جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
اطلاعيه شرکت تعاوني خدمات آموزشي درباره:

آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ پيش ويژه دانش آموزان پيش‌دانشگاهي و داوطلبان آزمون سراسري سال 97

۱۳۹۶/۱۰/۲۵

شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور، به­ عنوان مجموعه­ اي که به صورت تخصصي ارايه دهنده خدمات آموزشي و کمک آموزشي به داوطلبان آزمون سراسري دانشگاه­ ها و مؤسسات آموزش عالي کشور است، در سال تحصيلي 96-97 نيز همانند سال ­هاي گذشته، مجموعه آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ پيش را براي استفاده دانش آموزان پيش دانشگاهي و کليه افرادي که خود را براي شرکت در آزمون سراسري سال 1397 دانشگاه­ ها و مؤسسات آموزش عالي آماده مي ­نمايند، طرح­ريزي نموده است.
ويژگي­هاي آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ پيش:
* برگزاري آزمون­ هاي تابستانه در مرداد و شهريور 96 با هدف ارزيابي از مطالعات تابستاني داوطلبان؛
* برگزاري آزمون­ هاي مرحله ­اي مطابق با برنامه درسي دبيرستان ­ها براساس بودجه ­بندي جديد منابع درسي؛
* برگزاري آزمون­ هاي آزمايشي جامع با استانداردهاي آزمون سراسري؛
* برگزاري آزمون جامع دروس پايه در فروردين ماه با هدف ارزيابي وضعيت آمادگي داوطلبان در دروس پايه؛
* ارايه سؤالات تستي هم تراز آزمون سراسري و همگام با پيشرفت برنامه درسي در طول سال؛
* اعلام نتايج نمرات داوطلبان بلافاصله پس از برگزاري آزمون؛
* ارايه کارنامه نتايج با اطلاعات جامع و مفيد براي اطلاع داوطلب از وضعيت علمي و مقايسه با ساير داوطلبان؛
* ارايه دفترچه پاسخ­ هاي کاملاً تشريحي به داوطلبان.
نحوة زمان‌بندي آزمون­ها به شرح جدول زير است:
 
آزمون­ هاي آزمايشي
تاريخ برگزاري آزمون
مهلت ثبت ­نام اينترنتي
تابستانه
اول تابستانه
روز جمعه مورخ 30/4/96
آزمون برگزار گرديد.
دوم تابستانه
روز جمعه مورخ 20/5/96
آزمون برگزار گرديد.
سوم تابستانه
روز جمعه مورخ 10/6/96
آزمون برگزار گرديد.
مرحلـــه ­اي
مرحله 1
روز جمعه مورخ 12/8/96
آزمون برگزار گرديد.
مرحله 2
روز جمعه مورخ 3/9/96
آزمون برگزار گرديد.
مرحله 3
روز جمعه مورخ 24/9/96
آزمون برگزار گرديد.
مرحله 4
(جمع بندي نيمسال اول)
روز جمعه مورخ 6/11/96
آزمون برگزار گرديد.
مرحله 5
روز جمعه مورخ 27/11/96
آزمون برگزار گرديد.
مرحله 6
روز جمعه مورخ 18/12/96
آزمون برگزار گرديد.
جــامع
جامع نوبت اول (پايه)
روز جمعه مورخ 31/1/97
آزمون برگزار گرديد.
جامع نوبت دوم
روز جمعه مورخ 21/2/97
آزمون برگزار گرديد.
جامع نوبت سوم
روز جمعه مورخ 11/3/97
تا روز سه ­شنبه مورخ 25/2/97
جامع نوبت چهارم
روز جمعه مورخ 1/4/97
تا روز سه ­شنبه  مورخ 15/3/97
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
چگونگي ثبت­ نام و برگزاري آزمون ­هاي آزمايشي سنجشِ پيش
نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ پيش:
آزمون­ هاي تابستانه در سه نوبت، طي ماه­ هاي تير، مرداد و شهريورماه سال جاري (1396) برگزار مي ­شود.
بعد از برگزاري 3 نوبت آزمون تابستانه در تابستان، آزمون­ هاي مرحله­ اي در 6 نوبت و براساس تقسيم­ بندي منابع درسي برگزار مي ­شود؛ به طوري که در هر مرحله از آزمون، طبق تقسيم‌بندي‌هاي انجام شده، از داوطلبان امتحان به عمل مي‌آيد؛ علاوه بر اين، در آزمون هر مرحله، از قسمت يا قسمت‌هاي مربوط به مراحل قبل نيز امتحان گرفته مي‌شود؛ ليکن در هر مرحله، سؤالات امتحاني با تاکيد بر منابع مربوط به همان مرحله طراحي مي­شود (براي مثال، در مرحله سوم آزمون، قسمت‌هاي مربوط به آزمون اول و دوم هم منظور شده است؛ با اين تاکيد که بيشتر سؤالات از بوجه بندي مرحلۀ سوم خواهد بود).
در بين شش آزمون مرحله­­ اي،آزمون مرحله چهارم تحت عنوان آزمون ارزيابي و جمع ­بندي ترم اول به­ منظور آشنايي بيش­تر داوطلبان با پرسش ­هاي چهار گزينه­ اي مباحث ترم اول برگزار مي ­شود که انتظار مي­رود با توجه به برگزاري امتحانات ترم اول، داوطلبان در اين آزمون با آمادگي کامل، دانسته ­هاي درسي خود را ارزيابي نمايند. پس از برگزاري 6 نوبت آزمون‌هاي آزمايشي مرحله‌اي فوق، از ابتداي سال 97، 4 نوبت آزمون­ هاي آزمايشي جامع تا قبل از برگزاري آزمون سراسري سال 1397 با هدف رساندن داوطلبان به حداکثر آمادگي براي حضور در آزمون سراسري 1397 برگزار مي‌شود. پس از برگزاري هر يک از آزمون‌هاي تابستانه، مرحله‌اي و همچنين آزمون‌هاي جامع، کارنامه‌اي با اطلاعات بسيار مفيد و ارزنده در اختيار داوطلبان قرار مي‌گيرد تا داوطلبان بر اساس اطلاعات مندرج در اين کارنامه‌‌ها از ميزان آمادگي خود براي شرکت در‌ آزمون سراسري مطلع شوند و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا قبل از برگزاري آزمون مرحله بعد و در نهايت آزمون سراسري اقدام نمايند. کارنامه داوطلبان در هر آزمون، بلافاصله در عصر همان روز برگزاري آزمون از طريق سايت اينترنتي شرکت به نشاني: www.sanjeshserv.ir منتشر مي­ شود.
    توضيح اين نکته ضروري است که با توجه به تعداد کثير شرکت‌کنندگان در آزمون‌هاي سنجشِ پيش، رتبه‌هاي اکتسابي داوطلبان معيار معتبري براي داوطلبان خواهد بود تا موقعيت علمي خود را نسبت به رقباي خود در يک جامعه آماري وسيع مورد ارزيابي قرار دهند.
 
