شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
اخبار:

از 10 مهر آغاز مي‌شود:شروع ثبت‌نام جشنواره دانشجويان نمونه

۱۳۹۷/۰۶/۱۸

مديرکل امور دانشجويان داخل وزارت علوم گفت: ثبت‌نام در جشنواره دانشجويان نمونه از ۱۰ مهر ماه آغاز مي‌شود و تا ۲۴ مهر ماه ادامه خواهد داشت.
دکتر نوذري، در گردهمايي معاونان دانشجويي دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي سراسر کشور که در دانشگاه تهران برگزاري شد، گفت: اداره کل دانشجويان داخل، داراي سه زيرمجموعه است که يکي از مجموعه‌هاي آن، حمايت و پشتيباني از دانشجوست.
وي در ادامه به موضوع دانشجويان نمونه اشاره کرد و گفت: ما بايد تلاش کنيم که دانشجويان بيشتري در سطح دانشگاه‌ها تشويق شده و در اين جشنواره شرکت کنند. وقتي افراد بيشتري در جشنواره دانشجويان نمونه شرکت مي‌کنند، ما مي‌توانيم نمونه‌ترين‌ها را انتخاب کنيم.
مديرکل امور دانشجويان داخل وزارت علوم افزود: جشنواره دانشجويان نمونه هر سال بهمن يا اسفندماه برگزار مي‌شود. ضمناً ثبت‌نام در اين جشنواره در سال جاري از ۱۰ مهرماه آغاز مي‌شود و تا ۲۴ مهر ادامه خواهد داشت. همچنين سامانه جشنواره نيز تغيير کرده است. لازم به يادآوري است که دانشجويان نمونه مؤسسات غيرانتفاعي از سوي دانشگاه‌هاي مادر معرفي مي‌شوند.


رييس اتحاديه مؤسسات و دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي گفت: شهريه دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي، نسبت به سال تحصيلي گذشته، ۱۰ الي ۱۵ درصد افزايش خواهد يافت.
دکتر علي آهون منش، درباره شهريه دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي در سال تحصيلي 97 – 98، گفت: براساس دستورالعمل وزارت علوم، دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي مجاز هستند که شهريه خود را با تصويب هيات امنا به هر مقدار افزايش داده و اجرايي کنند.
وي ادامه داد: اما با توجه به رقابتي که وجود دارد و براي اينکه اين افزايش شهريه غير همگن نباشد، اتحاديه مؤسسات و دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي تصميم گرفت که حداقل ۱۰ درصد و حداکثر ۱۵ درصد به شهريه‌هاي  سال تحصيلي 97 - 98 افزوده شود.
رييس اتحاديه مؤسسات و دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي خاطرنشان کرد: بنابراين، شهريه ثابت و متغير دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي ۱۰ الي ۱۵ درصد نسبت به سال تحصيلي گذشته افزايش خواهد يافت.


 
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي گفت: اين دانشگاه، قراردادي با دو بانک منعقد کرده است تا دانشجويان بتوانند از وام شهريه با کارمزد 5/2 درصد بهره‌مند شوند.
دکتر طهرانچي اظهار داشت: کاهش شهريه مناطق محروم، از موضوعاتي است که به دنبال آن هستيم و امسال با کاهش ۵۰ درصدي شهريه اين موضوع را اجرايي کرده‌ايم؛ البته در کنار اين بخشنامه، موضوع تخفيف 5/2 درصدي به همه دانشجوياني که در زمان مقرر نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند نيز ابلاغ شد.
وي افزود: براساس مصوبه هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي، مجاز به افزايش 5/12 درصدي شهريه در سال ۱۳۹۷ هستيم، اما هر دانشجويي که در زمان تعيين‌ شده نسبت به ثبت‌نام و انتخاب واحد اقدام کند، مي‌تواند از تخفيف 5/2 درصدي برخوردار شود؛ در واقع افزايش شهريه در مورد اين دانشجويان ۱۰ درصد خواهد بود.

دکتر طهرانچي گفت: بر اين اساس، علاوه بر وام صندوق رفاه که با کارمزد ۴ درصد به دانشجويان ارايه مي‌شود، اخيراً معاونت توسعه مديريت و منابع دانشگاه آزاد اسلامي، قراردادي با دو بانک منعقد کرده است تا دانشجويان بتوانند از وام شهريه با کارمزد 5/2 درصد بهره‌مند شوند؛ ضمن آنکه تا سال آينده برنامه‌هاي حمايتي بهتر و بيشتري ابلاغ خواهيم کرد. 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.