پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار:

از مهر ماه آغاز مي‌شود: توزيع "رفاه کارت" دانشجويان علمي ـ کاربردي

۱۳۹۷/۰۵/۱۵

رييس دانشگاه علمي ـ کاربردي اعلام کرد: برخي از دانشجويان مناطق خاص رشته‌هاي علمي ـ کاربردي، از آغاز سال تحصيلي جديد "رفاه کارت دانشجويي" دريافت مي‌کنند.
دکتر محمدحسين اميد،‌ ضمن اعلام اين مطلب، اظهارکرد: ما سال گذشته سعي کرديم در مجلس مصوبه‌اي داشته باشيم که بر اساس آن، بخشي از هزينه‌هاي شهريه دانشجويان علمي ـ کاربردي از طريق دولت تامين شود، اين موضوع در کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس تاييد شد و حتي به تاييد کميسيون تلفيق در مرحله اول رسيد، اما در نهايت نتوانستيم موافقت کلي مجلس را کسب کنيم.
وي در ادامه تصريح کرد: امسال در حال رايزني با نمايندگان مجلس هستيم تا بر اساس آن بتوانيم يک سوم سهميه پرداختي دانشجويان علمي ـ کاربردي با کمک دولت صورت بگيرد تا گرايش به سمت آموزش‌هاي مهارتي در کشور تبليغ شود.
رييس دانشگاه علمي ـ کاربردي خاطرنشان کرد: البته مصوبه‌ فوق، در صورت تصويب در مجلس شوراي اسلامي، براي دانشجويان خاص و رشته‌هاي خاص علمي ـ کاربردي صورت خواهد گرفت و اجراي آن براي تمامي دانشجويان امکان‌پذير نيست.

دکتر اميد، در پايان، در خصوص خدمات تغذيه‌اي به دانشجويان علمي ـ کاربردي نيز اظهارکرد: دولت همواره کمک مختصري براي پرداخت يارانه غذايي دانشجويان علمي ـ کاربردي انجام مي‌دهد که اين کمک‌ها در گذشته بسيار نامتناسب توزيع مي‌شد،‌ اما براي سال تحصيلي جديد و از مهر امسال، اين کمک‌ها به صورت کارت رفاه دانشجويي در مناطق کمتر برخوردار به صورت نقدي به دانشجويان پرداخت خواهد شد. 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.