یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

تکميل ظرفيت دانشگاه فني و حرفه‌اي دوره‌هاي کارداني نظام جديد 96

۱۳۹۶/۰۸/۰۸

با توجه به درخواست دانشگاه فني و حرفه­اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي ـ غيرانتفاعي مبني بر عدم تکميل ظرفيت پذيرش رشته‌هاي تحصيلي آزمون دوره­هاي کارداني نظام جديد (دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي) سال 1396، بدين‌وسيله به اطلاع کليه داوطلبان علاقه‌مند به تحصيل در رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات فوق (اعم از داوطلباني که در آزمون مذکور ثبت‌نام نموده يا ننموده‌اند) مي‌رساند که براي اطلاع از رشته‌هاي تحصيلي متناسب با نوع مدرک ديپلم خود در شاخه­هاي فني و حرفه­اي يا کاردانش مؤسسات پذيرنده، لازم است به لينک جست و جوي عنوان مؤسسه و کدرشته مندرج در ذيل اين اطلاعيه که در سايت اين سازمان به آدرس: www.Sanjesh.org آمده است، مراجعه نموده و ضمن مشخص نمودن رشته و مؤسسه مورد علاقه خود، با همراه داشتن مدارک ذيل و با توجه به موارد مربوط، از تاريخ 6/08/96 لغايت 9/09/96 به آموزشکده يا مؤسسه آموزش عالي محل پذيرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمايند.
1- در اين مرحله، پذيرش دانشجو براي دانشکده‌ها و آموزشکده‌هاي فني و حرفه‌اي تحت پوشش دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غير دولتي ـ غيرانتفاعي در کليه رشته‌هايي که در لينک جست و جو مشخص شده است، منحصراً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل کل ديپلم) و مندرجات دفترچه راهنماي آزمون مذکور صورت مي‌پذيرد.
2- کليه متقاضيان بايد­ حداکثر تا تاريخ 31/6/1396 داراي مدرک ديپلم نظام قديم (چهارساله) هنرستان، يا ديپلم نظام جديد در شاخه ­هاي فني و حرفه­اي يا کاردانش باشند.
تبصره: در صورتي که تشکيل کلاس براي نيمسال­دوم سال تحصيلي 96-97 باشد، ثبت‌نام از داوطلباني که تا پايان نيمسال اول سال تحصيلي جاري مدرک تحصيلي ديپلم خود را اخذ مي‌نمايند، به صورت مشروط و با شروع تحصيل از بهمن‌ماه 96 پس از ارايه مدرک مربوط بلامانع است.
3- کليه داوطلبان بايد در زمان ثبت‌نام از طريق مؤسسه مربوط، بابت هزينه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 000/200 (دويست هزار) ريال از طريق سيستم پرداخت الکترونيکي در سايت سازمان اقدام نمايند.
4- هر داوطلب منحصراً مجاز است يکي از کدرشته محل‌هاي مربوط را که متناسب با مدرک ديپلم خود مي‌باشد و بر اساس جدول شماره 4 دفترچه راهنماي ثبت­نام و شرکت درآزمون فوق مشخص شده، انتخاب نمايد. بديهي است داوطلباني که به هر دليل در رشته­اي غير از رشته متناسب با نوع ديپلم خود در اين مرحله ثبت­نام و شرکت نمايند و پذيرفته شوند، قبولي آنان در هر مرحله­اي که باشند لغو خواهد شد.
5- هر داوطلب مي‌تواند صرفاً متقاضي يک کدرشته محل در يک مؤسسه باشد. بديهي است که در صورت ارسال مشخصات فرد يا افراد در دو کد رشته يا در دو مؤسسه، اطلاعات وي از بانک اطلاعاتي پذيرفته‌شدگان هر دو محل حذف خواهد شد.
6- با توجه به اينکه منحصراً يک بار اجازه ويرايش در درج اطلاعات متقاضيان داده خواهد شد؛ لذا ضرورت دارد که داوطلبان، در انتخاب گروه آموزشي، کد رشته‌محل و مؤسسه مربوط‌ دقت لازم به عمل آورند.
7- پس از پايان مهلت مقرر در اين اطلاعيه، مؤسسات، مجاز به ثبت‌نام از متقاضيان نخواهند بود و هيچ اقدامي از سوي اين سازمان براي متقاضياني که بعد از تاريخ تعيين شده مراجعه نمايند نيز صورت نخواهد پذيرفت.
8- چنانچه متقاضي قبلاً در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي آزمون دوره­هاي کارداني نظام جديد (دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي) سال 1396 (مرحله شهريور ماه) قرار گرفته باشد و در مرحله تکميل ظرفيت (همين مرحله) براي ادامه تحصيل در يکي از مؤسسات ثبت‌نام نمايد، قبولي قبلي وي در شهريورماه سال 1396 لغو خواهد شد.
9- کليه متقاضيان«مرد» بايد در زمان ثبت‌نام و شرکت در اين مرحله از پذيرش دانشجو، از نظر نظام وظيفه منعي براي ادامه تحصيل نداشته باشند.
10- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذيرفته شده مشروط (در مؤسسه‌اي که به آن مراجعه نموده‌اند) تلقي مي‌شوند و شروع به تحصيل آنان (بجز موارد تبصره بند 2 فوق) تا زمان تاييد نهايي اين سازمان به‌صورت مشروط و هم‌زمان با پذيرفته‌شدگان شهريور ماه خواهد بود.
مدارک مورد نياز:
1- اصل‌‌ مدرک ‌‌ديپلم ‌متوسطه ‌‌نظام‌‌جديد يا گواهي‌ ‌موقت‌ ‌پايان ‌‌تحصيلات‌ متوسطه‌ نظام‌جديد در يکي‌ از شاخه‌هاي‌ کاردانش‌ يا فني‌ و حرفه‌اي مبني‌ برگذراندن کليه واحدهاي درسي‌ در دوره ‌سه‌ساله‌، کارورزي و کارآموزي حداکثر تا پايان‌ شهريورماه سال‌ 1396.
2- اصل‌ مدرک‌ ديپلم‌ يا گواهي‌ موقت‌ پايان‌ تحصيلات‌ نظام‌ قديم ‌(هنرستان) مبني‌ بر گذراندن‌ کليه‌ دروس‌ چهارساله.
3- اصل‌ شناسنامه‌ و دو برگ‌ کپي‌ از تمام‌ صفحات‌ آن.‌
4- اصل کارت ملي و دو برگ تصوير پشت و روي آن.
4- شش قطعه‌ عکس‌ 4×3 تمام‌ رخ‌ تهيه‌ شده‌ درسال‌جاري‌.
5- مدرک وضعيت نظام وظيفه (براي برادران).
 6- ارايه رسيد درخواست تاييديه تحصيلي ديپلم به مؤسسه محل قبولي (درخواست تاييديه تحصيلي از دفاتر پيشخوان دولت بايد اقدام شود).
ضمناً داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان به نشاني: www.sanjesh.org يا با شماره‌ تلفن گوياي‌: 42163 (کد 021) در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.