سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
اخبار:

رييس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم گفت: تسهيلات ويژه ضروري به دانشجويان مقطع دکتري پرداخت مي‌شود

۱۳۹۶/۱۱/۲۳

رييس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم گفت: دانشجويان مقطع دکتري براي دريافت تسهيلات وام ويژه ضروري مي‌توانند اقدام کنند.
ذوالفقار يزدان مهر، در مورد تسهيلات ويژه ضروري براي دانشجويان مقطع دکتري، بيان داشت: با صدور بخشنامه‌اي، تقويم جديد پرداخت تسهيلات به دانشجويان مقطع دکتري آغاز شده است و دانشجويان مقطع دکتري مي‌توانند براي دريافت وام به دانشگاه‌هاي محل تحصيل خودشان مراجعه کنند.
وي عنوان کرد: با تاکيدي که صورت گرفت، به دانشجويان روزانه غير بورسيه به صورت سه ماه يک بار مبلغ ٢ميليون و ١٠٠ هزار تومان تسهيلات پرداخت مي‌شود که در طول دوره تحصيلي، اين مبلغ ٣٤ ميليون تومان خواهد بود. ضمناً براي هر ١٥ ميليون تومان يک ضامن نياز است و ما سعي کرده‌ايم که شرايط را تسهيل کرده تا تعداد زيادي از دانشجويان بتوانند از اين وام بهره ببرند.
رييس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم افزود: به منظور حمايت از دانشجويان دوره دکتري، اين افراد دو سال بعد از فارغ التحصيلي مي‌توانند تسهيلات دريافتي را با اقساط شصت ماهه پرداخت کنند. ضمناً نرخ سود اين وام، ٤ درصد است.
وي اظهارداشت: به دانشجويان واجد شرايط و متقاضي وام ضروري در مقطع دکتري، مبلغ سه ميليون تومان ديگر به غير از تسهيلات اصلي پرداخت مي‌شود.
لازم به يادآوري است که ثبت‌نام براي استفاده از اين تسهيلات، از تاريخ شنبه ١٤بهمن در سراسر کشور آغاز شده است و شامل دانشجويان مقطع دکتري ورودي مهر ماه سال ۹۶ مي‌شود.
يزدان مهر خاطرنشان کرد: همچنين دانشجويان مقطع کارشناسي‌ارشد هم مي‌توانند از ۲۱ عنوان وام براي پرداخت شهريه دانشگاهي استفاده کنند.
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.