دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
اخبار:

ثبت درخواست وام در سامانه صندوق رفاه دانشجويان آغاز شد

۱۳۹۶/۰۶/۲۰

مشاور وزير علوم و رييس صندوق رفاه دانشجويان گفت: ثبت درخواست وام در سامانه صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم از روز ۱۵ شهريورماه آغاز شده است.
ذوالفقار يزدان مهر گفت: سامانه ثبت درخواست وام (پورتال دانشجويي) صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم از روز ۱۵ شهريورماه باز شده و دانشجويان متقاضي وام مي‌توانند با مراجعه به اين سامانه، درخواست خود را ثبت کنند.
وي افزود: ثبت‌نام وام عتبات دانشجويان نيز آغاز شده است.
رييس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم خاطرنشان کرد: دانشجويان متقاضي انواع وام‌هاي دانشجويي، بايد با مراجعه به سامانه: bp.swf.ir درخواست خود را براي استفاده از وام‌هاي دانشجويي ثبت کنند و پس از آن، معاونان دانشجويي دانشگاه‌ها درخواست‌ها را بررسي کرده و  ليست افرادي را که شرايط لازم را دارند به صندوق رفاه دانشجويان ارايه خواهند داد.
ذوالفقار يزدان مهر، با بيان اينکه پرداخت وام‌ها از 15 مهر آغاز خواهد شد، در خصوص وام شهريه افزود: وام شهريه و وام تحصيلي، از جمله وام‌هايي هستند که اعتبار آن محدود بوده و دانشجويان مقطع کارشناسي هشت نيمسال، دانشجويان کارشناسي‌ارشد چهار نيمسال و دانشجويان دکتري نيز هشت نيمسال مي‌توانند از وام شهريه استفاده کنند.
 
از امروزآغاز مي‌شود:
ثبت‌نام در آزمون زبان انگليسي وزارت بهداشت
ثبت‌نام آزمون زبان انگليسي وزارت بهداشت از ۲۰ شهريور (امروز) آغاز شده و آزمون اين دوره ۱۳ مهرماه برگزار مي‌شود.
ثبت‌نام چهل و دومين دوره آزمون زبان انگليسي وزارت بهداشت MHLE از ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۲۰ شهريورماه ۹۶ (امروز) آغاز خواهد شد.
آزمون زبان انگليسي عمومي وزارت بهداشت (MHLE) داراي ۱۰۰ پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل (۳۰ پرسش درک مطلب شنيداري، ۴۰ پرسش واژگان، ساختار و دستور زبان و ۳۰ پرسش درک مطلب نوشتاري) و ۱۰۰ نمره (بدون نمره منفي) است.
لازم به يادآوري است که کارت ورود به جلسه اين آزمون ۱۱ مهرماه منتشر شده و چهل و دومين دوره آزمون زبان انگليسي MHLE در ۱۳ مهرماه برگزار مي‌شود و ۲۳ مهرماه ۹۶ کارنامه آزمون منتشر خواهد شد.
در برخي از دوره ها، ممکن است آزمون در بيش از يک حوزه برگزار شود که هنگام آغاز نام نويسي همان دوره، به آگاهي داوطلبان خواهد رسيد.

گفتني است که هر کارنامه اينترنتي، داراي يک کُد ويژه به نام Certification Code است که درستي آن از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي قابل استعلام است. 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.