سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

تاريخ، نحوه پرينت کارت و محل‌ رفع نقص کارت‌ شرکت در آزمون دکتري (Ph.D) سال 1397

۱۳۹۶/۱۱/۲۳

سازمان سنجش آموزش کشور بدين وسيله موارد ذيل را به اطلاع کليه داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون ورودي دوره دکتري «Ph.D» (نيمه‌متمرکز) سال 1397 مي‌رساند:
 الف‌ - نحوه‌ و زمان پرينت کارت شرکت در آزمون
 کارت‌ شرکت در‌ آزمون‌ کليه‌ داوطلبان‌ از روز سه‌شنبه 1/12/96 براي مشاهده و پرينت روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت؛ لذا کليه‌ داوطلبان‌ متقاضي شرکت‌ در آزمون‌، براي پرينت کارت شرکت در آزمون، بايد در تاريخ تعيين شده به پايگاه اطلاع‌رساني مذکور مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه‌اي (شامل: نام‌خانوادگي و نام، کد ملي و تاريخ تولد) يا اطلاعات ثبت‌نامي (شماره پرونده و کد پيگيري) از کارت شرکت در آزمون پرينت تهيه نمايند و بر اساس تاريخ و آدرس تعيين شده روي کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه نمايند. بديهي است که براي شرکت در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت کارت شرکت در آزمون و همچنين اصل کارت ملي يا اصل شناسنامه عکسدار و ارايه آن، الزامي است. ضمناً ساير اطلاعات ديگر در برگ راهنماي شرکت در آزمون که همزمان با کارت شرکت در آزمون روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته قابل پرينت و دريافت است.

ب‌- آدرس و محل‌ رفع نقص کارت شرکت در آزمون
آدرس و محل تشکيل باجه رفع نقص کارت شرکت در ‌آزمون کليه داوطلبان بر مبناي شهرستان محل آزمون آنان به شرح جدول شماره 2 که در سايت سازمان سنجش آمده است، خواهد بود و داوطلبان درصورت وجود نقص احتمالي در کارت شرکت در آزمون، بايد بر اساس توضيحات بند د (تذکرات مهم) اقدام و در صورت نياز صبح از ساعت 8:30 الي 12:00 و بعدازظهر از ساعت 14:00 الي 17:00 يکي از روزهاي چهارشنبه مورخ 2/12/96 يا پنج‌شنبه مورخ 3/12/96 به حوزه‌هاي‌ رفع نقص کارت مراجعه نمايند.

ج- زمان برگزاري آزمون
بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده، فرآيند آزمون ورودي دوره دکتري «Ph.D» (نيمه‌متمرکز) سال 1397 از ساعت 8:00 صبح روز جمعه مورخ 4/12/96 در 55 شهرستان مختلف کشور آغاز خواهد شد. ضمناً نام و آدرس حوزه امتحاني روي کارت شرکت در آزمون داوطلبان مشخص گرديده است.

