شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

تکميل ظرفيت رشته‌هاي کارشناسي ناپيوسته فني و حرفه‌اي

۱۳۹۶/۰۸/۰۸

پيرو اطلاعيه مورخ 25/07/1396، با توجه به درخواست دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غير دولتي- غيرانتفاعي مبني بر تکميل ظرفيت پذيرش رشته‌هاي تحصيلي مربوط در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 1396، سازمان سنجش آموزش کشور بدين‌وسيله به اطلاع کليه داوطلبان علاقه‌مند به تحصيل در رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات فوق (اعم از داوطلباني که در آزمون مذکور ثبت‌نام نموده يا ننموده‌اند) مي‌رساند که به منظور اطلاع از رشته‌هاي تحصيلي و مؤسسات پذيرنده دانشجو در اين مرحله، لازم است که به لينک جست و جوي عنوان مؤسسه و کدرشته مندرج در ذيل اين اطلاعيه و همچنين به پايگاه اطلاع‌رساني دانشکده‌ها و آموزشکده‌هاي فني و حرفه‌اي و کشاورزي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي يا مؤسسات آموزش عالي غيردولتي ـ غير انتفاعي مراجعه نموده و ضمن مشخص نمودن رشته و مؤسسه مورد علاقه خود، و با توجه به توضيحات ذيل و با همراه داشتن مدارک مندرج در اين اطلاعيه، از تاريخ 03/08/1396  لغايت 01/09/1396 به مؤسسه آموزش عالي محل پذيرش رشته تحصيلي مورد تقاضا مراجعه نمايند.
1- در اين مرحله، پذيرش دانشجو براي دانشکده‌ها و آموزشکده‌هاي فني و حرفه‌اي و کشاورزي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غير دولتي ـ غيرانتفاعي  در کليه رشته‌هايي که در لينک سايت سازمان مشخص شده است، منحصراً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل کل دوره کارداني) و مندرجات دفترچه راهنماي آزمون مذکور صورت مي‌پذيرد.
2- کليه متقاضيان بايد حداکثر تا تاريخ 31/6/1396 داراي مدرک کارداني (فوق ديپلم) باشند.
تبصره: در صورتي که تشکيل کلاس براي نيمسال­دوم سال تحصيلي 96-97 باشد، داوطلباني که تا پايان نيمسال اول سال تحصيلي 96-97 مدرک تحصيلي کارداني (فوق ديپلم) خود را اخذ مي‌نمايند، به صورت مشروط و با شروع تحصيل از بهمن‌ماه 1396 مي‌توانند متقاضي ثبت‌نام شوند.
3- کليه داوطلبان بايد در زمان ثبت‌نام، ضمن مراجعه به مؤسسه مربوط، بابت هزينه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 000/250 (دويست و پنجاه هزار) ريال از طريق سيستم پرداخت الکترونيکي در سايت سازمان اقدام نمايند تا امکان ثبت‌نام و پذيرش آنان فراهم گردد.
4- هر داوطلب مي‌تواند صرفاً متقاضي يک گروه آموزشي و يک کد رشته‌محل در يک مؤسسه مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته‌هاي تحصيلي و اطلاعيه‌هاي آزمون مربوط باشد. بديهي است که در صورت ارسال مشخصات فرد يا افراد در دو کد رشته‌محل يا در دو مؤسسه، اطلاعات وي از بانک اطلاعاتي پذيرفته‌شدگان هر دو محل حذف خواهد شد.
5- با توجه به اينکه منحصراً يک بار اجازه ويرايش در درج اطلاعات متقاضيان داده خواهد شد، لذا ضرورت دارد که داوطلبان در انتخاب گروه آموزشي، کد رشته‌محل و مؤسسه مربوط‌ دقت لازم به عمل آورند.
6- پس از پايان مهلت مقرر در اين اطلاعيه، مؤسسات مجاز به ثبت‌نام از متقاضيان نخواهند بود و هيچ اقدامي از سوي اين سازمان براي متقاضياني که بعد از تاريخ تعيين شده مراجعه نمايند نيز صورت نخواهد پذيرفت.
7- چنانچه متقاضي قبلاً در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 1396 (مرحله شهريور ماه) قرار گرفته باشد و در مرحله تکميل ظرفيت (همين مرحله) براي ادامه تحصيل در يکي از مؤسسات ثبت‌نام نمايد، قبولي قبلي وي در شهريورماه سال 1396 لغو خواهد شد.
8- کليه متقاضيان«مرد» بايد در زمان ثبت‌نام و شرکت دراين مرحله از پذيرش دانشجو، از نظر نظام وظيفه منعي براي ادامه تحصيل نداشته باشند.
9- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذيرفته شده مشروط (در مؤسسه‌اي که به آن مراجعه نموده‌اند) تلقي مي‌شوند و شروع به تحصيل آنان (بجز موارد تبصره بند 2 فوق) تا زمان تاييد نهايي اين سازمان به صورت مشروط و هم‌زمان با پذيرفته‌شدگان شهريور ماه خواهد بود.
10- ثبت‌نام و ادامه تحصيل دارندگان مدرک معادل کارداني، که داراي شرايط مندرج در دفترچه راهنماي اين آزمون باشند، بلامانع است.
 
مدارک مورد نياز:
1- اصل شناسنامه و يک برگ تصوير از تمام صفحات آن.
2- اصل کارت ملي و دو برگ تصوير پشت و روي آن.
3- شش قطعه عکس تمام رخ 4×3 تهيه شده در سال جاري.
4- مدرک‌ ‌وضعيت ‌نظام ‌وظيفه (براي برادران).
5- اصل حکم مرخصي سالانه براي کارمندان دولت يا موافقت رسمي و بدون قيد و شرط سازمان متبوع.
6- اصل يا گواهي مدرک کارداني (فوق ديپلم).
7- اصل ‌حکم ‌استخدامي يا گواهي کارمندان رسمي يا پيماني وزارتخانه‌ها‌، سازمان‌ها و ارگان‌هاي دولتي.
 
ضمناً داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان به نشاني: www.sanjesh.org يا با شماره‌ تلفن گوياي‌: 42163 (کد 021) در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.