یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
اطلاعيه شرکت تعاوني خدمات آموزشي درباره:

آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهــم ويژه دانش‌آموزان پايه يازدهم (سال دوم دوره دوم متوسطه)

۱۳۹۶/۰۵/۱۶

طي سال ­هاي اخير و بر اساس مصوبات مراجع قانوني مربوطه، سوابق تحصيلي سال يازدهم متوسطه نقش تعيين کننده­اي در سرنوشت داوطلبان آزمون سراسري دانشگاه­ ها و مؤسسات آموزش عالي ايفا نموده است؛ به طوري که سوابق تحصيلي سال يازدهم متوسطه داوطلبان آزمون سراسري هم اکنون يکي از عوامل مهم تعيين کننده کيفيت رشته محل قبولي داوطلب در آزمون سراسري است.
شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش کشور، با استفاده از بيش از دو دهه تجربه در طراحي و برگزاري آزمون­ هاي آزمايشي براي آمادگي دانش‌آموزان دوره متوسطه، براي سال تحصيلي آينده (96-97) اقدام به طراحي آزمون­هاي تابستانه، مرحله­ اي و جامع براي جامعه هدف دانش‌آموزان سال يازدهم متوسطه (سال دوم) که امتحانات نهايي را در پيش دارند نموده است. اين آزمون­ها با ماهيتي جديد از نظر محتوا، بودجه­ بندي و اجرا گامي مهم در براي پاسخگويي به نياز موجود در اين زمينه است که اميد است مورد توجه دانش‌آموزان عزيز سال يازدهم متوسطه و همچنين مشاوران و دست­اندرکاران دبيرستان ­ها قرار گيرد.
 
آزمون­ هاي سنجش ِ يازدهم داراي ويژگي ­هاي زير است:
1- ارايه سؤالات مفهومي تستي که ضمن آماده نمودن دانش‌آموزان براي شرکت در امتحانات ترم اول و نهايي سال يازدهم، زمينه آشنايي و مهارت اين عزيزان را براي پاسخگويي به سؤالات آزمون­ سراسري سال بعد، براي دانش‌آموز فراهم مي­نمايد.
2- بودجه بندي منابع درسي براساس برنامه درسي دبيرستان­ها.
3- ارايه کارنامه تحليلي پيشرفت تحصيلي در هر آزمون و مقايسه با آزمون ­هاي قبل.
4- ارايه گزارش­هاي تحليلي، مقايسه­اي و مديريتي براي دبيرستان­ هايي که دانش­آموزان سال يازدهم خود را به صورت گروهي در اين آزمون­ ها شرکت مي ­دهند.
5- ارايه نتيجه نمرات آزمون به شرکت کنندگان بلافاصله پس از پايان هر آزمون.
 
نحوۀ زمانبندي آزمون ­ها به شرح جدول زير است:
 
