شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
اخبار:

مهلت ارسال آثار به جشنواره فرهنگي وزارت بهداشت «سيمرغ» تمديد شد

۱۳۹۶/۱۰/۱۸

مهلت ارسال آثار دانشگاهيان به نهمين جشنواره بين‌المللي فرهنگي و هنري وزارت بهداشت با عنوان «سيمرغ»، تا ۲۵ بهمن ماه تمديد شد.
شرکت‌کنندگان تا پايان روز ۲۵ بهمن‌ماه فرصت دارند که آثار خود را در سامانه اين جشنواره ثبت‌نام کنند و به آثاري که بعد از مهلت مذکور ثبت‌نام شود ترتيب اثر داده نخواهد شد.
اين جشنواره در بخش آزاد ويژه دانشجويان، کارکنان، اعضاي هيات علمي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي و جامعه پزشکي کشور، در بخش فرهنگ سلامت ويژه دانشجويان تمام دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات آموزش عالي کشور، و در بخش بين‌الملل با موضوع فرهنگ سلامت ويژه دانشجويان سراسر دنيا برگزار خواهد شد.
مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار از ۱۱ آبان‌ماه تا ۲۵ بهمن‌ماه ۹۶ در نظر گرفته شده است.
علاقه‌مندان براي کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به سايت جشنواره: www.festivalf.ir مراجعه کنند.
لازم به يادآوري است جشنواره بين‌المللي سيمرغ که نامش برگرفته از سيمرغ افسانه‌اي در ادبيات ايران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جديد جامعه پزشکي است، در پنج بخش تياتر،‌ فيلم، ادبي، ‌هنرهاي تجسمي و موسيقي، بهار ۱۳۹۷ در شهر تهران برگزار خواهد شد.
 
در بخشنامه‌اي ابلاغ شد:
دانشجويان کارشناسي‌ارشد دانشگاه آزاد موظف به گذراندن پايان نامه هستند
معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي، در بخشنامه‌اي مصوبه شوراي برنامه‌ريزي آموزشي و درسي در خصوص شيوه‌نامه اجرايي آيين نامه آموزشي دوره کارشناسي‌ارشد را به واحدها و مراکز آموزشي دانشگاه ابلاغ کرد.
در متن اين بخشنامه آمده است: «تمامي دانشجويان دوره‌هاي کارشناسي‌ارشد دانشگاه آزاد اسلامي در تمام رشته‌ها ملزم به اخذ و دفاع از پايان‌نامه هستند.

در موارد خاص، چنانچه دانشجويان تمام واحدهاي آموزشي دوره را با ميانگين کل حداقل ۱۴ گذرانده و پايان‌نامه را اخذ کرده باشند، اما به دلايلي نتوانند از پايان‌نامه دفاع کنند، واحد دانشگاهي مي‌تواند در صورت تاييد گروه آموزشي، موافقت شوراي پژوهشي و شوراي آموزشي و تحصيلات تکميلي واحد دانشگاهي، مراتب را از طريق استان به کميسيون موارد خاص سازمان مرکزي ارسال کند تا در صورت موافقت، معادل تعداد واحد پايان‌نامه از واحدهاي درسي مصوب رشته خود، و در صورت نبود درس، از رشته‌هاي مرتبط به تشخيص گروه آموزشي، اخذ کنند و در صورت گذراندن آن با رعايت ساير مقررات، به شيوه آموزش محور دانش آموخته شوند.» 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.