پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص:

پرينت کارت و زمان برگزاري آزمون عملي رشته بازيگري از کدرشته امتحاني 1357 آزمون کارشناسي‌ارشد 97

۱۳۹۷/۰۴/۱۱

پيرو انتشار اطلاعيه مورخ 3/4/97 در پايگاه اينترنتي اين سازمان و همچنين هفته نامه خبري و اطلاع‌رساني روز دوشنبه مورخ 4/4/97 در خصوص اعلام اسامي معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت رشته‌هاي بورسيه، داراي شرايط خاص و برنامه زماني برگزاري آزمون تشريحي يا پروژه عملي کدرشته‌هاي ذي‌ربط در آزمون ورودي دوره‌هاي کارشناسي‌ارشد ناپيوسته سال 1397، بدين وسيله از آن دسته داوطلباني که در رشته بازيگري از کدرشته امتحاني 1357 مجاز به انتخاب رشته شده و نسبت به تکميل فرم انتخاب رشته اينترنتي خود (از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور و يا سايت دانشگاه آزاد اسلامي) در موعد مقرر اقدام و هزينه برگزاري پروژه عملي آزمون مذکور را پرداخت نموده و حداقل يکي از کد رشته محل‌هاي تحصيلي بازيگري را انتخاب نموده‌اند، مي‌رساند که لازم است براي شرکت در آزمون عملي، با توجه به موارد به شرح ذيل اقدام نمايند.
بديهي است آن دسته از داوطلباني که در اين مرحله نسبت به اعلام علاقه‌مندي و پرداخت هزينه اقدام ننموده يا در تاريخ برگزاري آزمون پروژه غايب جلسه آزمون باشند، نتيجه پروژه يا آزمون عملي براي آنها به صورت نمره صفر«0» منظور شده و نمره کل نهايي آنها با اعمال نمره صفر«0» پروژه آزمون عملي محاسبه خواهد شد.
لازم به تاکيد است داوطلباني که منحصراً متقاضي تحصيل در اين رشته در دانشگاه آزاد اسلامي هستند نيز بايد به شرکت در آزمون پروژه عملي اقدام نمايند.
زمان و مکان انجام مصاحبه و پروژه آزمون عملي رشته بازيگري:
- مصاحبه و آزمون پروژه عملي بازيگري از کد رشته امتحاني 1357 مطابق جدول ذيل در روزهاي 24، 25، 26، 27 و 28/4/97  به نشاني: تهران، تقاطع بزرگراه جلال آل احمد و شهيد چمران، دانشگاه تربيت مدرس، دانشکده هنر برگزار مي‌گردد.
توضيح: داوطلبان لازم است که براي تعيين نوبت مصاحبه، قبل از ساعت 8:00 صبح (از ساعت 7:30) با همراه داشتن کارت ملي يا شناسنامه عکس‌دار و نيز پرينت کارنامه نتايج اوليه آزمون ارشد 97 در محل آزمون حضور داشته باشند.
جدول زمان‌بندي مراجعه براي آزمون عملي بازيگري
زمان مراجعه
روز
تاريخ
حرف اول نام خانوادگي
يکشنبه
24/4/97
از حرف «الف» تا حرف «تف»
دوشنبه
25/4/97
از حرف «تق» تا حرف «ر»
سه‌شنبه
26/4/97
از حرف «ز» تا حرف «غ»
چهارشنبه
27/4/97
از حرف «ف» تا حرف «مح»
پنجشنبه
28/4/97
از حرف «مخ» تا حرف «ي»
داوطلباني که نسبت به پرداخت هزينه برگزاري آزمون عملي اقدام نموده‌اند، لازم است که براي پرينت کارت ورود به جلسه در آزمون مرحله دوم رشته مذکور، از روز جمعه مورخ 22/4/97 به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه نمايند. بديهي است  که براي شرکت در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت کارت ورود به جلسه اينترنتي و همچنين اصل کارت ملي يا اصل شناسنامه عکس‌دار، الزامي است.
آمادگي داوطلبان بايد به شرح ذيل باشد:
الف) همراه داشتن و ارايه اسناد و مدارک مربوط به سوابق بازيگري (مانند بروشور، پوستر يا عکس) و ديگر فعاليت‌هاي تياتري اعم از آموزشي، پژوهشي و هنري. ب) آمادگي براي اجراي يک قطعه نمايش به صورت بداهه. ج) اجراي يک قطعه منتخب که پيش‌تر به آگاهي داوطلب رسيده ‌است. د) خانم‌ها بايد تک‌گويي «الکترا» در صفحات 189 و 190 از نمايشنامه «الکترا» اثر «سوفوکل» ترجمه «محمد سعيدي» انتشارات علمي و فرهنگي سال 1375 را اجرا و بازي کنند (مطابق متن ذيل). هـ) آقايان لازم است که تک گويي «مارک آنتوني» در صفحات 790 و 791 از نمايشنامه «ژوليوس سزار» در کتاب «مجموعه آثار نمايشي ويليام شکسپير» جلد اول، ترجمه «علاالدين پازارگاردي»، انتشارات سروش، سال 1375 را اجرا و بازي کنند (مطابق متن ذيل).