آزمون­ هاي آزمايشي
تاريخ برگزاري آزمون
مهلت ثبت ­نام اينترنتي
تابستانه
اول تابستانه
روز جمعه مورخ 30/4/96
آزمون برگزار گرديد.
دوم تابستانه
روز جمعه مورخ 20/5/96
آزمون برگزار گرديد.
سوم تابستانه
روز جمعه مورخ 10/6/96
آزمون برگزار گرديد.
مرحلـــه ­اي
مرحله 1
روز جمعه مورخ 12/8/96
آزمون برگزار گرديد.
مرحله 2
روز جمعه مورخ 3/9/96
آزمون برگزار گرديد.
مرحله 3
روز جمعه مورخ 24/9/96
آزمون برگزار گرديد.
مرحله 4
(جمع بندي نيمسال اول)
روز جمعه مورخ 6/11/96
آزمون برگزار گرديد.
مرحله 5
روز جمعه مورخ 27/11/96
آزمون برگزار گرديد.
مرحله 6
روز جمعه مورخ 18/12/96
آزمون برگزار گرديد.
جامع
جامع نوبت اول (پايه)
روز جمعه مورخ 31/1/97
تا روز سه­ شنبه مورخ 22/12/96
جامع نوبت دوم
روز جمعه مورخ 21/2/97
تا روز سه­ شنبه مورخ 4/2/97
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم:
اين آزمون‌ها در 3 فاز کلي«تابستانه، مرحله‌اي و جامع» و در 11 نوبت برگزار مي‌شوند. فاز اول، آزمون‌هاي تابستانه بوده که در 3 نوبت برگزار خواهند شد. هدف اصلي آزمون‌هاي تابستانه، بررسي و مرور کلي مطالب کتاب­هاي درسي پايۀ دهم خواهد بود. فاز دوم، آزمون‌هاي مرحله‌اي بوده که در 6 نوبت برگزار خواهند شد. هدف کلي اين آزمون‌ها، بررسي و نگاه دقيق‌تر به مطالب کتاب‌هاي درسي پايۀ يازدهم و ارزيابي پيشرفت تحصيلي دانش­آموزان در طول سال تحصيلي است. در اين ميان، آزمون ويژه­اي (آزمون مرحلۀ 4) در نظر گرفته شده است که در پايان امتحانات نيمسال اول، در تاريخ 6/11/1396 برگزار خواهد شد و هدف آن، جمع بندي مطالب نيمسال اول است که پس از امتحانات تشريحي نيمسال اول برگزار خواهد شد و بر اساس آن، آمادگي دانش‌آموزان براساس پرسش‌هاي چهارگزينه‌اي استاندارد مرتبط با مطالب اين نيمسال تحصيلي مورد سنجش و ارزيابي قرار خواهد گرفت. فاز سوم، آزمون‌هاي جامع بوده که در 2 نوبت برگزار خواهند شد. هدف اين آزمون­ها، آشنايي کامل دانش­آموزان با پرسش­هاي چهارگزينه­اي همسو و مرتبط با سؤالات امتحانات خرداد 1397 و به نوعي، مقدمۀ آمادگي براي آزمون سراسري سال 1398 است. تاريخ آزمون­ها در جدول زير آمده است.
آزمون‌هاي مرحله‌اي براساس تقسيم بندي منابع درسي برگزار مي شود؛ به طوري که در هر مرحله از آزمون، طبق تقسيم بندي‌هاي انجام شده، از داوطلبان امتحان به عمل مي‌آيد؛ علاوه بر اين، در آزمون هر مرحله، از قسمت يا قسمت هاي مربوط به مراحل قبل نيز امتحان گرفته مي شود؛ ليکن در هر مرحله، سؤالات امتحاني با تاکيد بر منابع مربوط به همان مرحله طراحي مي شود (براي مثال، در مرحله سوم آزمون، قسمت­هاي مربوط به آزمون اول و دوم هم منظور شده است؛ با اين تاکيد که بيشتر سؤالات از قسمت سوم خواهد بود.)
پس از برگزاري هريک از آزمون­هاي مرحله­اي و همچنين آزمون جامع، کارنامه­اي با اطلاعات بسيار مفيد و ارزنده شامل نمره خام دروس، ميانگين نمرات خام نفرات برتر، رتبه در هر درس و رتبه کل در مقايسه با داوطلبان شهر، استان و کشور و نمره کل عمومي و اختصاصي در زيرگروه­هاي آزمايشي و .... دراختيار داوطلبان قرار مي­گيرد تا داوطلبان براساس اطلاعات مندرج در اين کارنامه ­ها از ميزان آمادگي خود در هر مرحله از آزمون آگاهي يافته و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا برگزاري آزمون مرحله بعد اقدام نمايند و در نهايت نيز با شرکت در آزمون ­­ها، آمادگي لازم را براي شرکت در امتحانات نهايي سال 1397 کسب مي­نمايند.
کارنامه نتايج هر نوبت ازآزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم در عصر روز برگزاري هر آزمون از طريق سايت اينترنتي شرکت به نشاني:www.sanjeshserv.ir منتشر مي­گردد. ضمناً به اطلاع دانش­­آموزان مي­رساند که محاسبه نمره کل آزمون­هاي آزمايشي، براساس آخرين مصوبات و ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور در ارتباط با آزمون سراسري سال 1396 خواهد بود. همچنين نمره آزمون دروس عمومي و اختصاصي، همانند آزمون سراسري و براساس نمره آزمون عمومي (با توجه به ضرايب) به علاوه سه برابر نمره آزمون اختصاصي (با توجه به ضرايب) تقسيم بر مجموع کل ضرايب محاسبه مي­شود، که اين امر مي­تواند تجربه مناسبي براي دانش­آموز در ارتباط با شرکت در آزمون سراسري سال بعد باشد.
 
