چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

تاريخ برگزاري و نحوه نام نويسي در اولين آزمون تلک آلماني (TELC) سال 1397

۱۳۹۷/۰۳/۱۳

بدين وسيله به اطلاع مي رساند که با توجه به هماهنگي‌هاي به عمل آمده، مقرر گرديده است براي اولين بار در جمهوري اسلامي ايران، آزمون تلک (TELC)، که يک آزمون تعيين سطح به زبان آلماني بوده و در کشور آلمان، سراسر اروپا و جهان نيز برگزار مي­شود، از سوي سازمان سنجش آموزش کشور و در سطح A2  برگزار گردد.
مدرک و گواهي حاوي نتيجه آزمون، از سوي مؤسسه تلک و دانشگاه FHM در آلمان صادر خواهد شد که اين گواهي به عنوان دانش پايه براي اخذ پذيرش و ادامه تحصيل و کار در دانشگاه ­هاي آلماني زبان اروپا، بخصوص براي دوره­هاي پيش آمادگي PSP، براي پنج گروه هدف به شرح ذيل کاربرد دارد. مدرک آزمون تلک (TELC)معادل مدرک آزمون گوته و مورد تاييد سفارت آلمان در تهران (ويزا) است و براي پذيرش و ادامه تحصيل در دانشگاه­ هاي آلماني زبان سراسر اروپا کاربرد دارد و علاوه برآن نيز مورد قبول همه شرکت­ ها و مراکز دولتي، به منظور پذيرش کار و مهاجرت است.
دوره PSP، يک دوره پيش آمادگي شامل ٦٥ درصد زبان آلماني تخصصي و ٣٥ درصد موضوعات فرهنگي و تخصصي ادغام در محيط کاري و فرهنگي آلمان براي پنج گروه هدف است:
1-ديپلمه­ هايي که قصد معادل سازي مدرک ديپلم ايراني خود به ديپلم آلماني براي ادامه تحصيل در مقطع کارشناسي در همه دانشگاه­ هاي آلماني را دارند، که خود سه گرايش دارد:
1-1-ديپلمه ­هايي که مي­ خواهند در رشته ­هاي مهندسي ادامه تحصيل دهند (PSP technic).
2-1-ديپلمه ­هايي که مي­خواهند رشته ­هاي علوم انساني بخوانندPSP business) ).
3-1-ديپلمه­ هايي که قصد ادامه تحصيل در رشته ­هاي علوم پزشکي را دارند  PSP medicine)).
٢- افرادي که با مدرک کارشناسي، مي­ خواهند وارد دورة کارشناسي‌ارشد شوند، (در رشته دلخواه).
٣-افرادي که با مدرک کارشناسي‌ارشد، مي ­خواهند وارد دورة دکتري به زبان آلماني شوند.
٤- پزشکان يا افرادي که با مدرک دکتري، قصد ادامه تحصيل و اخذ تخصص دارند يا اينکه در پي اقدام براي يافتن کار در بيمارستان و ... هستند (که علاوه بر دوره PSP  تاييد دانش علوم پزشکي آنان نيز انجام خواهد شد).
٥- کليه صاحبان مشاغل و افراد داراي مهارت، فارغ از اينکه در چه رشت ه­اي تحصيل کرده­اند، که علاوه بر آموزش زبان و فرهنگ آلماني، مي ­توانند نحوه تهيه رزومه و مصاحبه و يافتن شغل در بازار آ­لمان را نيز آموزش ببينند (PSP Professional).
همه اين گروه‌ها براي اخذ ويزا و ورود به دوره ­هايPSP در دانشگاه FHM، نياز به مدرک A2 زبان تلک از اين سازمان دارند.
 ساختار و مواد آزمون تلک (TELC):
1 – آزمون تلک شامل چهار بخش به شرح ذيل است:
بخش Listening (پاسخ به صورت نوشتاري).
بخش Reading (پاسخ به صورت نوشتاري).
بخش Writing (پاسخ به صورت نوشتاري).
بخش Speaking (ارزيابي از سوي استادان تاييد شده سازمان سنجش آموزش کشور صورت مي‌گيرد).
2 – آزمون تلک به صورت کاغذي (Paper) است؛ به ­گونه­اي که پاسخ همه سؤالات، از سوي داوطلب در دفترچه آزمون درج مي‌شود.
تاريخ ثبت‌نام‌:
ثبت‌نام براي آزمون تلک (TELC) از روز يکشنبه  مورخ 20/3/1397 آغاز خواهد شد و در روز سه شنبه مورخ 22/3/1397 پايان مي‌پذيرد. لازم به تاکيد است که ثبت‌نام در اين آزمون، منحصراً به صورت اينترنتي بوده و از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org انجام خواهد پذيرفت.
با توجه به اينکه پرداخت هزينه نام‌نويسي در اين آزمون، به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان لازم است با استفاده از کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب، که پرداخت الکترونيکي آنها فعال است، با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني مذکور و پرداخت مبلغ نه ميليون و سي صد و ده هزارريال(9,310,000 ريال) (معادل 189يورو) به عنوان وجه ثبت نام و سپس نسبت به دريافت اطلاعات کارت اعتباري (شماره سريال 12 رقمي) اقدام نمايند.
ضمناً لازم به تاکيد است که ظرفيت ثبت‌نام براي هر دوره برگزاري آزمون، فعلاً 25 نفر است.
محل برگزاري و برنامه زماني اولين آزمون تلک (TELC  ):
1-   روز سه‌شنبه مورخ  29/3/97 (هجري شمسي) برابر با 19/JUN/2018 (ميلادي) آزمون کتبي شامل: Listening، Reading و  Writingدر سالن (IBT) سازمان سنجش آموزش کشور.
2-   روز چهارشنبه مورخ  30/3/97 (هجري شمسي) برابر با 20/JUN/2018 (ميلادي) آزمون Speaking (گفتاري) در طبقه هشتم سازمان سنجش آموزش کشور.
آدرس محل برگزاري آزمون: تهران، خيابان کريم­خان زند، بين خيابان­هاي استاد نجات­اللهي و سپهبد قرني، پلاک204، سازمان سنجش آموزش کشور.
ساعت و زمان شروع اين آزمون نيز به نحو مقتضي به داوطلبان اطلاع‌رساني خواهد شد.
 

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.