سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
اخبار:

براي سال تحصيلي 96-97: آخرين مهلت استفاده از جوايز دانشجويي بنياد نخبگان اعلام شد

۱۳۹۷/۰۱/۲۷

دانشجويان مشمول جوايز تحصيلي بنياد ملي نخبگان در سال تحصيلي 96-97 تا ۱۹ ارديبهشت ۹۷ فرصت دارند با تکميل فرمهاي مربوطه از تسهيلات راتبه دانشجويي استفاده کنند.
دانشجويان مشمول جوايز تحصيلي بنياد ملي نخبگان در سال تحصيلي 96-97 تا ۱۹ ارديبهشت ماه سال ۹۷ فرصت دارند فرم مربوط به فعاليت‌هاي دانشجويي در خصوص استفاده از تسهيلات راتبه دانشجويي (واريزي ماهيانه) را تکميل و به مرکز رشد استعدادهاي درخشان تحويل دهند.
تمامي مشمولان جوايز تحصيلي بنياد ملي نخبگان (دانشجوياني که نام آنها در ليست تاييد شده از طرف بنياد ملي نخبگان است) در خصوص دريافت راتبه دانشجويي (واريزي ماهيانه) در مقاطع مختلف بايد موارد اعلام شده را اعمال کنند. 
مبلغ اين راتبه در نيمسال اول، بدون ارايه گزارش کار دانشجويي از سوي بنياد براي دانشجويان واريز شده است؛ ولي براي نيمسال دوم بايد گزارش کار دانشجويي براي بنياد ملي نخبگان ارايه شود تا مبلغ مذکور به دانشجو پرداخت شود.
دانشجوياني که در حال انجام فعاليت دانشجويي در مراکز مرتبط با دانشگاه‌ها هستند، تا ۱۹ ارديبهشت ماه فرصت دارند فرم مربوط به فعاليت‌هاي دانشجويي را از لينک مربوطه دريافت و تکميل کرده و به مرکز رشد استعدادهاي درخشان تحويل دهند.
 
فرصت شرکت در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت تمديد شد
رييس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: فرصت ثبت‌نام در بيست و سومين دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور تا ۱۵ ارديبهشت ماه تمديد شد.
دکتر محمد مهدي بحرالعلوم گفت: تاکنون ۳۱ هزار و ۳۹ نفر از دانشگاهيان دانشگاه‌هاي علوم پزشکي در بيست و سومين دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور ثبت‌نام به عمل آورده‌اند.
ويژه تحقيقات علوم انساني:
ثبت‌نام دهمين دوره جشنواره فارابي تا ۳۱ ارديبهشت ادامه دارد
مهلت ثبت‌نام در دهمين دوره جشنواره بين المللي فارابي (ويژه علوم انساني) تا ۳۱ ارديبهشت ماه ادامه دارد.
فرآيند برگزاري دهمين دوره جشنواره فارابي ويژه علوم انساني آغاز شده است و متقاضيان تا ۳۱ ارديبهشت ماه مي‌توانند آثار خود را به دبيرخانه اين جشنواره ارسال کنند.
دهمين دوره بين‌المللي جشنواره فارابي قرار است در زمستان امسال برگزار شود.
اين جشنواره داراي ۱۴ گروه علمي و تخصصي است و قرار است براي اولين بار در اين دوره، دو جايزه ويژه اخلاق و تربيت و مطالعات ميان رشته‌اي به برگزيدگان اعطا شود.
تمامي آثاري که از ابتداي فروردين ماه سال ۱۳۹۴ تا پايان اسفندماه ۱۳۹۶ پايان يافته‌اند يا منتشر شده باشند، امکان شرکت در اين دوره از جشنواره را دارند.
هدف از برگزاري اين جشنواره، بسترسازي توليد دانش علوم انساني و اسلامي، ايجاد نگرش مثبت به علوم انساني و ضرورت‌هاي استفاده از آن در تبيين پديده‌هاي انساني، معرفي نقش علوم‌انساني در توسعه دانش بشري، مديريت اجتماع و تمدن‌سازي در گذشته و اکنون، فرصت‌سازي براي عرضه نظرات و نقد آنها، و تقويت و توسعه ايده بازنگري علوم انساني در ايران و جهان اسلام است.

بازنمايي توان علمي ايران و جامعه اسلامي در حوزه علوم انساني اسلامي و کمک به تبيين اهميت، کارکرد و نقش مؤثر علوم انساني در فرآيند برنامه‌ريزي و سياستگذاري ملي و بين‌المللي، از ديگر اهداف اين جشنواره است. 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.