زمان و نحوه توزيع اينترنتي کارت ورود به جلسه آزمون‌هاي سنجشِ يازدهم:
کارت ورود به جلسه آزمون­هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم، براي کليه داوطلبان سراسر کشور از روز سه­شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طريق سايت اينترنتي شرکت تعاوني خدمات آموزشي به نشاني: www.sanjeshserv.ir توزيع مي ­گردد و داوطلبان با مراجعه به سايت اينترنتي فوق‌الذکر نسبت به پرينت کارت ورود به جلسه خود اقدام مي نمايند.
 
شهريه آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم:
شرکت تعاوني خدمات آموزشي سازمان سنجش، همچون سنوات گذشته، براي متقاضيان بيش از يک نوبت آزمون تخفيفاتي در نظر گرفته است که اين امکان را ميسر مي ­نمايد تا در صورت افزايش تعداد مراحل، از تخفيف بيشتري بهره ­مند گردند و در اين جهت براي سال 96-97 شيوه اعمال تخفيف شهريه آزمون را براي متقاضيان بيش از يک آزمون در جهت رفاه حال داوطلبان عزيز به کار گرفته است تا ضمن تجميع فرآيند ثبت­نام براي هر يک از دانش‌آموزان در کليه مراحل، امکان پرداخت شهريه کمتري براي ثبت نام فراهم شود.
 
 
جدول شهريه آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم:
 
مراحل
مبالغ (ريال)
 
