شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص:

داوطلبان داراي حدنصاب براي شرکت در مراحل ارزيابي تخصصي دانشگاه‌ها تکميل ظرفيت آزمون دکتري 96

۱۳۹۶/۰۸/۲۲

بدين‌وسيله به اطلاع داوطلباني که مبادرت به انتخاب رشته در مرحله تکميل ظرفيت آزمون ورودي دوره دکتري «Ph.D» نيمه‌متمرکز سال 1396 نموده‌اند، مي‌رساند که کارنامه انتخاب رشته، روي ‌سايت اطلاع‌رساني اين سازمان قرار دارد؛ لذا از کليه داوطلباني که در کدرشته محل‌هاي انتخابي داراي حدنصاب نمره علمي لازم هستند، دعوت مي‌نمايد که با توجه به نکات زير و براساس برنامه زماني دانشگاه مربوط، با همراه داشتن مدارک لازم، در مراحل ارزيابي تخصصي و مطابق با اطلاعيه هر يک از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي (مندرج در سايت دانشگاه) شرکت نمايند.
1- منحصراً داوطلباني مي‌توانند نسبت به مراجعه به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي براي انجام ارزيابي تخصصي
(آزمون کتبي، مصاحبه و ... ) اقدام نمايند که کدرشته محل مربوط را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حد نصاب نمره علمي لازم را مطابق کارنامه کسب کرده باشند.
2- داوطلباني که براساس کارنامه منتشر شده در سايت اين سازمان، در کدرشته محل‌هاي انتخابي داراي حدنصاب نمره علمي لازم هستند، لازم است که قبل از مراجعه به محل مصاحبه، ابتدا به اطلاعيه دانشگاه ذي‌ربط (مندرج در سايت دانشگاه) مراجعه و بر اساس آن در آزمون کتبي و مصاحبه دانشگاه ذي‌ربط شرکت نمايند.
تبصره: در صورتي که برنامه زماني خاصي براي مراجعه داوطلبان به منظور مصاحبه از سوي دانشگاهي اعلام نشده باشد، داوطلبان براساس برنامه زماني مندرج در اين اطلاعيه مي‌توانند به دانشگاه مربوط مراجعه نمايند.
3- آن‌دسته از داوطلباني که در مرحله ارزيابي تخصصي شرکت و در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي تکميل ظرفيت آزمون دورة دکتري (Ph.D) نيمه ­متمرکز سال 1396 (دوره هاي روزانه) قرار گيرند، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون دکتري سال 1397 نخواهند بود.
4- با توجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالي يا مکاتبات واصله از مؤسسات آموزش عالي، تغييراتي در ظرفيت‌هاي بعضي از کدرشته ‌محل‌ها صورت گرفته است که پذيرش نهايي از سوي هر يک از دانشگاه‌ها با توجه به ظرفيت نهايي صورت خواهد گرفت.
5- به اطلاع آن‌دسته از داوطلبان رشته امتحاني مدرسي معارف اسلامي ( کد 2180) مي‌رساند از آنجاکه شرط ورود داوطلبان متقاضي در کدرشته امتحاني مذکور به دانشگاه، علاوه بر کسب نمره علمي لازم از سوي دانشگاه مربوط، احراز شرايط عمومي رشته مدرسي معارف اسلامي و نتيجه مصاحبه‌اي که از سوي معاونت امور دفاتر، اساتيد و مبلغان نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها انجام خواهد شد، هست، لذا اين‌دسته از داوطلبان، لازم است که علاوه بر دارا بودن شرايط فوق و همچنين شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور (دفترچه شماره 1)، حداکثر تا 7 روز پس از اعلام نتايج اوليه، براي طي مراحل پذيرش به پايگاه اطلاع رساني معاونت امور دفاتر، اساتيد و مبلغان (به نشاني: www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت‌نام در اين سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوي معاونت مذکور باشند. بديهي است که عدم ثبت‌نام در اين سامانه، به منزله انصراف از تحصيل در اين رشته تلقي مي‌گردد. در پايان لازم به ذکر است که در گزينش نهايي، وضعيت علمي آن گروه از داوطلباني که نتيجه مراحل مذکور آنها از سوي معاونت فوق‌الذکر به صورت منفي به اين سازمان اعلام گردد، مورد بررسي قرار نخواهد گرفت.