د- تذکرهاي‌ مهم‌
1- با توجه به اطلاعات مندرج روي کارت شرکت در آزمون، چنانچه داوطلبان مغايرتي در اطلاعات مندرج در بندهاي 1، 2، 4، 5، 6، 9، 10، 11، 14، 15، 16، 17 و 18 (شامل: نام­خانوادگي و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کدملي، معدل مقطع کارشناسي، تاريخ فارغ­التحصيلي مقطع کارشناسي، مؤسسه فارغ­التحصيلي مقطع کارشناسي، معدل مقطع کارشناسي‌ارشد، تاريخ فارغ‌التحصيلي کارشناسي‌ارشد، مؤسسه فارغ‌التحصيلي کارشناسي‌ارشد، هيات علمي (مربي آموزشي رسمي)، دانشگاه محل خدمت مربيان آموزشي رسمي) کارت شرکت در آزمون مشاهده نمودند، لازم است که براي اصلاح مورد يا موارد مذکور، از طريق لينک مربوط حداکثر تا تاريخ 4/12/96 منحصراً به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و با ورود به قسمت ويرايش اطلاعات، نسبت به اصلاح موارد اقدام نمايند و داوطلبان در صورتي که نسبت به بندهاي 3، 7 و 13 (جنس، معلوليت و زبان خارجي) کارت شرکت در آزمون مغايرتي مشاهده نمودند، لازم است که در يکي از روزهاي چهارشنبه مورخ 2/12/96 يا پنج‌شنبه مورخ 3/12/96 به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (بر اساس جدول شماره 2 که در سايت سازمان سنجش آمده است) مراجعه نمايند و موضوع را پيگيري نموده تا مشکل برطرف گردد. ضمناً در خصوص بندهاي 12 و 21 (نام رشته امتحاني و محل برگزاري آزمون) هيچ‌گونه تقاضايي پذيرفته نخواهد شد.
تبصره: آن دسته از دانشجويان سال آخر که حداکثر تا تاريخ 30/11/96 در مقاطع کارشناسي‌ارشد يا دکتري حرفه‌اي فارغ‌التحصيل شده يا تا تاريخ 31/6/97 در مقاطع مذکور فارغ‌التحصيل مي‌شوند، در اين مرحله بايد نسبت به ويرايش يا درج معدل فارغ‌التحصيلي (براي فارغ‌التحصيلان 30/11/96) و يا ميانگين نمرات واحدهاي درسي گذرانده شده (براي فارغ‌التحصيلان تا تاريخ 31/6/97) خود تا تاريخ 30/11/1396 اقدام نمايند.اين داوطلبان بايد اصل گواهي تکميل و تاييد شده از سوي دانشگاه محل تحصيل، مربوط به معدل واحدهاي گذرانده تا تاريخ 30/11/96 (نمونه فرم در ذيل اين اطلاعيه که در سايت سازمان سنجش آمده است، درج گرديده) را در زمان مصاحبه همراه داشته و ارايه نمايند.
2- چنانچه مغايرتي در اطلاعات مندرج در بند 8 (سهميه ثبت‌نامي) کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد، با توجه به نوع ارگان به شرح ذيل اقدام نماييد:
 