زمان و نحوه توزيع اينترنتي کارت ورود به جلسه آزمون‌هاي سنجشِ پيش:
کارت ورود به جلسه آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ پيش، براي کليه داوطلبان سراسر کشور، از روز سه ­شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طريق سايت اينترنتي شرکت تعاوني خدمات آموزشي به نشاني: www.sanjeshserv.ir توزيع مي ­گردد و داوطلبان با مراجعه به سايت اينترنتي فوق‌الذکر، نسبت به پرينت کارت ورود به جلسه خود اقدام مي­نمايند.
 
کارنامه نتايج هر نوبت ازآزمون­هاي آزمايشي سنجشِ پيش در عصر روز برگزاري هرآزمون از طريق سايت اينترنتي شرکت به نشانيwww.sanjeshserv.ir منتشر مي­ گردد. ضمناً به اطلاع دانش­­آموزان مي­رساند که محاسبه نمره کل آزمون­هاي آزمايشي، براساس آخرين مصوبات و ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور در ارتباط با آزمون سراسري سال 1396 عمل خواهد شد. همچنين نمره آزمون دروس عمومي و اختصاصي همانند آزمون سراسري و براساس نمره آزمون عمومي (با توجه به ضرايب) به علاوه سه برابر نمره آزمون اختصاصي (با توجه به ضرايب) تقسيم بر مجموع کل ضرايب محاسبه مي­ شود.
شهريه آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ پيش:
شرکت تعاوني خدمات آموزشي سازمان سنجش همچون سنوات گذشته براي متقاضيان بيش از يک نوبت آزمون تخفيفاتي را در نظر گرفته است که اين امکان را ميسر مي­ نمايد تا در صورت افزايش تعداد مراحل از تخفيف بيشتري بهره ­مند گردند و در اين جهت براي سال 96-97 شيوه اعمال تخفيف شهريه آزمون را براي متقاضيان بيش از يک آزمون در جهت رفاه حال داوطلبان عزيز به کار گرفته است تا ضمن تجميع فرآيند ثبت­نام براي هر يک از دانش آموزان در کليه مراحل، امکان پرداخت شهريه کمتري براي ثبت ­نام فراهم شود.
 
جدول شهريه آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ پيش:
مراحل
مبالغ (ريال)
 
آزمونجامع
1 نوبت آزمون جامع
320.000
2 نوبت آزمون جامع
630.000
 
 
 
