چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷
اخبار:

با حضور معاون اول رييس جمهور و به ميزباني وزارت بهداشت:40 دانشجوي نمونه کشوري معرفي و تقدير مي‌شوند

۱۳۹۶/۱۲/۱۴

معاون فرهنگي و دانشجويي وزارت بهداشت، با بيان اينکه امسال وزارت بهداشت ميزبان برگزاري جشنواره دانشجوي نمونه کشوري است، اظهار کرد: در اين مراسم، که با حضور دکتر جهانگيري معاون اول رييس جمهور برگزار مي‌شود، 40 دانشجوي نمونه کشوري تقدير مي‌شوند.
دکتر محمدرضا فراهاني، ضمن اعلام اين خبر، در خصوص برگزاري جشنواره دانشجوي نمونه، با بيان اينکه براي انتخاب برگزيدگان اين جشنواره، موضوع پرونده و شناسنامه آموزشي دانشجويان مدّ نظر قرار گرفته است،گفت: براي انتخاب و معرفي دانشجوي نمونه، فعاليت‌هاي پژوهشي، آموزشي و فرهنگي دانشجويان مدّ نظر قرار گرفته است.
وي ادامه داد: جشنواره دانشجوي نمونه، جشنواره‌اي است که منتخبان آن در همه حوزه‌هاي مختلف مورد ارزيابي قرار مي‌گيرند و عمدتاً کساني انتخاب شده‌اند که انسان‌هاي چند بعدي هستند و از اين رو، اين مراسم در بين جشنواره‌هاي ديگري که برگزار مي شود، منحصر به فرد است.
معاون فرهنگي دانشجويي وزارت بهداشت، با بيان اينکه منتخبان اين جشنواره، ساليانه از بين دانشجويان دانشگاه‌هاي وزارت بهداشت و وزارت علوم برگزار انتخاب مي‌شوند، افزود: هر سال 40 نفر در اين جشنواره برگزيده و معرفي مي‌شوند که 27 نفر از اين افراد، از وزارت علوم و 13 نفر از وزارت بهداشت هستند و در جشنواره دانشجوي نمونه کشوري، ابتدا رقابت‌هاي درون دانشگاهي وجود دارد و بعد از آن، رقابت بين وزارتخانه‌هاي بهداشت و وزارت علوم است.
دکتر فراهاني، با اشاره به اينکه جشنواره دانشجوي نمونه ساعت 15 روز 15 اسفند ماه جاري با حضور معاون اول رييس جمهور برگزار مي‌شود، اظهار کرد: وزراي علوم و بهداشت نيز در اين مراسم حضور پيدا مي‌کنند.  
وي تصريح کرد: در سال‌هاي گذشته و ادوار قبلي، اين جشنواره در ساختمان نهاد رياست جمهوري برگزار مي‌شد و تعداد محدودي از برگزيدگان و خانواده‌هاي آنان در اين مراسم  شرکت مي‌کردند؛ اما در سال جاري، اين جشنواره در فضاي دانشگاه علوم پزشکي تهران و با شرکت پرشور و آزاد دانشجويان فعال در حوزه‌هاي علمي، پژوهشي و آموزشي برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگي و دانشجويي وزير بهداشت، با اشاره به جوايز و تسهيلات در نظر گرفته شده براي دانشجويان منتخب، گفت: براي افراد منتخب در مقطع دکتري تخصصي 10 ميليون تومان، در مقطع دکتري عمومي و کارشناسي‌ارشد 9 ميليون تومان و در مقطع کارشناسي 8 ميليون تومان هديه در نظر گرفته شده است. همچنين براي دانشجويان برگزيده، سهميه براي ادامه تحصيل در يک مقطع بالاتر در نظر گرفته شده است. 

وي در پايان خاطر نشان کرد: تمام دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، در رقابت تنگاتنگي در اين جشنواره حضور پيدا کرده‌اند و در اين سال‌ها برگزيده شدن دانشگاه‌ها نيز متغير بوده است؛ اما امسال از بين 13 نفر برگزيده دانشگاه‌هاي وزارت بهداشت، دانشگاه تهران که در سال گذشته منتخبي نداشت، 5 نفر برگزيده داشت. 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.