2-1- براي داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان (سپاه پاسداران و ستاد کل نيروهاي مسلح) لازم است که براي روشن شدن وضعيت سهميه خود تا تاريخ 5/12/96 به ارگان مربوط مراجعه نماييد.
2-2- داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه ايثارگران (بنياد شهيد و امور ايثارگران) و سهميه رزمندگان (وزارت جهاد کشاورزي) لازم است که حداکثر تا تاريخ 4/12/96 به قسمت ويرايش کارت آزمون ورودي دوره دکتري «Ph.D» (نيمه‌متمرکز) سال 1397 در پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان وارد شده و سهميه مذکور را اصلاح نمايند تا در صورت تاييد نهايي از سوي ارگان ذي‌ربط، سهميه براي آنها اعمال گردد؛ در غير اين صورت، با سهميه آزاد گزينش خواهند شد و هيچ گونه اعتراضي در اين زمينه، قابل قبول نيست.
3- به داوطلبان توصيه مي‏شود که مندرجات برگ راهنماي شرکت در آزمون را که همراه با کارت شرکت در جلسه آزمون روي سايت سازمان قرار گرفته و قابل پرينت است، دقيقاً مطالعه نمايند. و با توجه به شماره داوطلبي مندرج در کارت ورودي و براساس آدرس حوزه‏هاي امتحاني که روي کارت شرکت در آزمون درج گرديده است، حوزة امتحاني خود را شناسايي نمايند.
4- چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب فاقد عکس بوده يا عکس روي کارت داراي اشکالاتي از جمله فاقد مهر بودن عکس، واضح نبودن عکس و ... باشد، ضروري است که در ساعات مشخص شده در بند «ب» شخصاً ضمن همراه داشتن دو قطعه عکس 4´3 (که در سال جاري تهيه شده باشد) و کارت شناسايي ملي يا شناسنامه عکسدار به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع‌نقص حوزه مربوط (بر اساس جدول شماره 2‌) مراجعه نمايند و موضوع را پيگيري نموده تا مشکل برطرف گردد؛ در غير اين صورت، فرد به عنوان متخلف تلقي مي­گردد.
5- داوطلبان براي حضور در جلسه آزمون، بايد، علاوه بر پرينت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملي يا شناسنامه عکسدار و چند مداد سياه نرم پر رنگ، مداد پاک‌کن، مداد تراش و سنجاق به همراه داشته باشند. ضمناً از ورود داوطلباني که کارت شرکت در آزمون و کارت شناسايي (کارت ملي يا شناسنامه) به همراه نداشته باشند به جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.
6- از آوردن وسايل اضافي به جلسه آزمون (بجز مدارک مندرج در بند 5 فوق) و هرگونه وسيله ارتباطي، الکترونيکي، و محاسباتي ( از قبيل تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند، پيجر و ماشين حساب)، کيف دستي، ساک دستي،کتاب، جزوه، هرگونه نُت و يادداشت و نظاير آن اکيداً خودداري نمايند. بديهي است که به همراه داشتن هرکدام از وسايل مندرج در اين بند، به عنوان تقلب و تخلف تلقي و با داوطلبان ذي‌ربط برابر آيين نامه تقلب و تخلف رفتار خواهد شد.
7- با توجه به اينکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کيفي حوزه‌هاي برگزاري آزمون، نياز به نظرات شما به عنوان معتبرترين منبع اخذ داده و اطلاعات براي ارزيابي حوزه­ها دارد، خواهشمند است که نسبت به تکميل نمودن پرسشنامه ارزيابي حوزه امتحاني خود در آزمون ورودي دوره دکتري «Ph.D» (نيمه متمرکز) سال 1397 از تاريخ 4/12/96 لغايت 11/12/96 به صورت اينترنتي از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان اقدام نماييد.
قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمون­هاي سراسري
ماده 5- تخلفات و جرايم در اين قانون مشتمل بر موارد زير است:
الف- ارتکاب هرگونه عملي که موجب بي‌نظمي در برگزاري آزمون گردد يا همراه داشتن هرگونه وسيله غيرمجاز از قبيل وسايل ارتباط الکترونيکي و دستگاه­هاي حافظه‌دار.
ب- ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمي خدشه دار سازد از قبيل:
1- ارايه مدرک يا گواهي مجعول يا تصوير گواهي مجعول براي شرکت در آزمون.
2- تباني با داوطلبان يا افراد خارج از حوزه امتحاني يا دست‌اندرکاران آزمون از قبيل عوامل اجرايي و طراحان سؤال براي تخلف در آزمون.
3- ثبت‌نام در آزمون با هويت مجعول يا شرکت در جلسه آزمون به جاي داوطلب اصلي.
ج- استفاده از هرگونه وسيله غيرمجاز از قبيل وسايل ارتباط الکترونيکي و دستگاه­هاي حافظه‌دار.
د- کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاري آزمون براي پاسخ به سؤالات.
ه‍- دسترسي غيرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان يا استفاده غير مجاز از آنها.
و- هرگونه تغيير غيرمجاز سؤالات، اوراق و پاسخنامه‌هاي داوطلبان يا ساير مدارک و دفاتر مربوط به آزمون.
ز- افشاي سؤالات آزمون يا تلاش در جهت دستيابي و افشاي آن يا شرکت يا معاونت در اين امر قبل يا حين برگزاري آزمون به هر نحو.
