یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
اخبار:

مدير بورس وزارت علوم خبر داد: افزايش تعداد فرصت‌هاي مطالعاتي دوره دکتري در سال جاري

۱۳۹۶/۰۸/۲۲

مديرکل بورس و اعزام دانشجويان خارج وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، از افزايش تعداد فرصت مطالعاتي دوره دکتري خبر داد و گفت: سال گذشته، يک هزار و ۳۰۰ نفر به فرصت مطالعاتي خارج اعزام شدند.
دکتر ابراهيم حاجي‌زاده، با اشاره به افزايش تعداد فرصت مطالعاتي دانشجويان دکتري، گفت: ما معتقديم که فرصت مطالعاتي شش ماهه دوره دکتري، يکي از ابزارهاي کيفيت تحصيل در کشور بوده که بسيار اثر گذار است.
وي، با اشاره به اثرات تاثير گذاري برگزاري اين دوره اشاره کرد و ادامه داد: شرکت در دوره فرصت مطالعاتي کوتاه مدت، موجب خودباوري دانشجويان شده و از طرفي به ايجاد مقالات مشترک بين دانشجويان داخل و خارج منجر مي‌شود.
مديرکل بورس و اعزام دانشجويان خارج وزارت علوم اعلام کرد: سال گذشته، يک هزار و ۳۰۰ نفر از دانشجويان دکتري به فرصت مطالعاتي خارج، و حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ دانشجو به فرصت مطالعاتي داخل کشور اعزام شدند.

وي افزود: با توجه به استقبال دانشجويان از فرصت مطالعاتي داخل، پيش‌بيني ما اين است که تا پايان سال جاري، حدود ۵۰۰ نفر از دانشجويان به دوره فرصت مطالعاتي داخل اعزام خواهند شد. 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.