چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
کسب رتبه برتر سازمان سنجش:

کسب رتبه برتر سازمان سنجش آموزش کشور در چهاردهمين دوره جشنواره ملي شهيد رجايي

۱۳۹۷/۰۶/۱۸

سازمان سنجش آموزش کشور، در چهاردهمين دوره جشنواره ملي شهيد رجايي، بر مبناي ارزيابي عملکرد در ابعاد عمومي و اختصاصي، از سوي سازمان اداري و استخدامي، به عنوان دستگاه برتر در سال 1397 انتخاب شد و آقاي دکتر خدايي، معاون وزير و رييس سازمان سنجش آموزش کشور، با دريافت تنديس و لوح تقدير از جناب آقاي دکتر روحاني، رياست محترم جمهوري، مورد تقدير قرار گرفتند.
سازمان سنجش آموزش کشور، در راستاي ماموريت‌ها و وظايف خود در حوزه‌هاي "سنجش علمي" و "ارزشيابي آموزشي و تضمين کيفيت آموزش عالي"، همواره عملکرد مطلوب و افزايش کارايي و اثربخشي به منظور تحقق اهداف اسناد بالادستي و خدمت به جامعه را مورد تاکيد قرار داده است. بر اين اساس، برنامه محوري و ارزيابي مستمر انجام امور، از سياست‌ها و اصول مديريتي اين سازمان است تا بتواند رضايت‌مندي مخاطبان خود را در آزمون‌هاي ورودي آموزش عالي، استخدامي، صلاحيت‌هاي حرفه‌اي، المپيادهاي علمي-دانشجويي و آزمون‌هاي بين‌المللي(زبان و ...) که قريب به 70 آزمون در سال و در بر دارندة بيش از 4 ميليون داوطلب است، جلب نمايد.
در اين راستا، سازمان سنجش آموزش کشور، از جمله دستگاه‌هاي پيشگام در انجام ارزيابي عملکرد بوده و از سال 1386 و پيرو مصوبات سازمان اداري و استخدامي، هر ساله  اقدام به اين امر مي‌نمايد. در سابقه اين يک دهه مي‌توان به کسب رتبه اول از سوي اين سازمان در محور دولت الکترونيک و کسب امتياز قابل قبول در سال‌هاي گذشته اشاره کرد. اينک موجب خرسندي است که مطلوبيت عملکرد سازمان در هر دو بُعد "محورهاي هفتگانه شاخص‌هاي عمومي" و " شاخص‌هاي اختصاصي" تبلور يافته و در ميان کليه دستگاه‌هاي اجرايي کشور به عنوان دستگاه برتر انتخاب گرديده و مفتخر به کسب لوح تقدير از سوي رييس جمهور محترم شده است.

بديهي است که کسب اين عنوان، مسؤوليت اين سازمان را دوچندان نموده و انتظار مي‌رود که بيش از پيش، در جهت شفافيت و پاسخگويي، توسعه دولت الکترونيک و ارتقاي سلامت اداري، تلاش کرده و به تبع آن اقدام نمايد.

 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.