آزمونجامع
1 نوبت آزمون جامع
320.000
2 نوبت آزمون جامع
630.000
 
 
با توجه به جدول شهريه فوق و هزينه ­هاي ثبت­ نام مندرج در آن، اين امکان نيز فراهم گرديده است تا داوطلبان عزيز در صورت تمايل بتوانند آزمون­هاي سنجشِ يازدهم را به تعداد مورد نياز و دلخواه، انتخاب و ثبت ­نام نمايند؛ به ­عنوان مثال، داوطلب مي ­تواند متقاضي سه نوبت آزمون مرحله ­اي و يک نوبت آزمون جامع باشد.
البته با توجه به اينکه آزمون ­هاي آزمايشي سنجش، مجموعه آزمون ­هايي است که هر يک مکمل ديگري است و شرکت در تمامي آنها، داوطلب را گام به گام آماده تر مي ­نمايد لذا توصيه مي ­شود که داوطلبان عزيز در کليۀ آزمون­ هاي تابستانه، مرحله­ اي و جامع  به طور يکجا ثبت­ نام نمايند.
شايان ذکر است که داوطلبان، براي استفاده بيشتر از تخفيف پلکاني، بهتر است تعداد مراحل و نوبت­هاي بيشتري از آزمون­ها را خريداري نمايند تا ضمن برخورداري از تعداد آزمون ­هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم، از تخفيف بالاتري نيز بهره­ مند شوند. بديهي است که مطلوب­ترين حالت ثبت­نام براي داوطلبان از نظر هزينه پرداختي، ثبت­ نام يکجا در 2 نوبت آزمون جامع است که در اين صورت، با احتساب تخفيف ويژه 10/000 ريالي، متوسط شهريه هر آزمون 315/000 ريال و مجموعاً 630/000 ريال است.
ضمناً به اطلاع داوطلبان مي ­رساند که در هنگام ثبت­ نام و پس از انتخاب نوبت­ هاي آزمون از سوي داوطلب، برنامه ثبت­ نام اينترنتي به­ طور خودکار، وجه را با احتساب تخفيف محاسبه مي ­نمايد.
لازم به ­ذکر است که جدول تکميلي مربوط به هزينه ­هاي ثبت ­نام، براي داوطلباني که مايل به انتخاب آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم به­ صورت تلفيقي هستند، در سايت اينترنتي ثبت ­نام آزمون­ ها (www.sanjeshserv.ir) درج شده است.
نحوه ثبت‌نام:
پرداخت اينترنتي: داوطلبان علاقه ­مند به شرکت در آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم در سراسرکشور مي‌توانند با استفاده از کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب و مراجعه به سايت شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت ­نام در اين آزمون‌ها اقدام و کد رهگيري دريافت نمايند.
نکته مهم:
لازم به ذکر است که خريد اينترنتي کارت اعتباري ثبت ­نام، نشان دهنده ثبت­ نام نهايي داوطلب نبوده و لازم است که وي بعد از خريد کارت اعتباري (دريافت شماره پرونده و شماره رمز) به لينک ثبت­ نام مراجعه نموده و  ثبت­ نام خود را نهايي و شماره پرونده و کد پي‌گيري 16 رقمي دريافت نمايد.
داوطلبان گرامي، پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت­ نام در صورت داشتن هر گونه سؤال در خصوص شرايط و ضوابط ثبت ­نام، مي ­توانند با خط ويژه: 42966-021 (صداي داوطلب) تماس حاصل نمايند. ساعات تماس: صبح 8:30 الي 12:30 و عصر 13:30 الي 16:00
 
ثبت نام گروهي از طريق مدارس:دبيرستان­هايي که مايل هستند براي سهولت ثبت­ نام به صورت يکجا از دانش آموزان خود ثبت­نام به عمل آورند، بعد از مطالعه دقيق دستورالعمل ثبت ­نام مدارس همکار، درصورت داشتن هرگونه سؤال مي­ توانند در ساعات: صبح 8:30  الي 12:30و عصر 13:30 الي 16:00  با شماره تلفن­هاي: 88844791 الي 88844793 تماس حاصل نمايند.
 
نکات مهم:
1- ثبت‌نام کليه نوبت ­ها و مراحل آزمون ­ها از جمله آزمون جامع نيز در اين مرحله انجام مي‌شود و توصيه مي­ شود که براي برخورداري از حداکثر تخفيف در شهريه پرداختي، ثبت ­نام در کليه مراحل درخواستي را يکجا انجام دهيد.
2- وجه پرداخت شده بابت ثبت­ نام به هيچ عنوان قابل استرداد نيست؛ لذا داوطلبان در اين خصوص دقت لازم را به عمل آورند.
ثبت‌نام حضوري: ثبت‌نام براي کليه داوطلبان سراسري کشور از طريق سايت اينترنتي به نشاني: www.sanjeshserv.ir امکان‌پذير است و دفتر مرکزي شرکت به نشاني: تهران، پل کريم خان زند، خيابان ميرزاي شيرازي، خيابان شهيد نژادکي، روبروي کلانتري سنايي، پلاک 30، تلفن: 88321455 نيز آماده ثبت‌نام از مراجعان در ساعات اداري است. 
راهنماي نحوه ثبت ­نام  اينترنتي آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم
مراحل ثبت ­نام:
گام اول: پرداخت مبلغ ثبت‌نام و دريافت شماره پرونده و رمز عبور (پرداخت از طريق کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب و به صورت اينترنتي است).
گام دوم: تکميل فرم ثبت‌نام (در سايت ارايه شده است: لينک ثبت­ نام آزمون ­هاي آزمايشي سنجش ـ ثبت ­نام جديد).
گام سوم: دريافت کد پي‌گيري 16 رقمي ثبت‌نام.
 
 

شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.