با توجه به جدول شهريه فوق و هزينه­ هاي ثبت­ نام مندرج در آن، اين امکان نيز فراهم گرديده است تا داوطلبان عزيز در صورت تمايل بتوانند آزمون ­هاي سنجشِ پيش را به تعداد مورد نياز و دلخواه، انتخاب و ثبت­ نام نمايند؛ به ­عنوان مثال، داوطلب مي­ تواند متقاضي 3 نوبت آزمون مرحله­ اي و 3 نوبت آزمون جامع باشد.
البته باتوجه به اينکه آزمون­ هاي آزمايشي سنجش، مجموعه آزمون­ هايي است که هر يک مکمل ديگري است و شرکت در تمامي آنها، داوطلب را گام به گام آماده تر مي ­نمايد، لذا توصيه مي­ شود داوطلبان عزيز در کليۀ آزمون­ هاي مرحله­ اي و جامع به طور يکجا ثبت­ نام نمايند.
شايان ذکر است که داوطلبان براي استفاده بيشتر از تخفيف پلکاني، بهتر است تعداد مراحل و نوبت­ هاي بيشتري از آزمون­ ها را خريداري نمايند تا ضمن برخورداري از تعداد آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ پيش، از تخفيف بالاتري نيز بهره­ مند شوند. بديهي است که مطلوب­ترين حالت ثبت­نام براي داوطلبان از نظر هزينه پرداختي، ثبت­ نام يکجا در 4 نوبت آزمون جامع است که در اين صورت با احتساب تخفيف ويژه 10/000 ريالي، متوسط شهريه هر آزمون 315/000 ريال و مجموعاً 630/000 ريال است.
ضمناً به اطلاع داوطلبان مي­رساند که در هنگام ثبت­نام و پس از انتخاب نوبت­هاي آزمون از سوي داوطلب، برنامه ثبت­نام اينترنتي به­طور خودکار، وجه را با احتساب تخفيف محاسبه مي ­نمايد.
لازم به­ ذکر است که جدول تکميلي مربوط به هزينه­ هاي ثبت­ نام، براي داوطلباني که مايل به انتخاب آزمون ­هاي آزمايشي سنجشِ پيش به ­صورت تلفيقي هستند، در سايت اينترنتي ثبت­ نام آزمون­ ها (www.sanjeshserv.ir) درج شده است.
نحوه ثبت‌نام:
پرداخت اينترنتي: داوطلبان علاقه ­مند به شرکت در آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ پيش در سراسرکشور مي‌توانند با استفاده از کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب و مراجعه به سايت شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت­ نام اقدام و کد رهگيري دريافت نمايند.
 
لازم به ذکر است که خريد اينترنتي کارت اعتباري ثبت ­نام، نشان دهندة ثبت ­نام نهايي داوطلب نبوده و لازم است که وي بعد از خريد کارت اعتباري (دريافت شماره پرونده و شماره رمز)، به لينک ثبت­ نام مراجعه نموده و  ثبت­ نام خود را نهايي و شماره پرونده و کد پي‌گيري 16 رقمي دريافت نمايد.
داوطلبان گرامي، پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت­ نام در صورت داشتن هر گونه سؤال در خصوص شرايط و ضوابط ثبت­ نام، مي ­توانند با خط ويژه 42966-021 (صداي داوطلب) تماس حاصل نمايند. ساعات تماس: صبح 8:30 الي 12:30 و عصر 13:30 الي 16:00
ثبت نام گروهي از طريق مدارس:دبيرستان ­هايي که مايل هستند براي سهولت ثبت­ نام به صورت يکجا از دانش آموزان خود ثبت­ نام به عمل آورند، بعد از مطالعه دقيق دستورالعمل ثبت­ نام مدارس همکار، درصورت داشتن هرگونه سؤال مي ­توانند در ساعات: صبح8:30  الي 12:30و عصر 13:30 الي 16:00  با شماره تلفن­ هاي: 88844791 الي 88844793 تماس حاصل نمايند.
نکات مهم:
1- ثبت‌نام کليه نوبت ­ها و مراحل آزمون­ها از جمله آزمون‌هاي جامع نيز در اين مرحله انجام مي‌شود و توصيه مي­شود که براي برخورداري از حداکثر تخفيف در شهريه پرداختي، ثبت­ نام در کليه مراحل درخواستي را يکجا انجام دهيد.
2- وجه پرداخت شده بابت ثبت ­نام به هيچ عنوان قابل استرداد نيست؛ لذا داوطلبان در اين خصوص دقت لازم را به عمل آورند.
ثبت‌نام حضوري: ثبت‌نام براي کليه داوطلبان سراسري کشور از طريق سايت اينترنتي به نشاني: www.sanjeshserv.ir امکان‌پذير است و دفتر مرکزي شرکت به نشاني: تهران، پل کريم‌خان زند، خيابان ميرزاي شيرازي، خيابان شهيد نژاد کي، روبروي کلانتري سنايي، پلاک 30، تلفن: 88321455 نيز آماده ثبت‌نام از مراجعان در ساعات اداري است.
راهنماي نحوه ثبت ­نام  اينترنتي آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ پيش
مراحل ثبت­ نام:
گام اول: پرداخت مبلغ ثبت‌نام و دريافت شماره پرونده و رمز عبور (پرداخت از طريق کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب و به صورت اينترنتي است).
گام دوم: تکميل فرم ثبت‌نام (در سايت ارايه شده است: لينک ثبت­ نام آزمون­ هاي آزمايشي سنجش ـ ثبت ­نام جديد).
گام سوم: دريافت کد پي‌گيري 16 رقمي ثبت‌نام.
 

شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.