ح- خريد يا فروش سؤالات آزمون يا پاسخ آنها يا شرکت يا معاونت در اين امر قبل يا حين برگزاري آزمون، اعم از اينکه سؤالات يا پاسخ آنها واقعي يا غير واقعي باشد.
ماده 6- هيات‌هاي رسيدگي به تخلفات، صلاحيت صدور حکم به مجازات­هاي زير را درباره متخلفان دارند:
الف- در مورد مشمولان بند (الف) ماده (5): اخطار کتبي با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذي­ربط يا محروميت از گزينش در آزمون همان سال.
ب- در مورد مشمولان بند (ب) يا بند (ج) ماده (5): محروميت از گزينش علمي در آزمون همان سال و ابطال قبولي داوطلب در همان سال و محروميت از شرکت در آزمون از يک تا ده سال بعد.
تبصره- آراي هيات‌هاي بدوي جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (6) اين قانون قابل تجديد نظر خواهي در هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها است.
ماده 7- در مورد مشمولان بندهاي (د)، (هـ)، (و) (ز) و (ح) ماده (5) هيات‌هاي رسيدگي متهم را براي رسيدگي و اعمال جزاي نقدي از ده ميليون (000/000/10) ريا ل تا يک ميليارد (000/000/000/1) ريال يا حبس از يک تا پنج سال يا هر دو مجازات به محاکم دادگستري معرفي مي‌نمايند.
ماده 8 – ارتکاب هر يک از اعمال موضوع ماده (5) چنانچه در قالب عضويت در يک گروه يا شبکه باشد، موجب تشديد مجازات مي‌شود و تشکيل دهنده و سرکرده گروه يا شبکه به حداکثر مجازات محکوم مي‌گردد. مجازات هر يک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرايم فوق دخالتي نداشته باشند، حسب مورد، حداقل مجازات ذکر شده براي مرتکب است.
ماده 9- رسيدگي در هيات‌هاي رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها مانع از رسيدگي برابر ساير قوانين جزايي يا رسيدگي در هيات‌هاي رسيدگي به تخلفات اداري يا هيات‌هاي انتظامي اعضاي هيات علمي يا کميته‌هاي انضباطي دانشجويان نيست و مرتکب، علاوه بر مجازات مندرج در مواد (6) و (7) اين قانون، به مجازات مقرر در ساير قوانين و مقررات محکوم مي‌گردد.
ماده 10- در صورت محکوميت قطعي فردي به يکي از مجازات­هاي مندرج در اين قانون، به استثناي مجازات مندرج در بند (الف) ماده (6)، هيات رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها، قبولي وي در آزمون را ابطال مي‌نمايد؛ در اين صورت، مؤسسه آموزشي مربوط از صدور و اعطاي هرگونه گواهي يا مدرک به وي خودداري خواهد نمود، و چنانچه گواهي فارغ‌التحصيلي به وي اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي يا وزارت آموزش و پرورش يا دانشگاه آزاد اسلامي، ملزم به ابطال آن گواهي هستند.
ماده 11- چنانچه با بررسي‌هاي فني و علمي، بين نمرات و رتبه اکتسابي داوطلبي و سوابق تحصيلي وي مغايرت­هاي غيرمتعارف مشهود و اساسي از قبيل عدم تطابق معدل ديپلم و دوره پيش‌دانشگاهي با رتبه و نمره اکتسابي در آزمون وجود داشته باشد، با تاييد هيات‌هاي بدوي رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها از داوطلب در يک يا چند درس عمومي و اختصاصي، امتحان مجدد به عمل مي‌آيد و تعيين وضعيت نهايي آزمون اين داوطلب، بر اساس نتايج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هيات بدوي است.
ماده 12- هر مؤسسه يا آموزشگاه علمي و آموزشي که براي افزايش آمادگي داوطلبان شرکت در آزمون‌هاي مورد بحث اين قانون فعاليت مي‌کند، چنانچه در تخلفات ماده (5) مشارکت داشته باشد، مجوز تاسيس آن لغو مي‌شود و مديران مسؤول آنها، علاوه بر محروميت دايمي از تاسيس و اداره اين گونه مراکز، به مجازات‌هاي پيش‌بيني شده در اين قانون و ساير قوانين محکوم مي‌شوند، و چنانچه مؤسسه يا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مديران مسؤول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (6) است.
تبصره- در مورد آموزشگاه­ هايي که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانوني ذي­ربط، مدعي‌العلوم نيز مي‌تواند راساً نسبت به اعلام جرم و پيگيري تخلفات آنان اقدام نمايد.
 در خاتمه اضافه مي‌نمايد:
1- نتايج اوليه آزمون به صورت کارنامه در هفته آخر فروردين ماه سال 1397 از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.
2- داوطلبان درصورت لزوم مي‌توانند سؤال يا سؤالات خود را از اين تاريخ لغايت روز پنجشنبه 3/12/96 همه روزه صبح از ساعت 8:00 الي‌ 12:00 و بعد از ظهر از ساعت‌ 14:00 ‌الي‌ 17:00 با شماره ‌تلفن:‌ 42163-021 يا بخش پاسخگويي اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور در ميان بگذارند.
روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.