند ثبت­ نام براي هر يک از دانش‌آموزان در کليه مراحل، امکان پرداخت شهريه کمتري براي ثبت ­نام فراهم شود.
 
جدول شهريه آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ دهم:
مراحل
مبالغ (ريال)
آزمون مرحله ­اي
1 مرحله آزمون
230.000
2 مرحله آزمون
450.000
3 مرحله آزمون
660.000
 
 
آزمون جامع
1 نوبت آزمون جامع
320.000
2 نوبت آزمون جامع
630.000
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
با توجه به جدول شهريه فوق و هزينه­هاي ثبت­ نام مندرج در آن، اين امکان نيز فراهم گرديده است تا داوطلبان عزيز در صورت تمايل بتوانند آزمون­هاي سنجشِ دهم را به تعداد مورد نياز و دلخواه، انتخاب و ثبت­نام نمايند؛ به ­عنوان مثال، داوطلب مي­ تواند متقاضي سه نوبت آزمون مرحله ­اي و يک نوبت آزمون جامع باشد.
البته، با توجه به اينکه آزمون­هاي آزمايشي سنجش، مجموعه آزمون­هايي است که هر يک مکمل ديگري است و شرکت در تمام آنها، داوطلب را گام  به گام آماده‌تر مي­ نمايد، لذا توصيه مي­شود که داوطلبان عزيز در کليۀ آزمون­هاي مرحله­اي و جامع (8 نوبت آزمون) به طور يکجا ثبت ­نام نمايند.
لازم به ­ذکر است که جدول تکميلي مربوط به هزينه­ هاي ثبت­ نام، براي داوطلباني که مايل به انتخاب آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ دهم به­صورت تلفيقي هستند، در سايت اينترنتي ثبت­ نام آزمون­ ها (www.sanjeshserv.ir) درج شده است.
شايان ذکر است که داوطلبان براي استفاده بيشتر از تخفيف پلکاني، بهتر است تعداد مراحل و نوبت­هاي بيشتري از آزمون­ها را خريداري نمايند تا ضمن برخورداري از مجموع آزمون­هاي آزمايشي سنجشِ دهم، از تخفيف بالاتري نيز بهره­ مند شوند. بديهي است که مطلوب­ترين حالت ثبت­ نام براي داوطلبان از نظر هزينه پرداختي، ثبت ­نام يکجا در 5 نوبت آزمون (3 نوبت مرحله­ اي + 2 نوبت جامع) است که در اين صورت، با احتساب تخفيف ويژه 100/000 ريالي، متوسط شهريه هر آزمون حدوداً 246/000 ريال و مجموعاً 1/230/000 ريال مي‌شود.
ضمناً به اطلاع داوطلبان مي­رساند که در هنگام ثبت ­نام و پس از انتخاب نوبت­هاي آزمون از سوي داوطلب، برنامه ثبت­نام اينترنتي به­ طور خودکار، وجه را با احتساب تخفيف محاسبه مي­ نمايد.
 
نحوه ثبت‌نام:
پرداخت اينترنتي: داوطلبان علاقه‌مند به شرکت در آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دهم، در سراسرکشور مي‌توانند با استفاده از کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب و مراجعه به سايت شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت­نام در اين آزمون اقدام و کد رهگيري دريافت نمايند.
 
لازم به ذکر است که خريد اينترنتي کارت اعتباري ثبت­ نام، نشان دهندة ثبت­نام نهايي داوطلب نبوده و لازم است که داوطلبان، بعد از خريد کارت اعتباري (دريافت شماره پرونده و شماره رمز)، به لينک ثبت­ نام مراجعه نموده و  ثبت­نام خود را نهايي و شماره پرونده و کد پي‌گيري 16 رقمي دريافت نمايند.
داوطلبان گرامي پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت‌نام، در صورت داشتن هر گونه سؤال در خصوص شرايط و ضوابط ثبت‌نام، مي‌توانند با خط ويژه: 42966-021 (صداي داوطلب) تماس حاصل نمايند. ساعات تماس: صبح 8:30 الي 12:30 و عصر 13:30 الي 16:00 .
ثبت نام گروهي از طريق مدارس:دبيرستان­ هايي که مايل هستند براي سهولت ثبت‌نام به صورت يکجا از دانش‌آموزان خود ثبت­­ نام به عمل آورند، بعد از مطالعه دقيق دستورالعمل ثبت‌نام مدارس همکار، مي­ توانند در صورت داشتن هر گونه سؤال درساعات: صبح 8:30 الي 12:30 و عصر 13:30 الي  16:00 با شماره تلفن‌هاي: 88844791 الي 88844793 تماس حاصل نمايند.
نکات مهم:
1- ثبت‌نام کليه نوبت­ها و مراحل آزمون­ها از جمله آزمون جامع نيز در اين مرحله انجام مي‌شود و توصيه مي­ شود که به منظور  برخورداري از حداکثر تخفيف در شهريه پرداختي، ثبت­نام در کليه مراحل درخواستي را يکجا انجام دهيد.
2- وجه پرداخت شده بابت ثبت ­نام، به هيچ عنوان قابل استرداد نيست؛ لذا داوطلبان در اين خصوص دقت لازم را به عمل آورند.
راهنماي نحوه ثبت ­نام  اينترنتي آزمون­هاي آزمايشي سنجشِ دهم
مراحل ثبت­ نام:
گام اول: پرداخت مبلغ ثبت­ نام و دريافت شماره پرونده و رمز عبور (پرداخت از طريق کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب و به­ صورت اينترنتي است).
گام دوم: تکميل فرم ثبت­ نام (در سايت ارايه شده است: لينک ثبت ­نام آزمون­هاي آزمايشي سنجش ـ ثبت­نام جديد).
گام سوم: دريافت کد پي‌گيري 16 رقمي ثبت­ نام.
 

شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.