 
متن مونولوگ آزمون عملي بازيگري به تفکيک نقش خانم‌ها و آقايان
متن نمايشي مربوط به آزمون عملي کارشناسي‌ارشد رشته بازيگري
نقش خانم‌ها
«الکترا » از صفحه 189- 190  نمايشنامه‌ي «الکترا»
نوشته‌: سوفوکل– ترجمه محمد سعيدي- انتشارات علمي و فرهنگي سال 1375.
نقش آقايان
«مارک‌آنتوني» از صفحه 790 791 نمايشنامه «ژوليوس» در کتاب: مجموعه آثار نمايشي
نوشته‌: ويليام شکسپير- ترجمه علاءالدين پازارگاردي – انتشارات سروش – سال 1375.
الکترا:
«بايد مردم بيايند و اين نمونه کامل مهر مادري را بنگرند و ببينند که مادر داغديده چسان بر مرگ فرزند مويه و سوگواري مي‌کند! ديدي چگونه خبر مرگ پسر را شنيد و سخني چند از راه طعن و کنايه گفت و در پي کار خويش رفت!
واي، اي اورستس محبوبم! تو اينک چشم از اين جهان پوشيده‌اي و من نمي‌دانم پس از تو چگونه زيست کنم. مرا اميد آن بود که تو روزي باز آيي و انتقام مرگ پدر را بگيري و خواهر خود را از اين مهلکه نجات دهي. اينک تو مرده‌اي و آخرين پرتو اميد در دل من خاموشي گرفته‌است و ديگر نمي‌دانم به کجا روي‌ آورم. مرا اينک نه پدري است و نه برادري، و در اين جهان پهناور تنها و بي‌کس مانده‌ام. بايد دوباره بدين خانه شوم که منزلگاه قاتلان پدرم است برگردم و در آنجا دوران اسارت خود را از سر گيرم. آيا اين است معني عدالت و انصاف در اين جهان؟
اما نه، محال است من دوباره پا بدين خانه گذارم و باز تن به اسارت در دهم. همين جا در پاي آستانه اين دَر آن‌قدر خواهم نشست تا از رنج گرسنگي جان دهم؛ زيرا مرا در اين عالم، يار و ياوري نيست که بدو رو کنم. اينک که چنين از من بيزارند بيايند و مرا هلاک کنند؛ چه مردن از براي من نعمتي عظيم محسوب مي‌شود. من از اين زندگي سراسر رنج به ستوه آمده‌ام و آرزومند مردنم (روي زمين مي‌افتد).»
 آنتوني:
«دوستان، روميان، هم‌ميهنان! به من گوش فرا داريد. من اينجا آمده‌ام که قيصر را به خاک سپارم؛ نه اينکه او را بستايم. بدي مردم پس از مرگ آنها جاويد مي‌ماند، ولي نيکي آنها اغلب با استخوان‌هايشان مدفون مي‌شود. بگذار در مورد قيصر هم چنين باشد. بروتوس شريف به شما گفت قيصر جاه‌طلب بود. اگر چنين بود عيب بزرگي محسوب مي‌شده و قيصر حساب خود را به طرز فجيعي پس داده‌است. من با اجازه بروتوس که مرد شريفي است و سايرين هم که مردان شريفي هستند، به اينجا آمده‌ام تا در مراسم تدفين قيصر سخن گويم. او دوست من و نسبت به من وفادار و منصف بود، ولي بروتوس او را جاه‌طلب مي‌خواند، و بروتوس هم مرد شريفي است. او اسراي بي‌شماري به روم آورد که جزيه‌ آنها خزانه ملي را انباشت. آيا اين کار را مي‌توان جاه‌طلبي خواند؟ هر وقت بينوايان ناليده‌اند قيصر گريسته ‌است. جاه‌طلبي از جنس سخت‌تري ساخته شده‌ است، ولي بروتوس مي‌گويد او جاه‌طلب بود، و بروتوس لابد مرد شريفي است. همه شما در جشن لوپرکال به چشم خود ديديد که من سه بار تاج پادشاهي را به او تقديم داشتم و او هم سه بار آن را رد کرد. آيا اين جاه‌طلبي است؟ با وجود اين، بروتوس او را جاه‌طلب مي‌داند. و بي‌شک او مرد شريفي است. من قصد ندارم آنچه بروتوس گفت تکذيب کنم، ولي آمدن من در اينجا براي آن است که آنچه مي‌دانم بگويم. تمام شما روزي او را دوست داشتيد و بدون دليل هم نبود؛ پس چه دليلي مانع شماست که براي او سوگواري کنيد؟ اي انصاف! تو به سوي حيوانات درنده گريخته‌اي و مردمان عقل خود از کف داده‌اند. صبر کنيد؛ چون قلب من در آن تابوت با قيصر است و بايد مکث کنم تا دوباره نزد من باز گردد.»
 

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.