6- کليه داوطلباني که انتخاب رشته نموده‌اند، وضعيت علمي آنها در کارنامه در هريک از کدرشته ‌محل‌هاي انتخابي منعکس گرديده است، و چنانچه داوطلبان درخصوص کارنامه انتخاب رشته خود سؤالاتي داشته باشند، لازم است که حداکثر تا تاريخ 22/8/96 منحصراً از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي در سايت سازمان تقاضاي خود را ارسال نمايند. به تقاضاهايي که به نحو ديگري يا بعد از تاريخ فوق ارسال گردد، پاسخ داده نخواهد شد.
7- کليه داوطلباني که در کدرشته محل‌هاي انتخابي داراي حدنصاب نمره علمي لازم به منظور شرکت در مراحل ارزيابي تخصصي از سوي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي بوده و متقاضي شرکت در مصاحبه هستند، بايد به منظور تکميل فرم بررسي صلاحيت‌هاي عمومي، با مراجعه به لينک مربوط که در سايت سازمان قرار دارد، حداکثر تا تاريخ 25/8/1396 ضمن پرداخت مبلغ سيصد و سي هزار (330.000) ريال به صورت اينترنتي، فرم بررسي صلاحيت عمومي را تکميل کنند و کد پي‌گيري دريافت دارند. بديهي است داوطلباني که نسبت به تکميل فرم بررسي صلاحيت‌هاي عمومي اقدام ننمايند، از گزينش نهايي حذف خواهند شد.
تبصره- داوطلباني که قبلاً در اين آزمون (دکتري سال 1396) فرم بررسي صلاحيت‌هاي عمومي را تکميل نموده‌اند، در اين مرحله نيازي به تکميل و ارسال مجدد آن ندارند.
8- گزينش نهايي داوطلبان در هر کدرشته ‌محل، بر اساس نمره کل نهايي حاصل از نمره علمي آزمون متمرکز
و نمرات مراحل مختلف ارزيابي تخصصي (مطابق با مفاد مندرج در بند 2 صفحه 9 دفترچه‌ شماره 1 آزمون)، حدنصاب تعيين شده از سوي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي در هر کدرشته محل و با توجه به اولويت کدرشته‌محل‌هايي که براي مصاحبه معرفي شده‌اند، صورت خواهد گرفت.
9-آن‌دسته‌ از داوطلباني‌ که‌ قبلاً در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي آزمون دکتري «Ph.D» سال 1396 (در هريک از دوره‌ها) قرار گرفته و به عنوان قبولي اعلام شده‌اند، چنانچه در رديف پذيرفته شدگان نهايي مرحله تکميل ظرفيت (در هريک از دوره ها اعم از روزانه و يا ... )نيز قرار بگيرند، قبولي قبلي آنان «کان‌لم‌يکن» تلقي گرديده و مطابق ضوابط، بايد در کدرشته قبولي جديد ثبت‌نام نموده و ادامه تحصيل دهند و هيچ‌گونه تقاضايي بعد از اعلام نتايج، پذيرفته نخواهد شد.
مدارک لازم که داوطلبان داراي حدنصاب بايد همراه خود داشته باشند:
1- اصل مدرک کارشناسي ارشد (فوق ليسانس) يا کارنامه ريز نمرات .
تبصره - داوطلباني که دانشجوي سال آخر دوره کارشناسي‌ارشد يا دکتري حرفه‌اي بوده و حداکثر تا تاريخ 31/6/96 فارغ‌التحصيل شده‌اند، بايد گواهي مربوط را ارايه نمايند، و داوطلباني که تا تاريخ 30/11/1396 فارغ‌التحصيل خواهند شد، بايد اصل گواهي تاييد شده از سوي دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه 40 دفترچه راهنماي شرکت در آزمون مذکور يا فرم مندرج در صفحه 96 دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مبني بر فارغ‌التحصيلي تا تاريخ 30/11/1396 را تکميل و ارايه نمايند.
2- اصل مدرک کارشناسي (ليسانس) يا کارنامه ريز نمرات.
تبصره 1- آن‌دسته از داوطلباني که فارغ‌التحصيل دوره کارشناسي ناپيوسته هستند، علاوه بر اصل مدرک کارشناسي ناپيوسته، بايد اصل مدرک کارداني را نيز ارايه نمايند.
تبصره 2 - کساني که به دلايلي قادر به ارايه اصل مدرک يا مدارک‌ مندرج در بندهاي 1 و 2 فوق نيستند، لازم است که اصل گواهي تاييد شده از سوي دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.
3- اصل شناسنامه يا کارت ملي براي تطبيق مشخصات شناسنامه‌اي معرفي شده با مشخصات اطلاعات ارسالي از سوي اين سازمان.
4- اصل گواهي مبني بر اينکه عضو هيات علمي «رسمي- قطعي» يا «رسمي- آزمايشي» تابع وزارت علوم، تحقيقات و فناوري بوده که به تاييد بالاترين مقام مسؤول نيز رسيده باشد، براي آن‌دسته از افرادي که از امتياز مربي در اين آزمون استفاده نموده‌اند.
5- کليه مستندات مربوط به سوابق علمي، آموزشي و پژوهشي و تحقيقاتي.

                                روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.