سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
اطلاعيه شرکت تعاوني خدمات آموزشي درباره:

آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دهم ويژة دانش‌آموزان پايه دهم (سال اول دورۀ دوم متوسطه) سال 97-98

۱۳۹۷/۰۷/۰۹

با تغيير نظام آموزشي از «پنج ـ سه ـ چهار» به «شش ـ سه ـ سه»، شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور بر آن شده است که آزمون‌هاي آزمايشي استاندارد را براي دانش‌آموزان تمامي پايه‌هاي سال اول دوره دوم متوسطه (پايه دهم) برگزار نمايد. اين آزمون‌ها در دو فاز کلي« مرحله‌اي و جامع» و در هشت نوبت برگزار مي‌شوند.
فاز اول، آزمون‌هاي مرحله‌اي بوده که در شش نوبت از ابتداي سال تحصيلي تا پايان اسفند 97 برگزار خواهند شد. هدف کلي اين آزمون‌ها، بررسي و نگاه دقيق‌تر به مطالب کتاب‌هاي درسي پايۀ دهم و ارزيابي پيشرفت تحصيلي دانش‌آموزان در طول سال تحصيلي است. در اين ميان، آزمون ويژه‌اي (آزمون مرحلۀ 4) در نظر گرفته‌شده است که در پايان امتحانات نيمسال اول، در تاريخ 05/11/1397 برگزار خواهد شد و هدف آن، جمع‌بندي مطالب نيمسال اول است که پس از امتحانات تشريحي نيمسال اول برگزار خواهد شد و بر اساس آن، آمادگي دانش‌آموزان، مطابق پرسش‌هاي چهارگزينه‌اي استاندارد مرتبط با مطالب اين نيمسال تحصيلي، مورد سنجش و ارزيابي قرار خواهد گرفت.
فاز دوم، آزمون‌هاي جامع بوده که در دو نوبت و در ماه‌هاي فروردين و ارديبهشت برگزار خواهند شد. هدف اين آزمون‌ها، آشنايي کامل دانش‌آموزان با پرسش‌هاي چهارگزينه‌اي همسو و مرتبط با سؤالات امتحانات خرداد 1398 و به‌نوعي، مقدمۀ آمادگي براي آزمون سراسري سال 1399 است.
آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دهم ، فقط در رشته‌هاي تحصيلي «رياضي فيزيک»، «علوم تجربي» و «ادبيات و علوم انساني» برگزار مي‌شود و زمان‌بندي آزمون‌ها به ترتيبي برنامه‌ريزي‌شده است تا شرکت‌کنندگان را براي امتحانات هر نيمسال آماده نمايد.
نحوۀ زمان‌بندي آزمون‌ها به شرح جدول زير است:
آزمون­‌هاي آزمايشي
تاريخ برگزاري آزمون
مهلت ثبت­‌نام اينترنتي
مرحله‌اي
مرحله 1
روز جمعه مورخ 11/08/97
آزمون برگزار گرديد.
مرحله2
روز جمعه مورخ 02/09/97
آزمون برگزار گرديد.
مرحله3
روز جمعه مورخ 30/09/97
آزمون برگزار گرديد.
مرحله 4
(جمع بندي نيمسال اول)
روز جمعه مورخ 05/11/97
تا روز سه­ شنبه مورخ 18/10/97
مرحله 5
روز جمعه مورخ 03/12/97
تا روز سه­ شنبه مورخ 16/11/97
مرحله 6
روز جمعه مورخ 24/12/97
تا روز سه ­شنبه مورخ 07/12/97
جامع
نوبت اول جامع
روز جمعه مورخ 30/01/98
تا روز سه­ شنبه مورخ 21/12/97
نوبت دوم جامع
روز جمعه مورخ 20/02/98
تا روز سه ­شنبه مورخ 03/02/98
 
زمان و نحوة توزيع اينترنتي کارت ورود به جلسة آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دهم:
کارت ورود به جلسه آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دهم، براي کليه داوطلبان سراسر کشور، از روز سه‌شنبه قبل از هر آزمون، منحصراً از طريق سايت اينترنتي شرکت تعاوني خدمات آموزشي به نشاني: www.sanjeshserv.ir توزيع مي‌گردد و داوطلبان با مراجعه به سايت اينترنتي فوق‌الذکر، نسبت به پرينت کارت ورود به جلسة خود اقدام مي‌نمايند.
 کارنامة نتايج هر نوبت ازآزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دهم، در عصر روز برگزاري هر آزمون، از طريق سايت اينترنتي شرکت به نشاني: www.sanjeshserv.ir منتشر مي‌گردد.
شهرية آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دهم:
مبلغ هر آزمون مرحله‌اي
آزمون جامع
300/000 ريال
400/000 ريال
شرکت تعاوني خدمات آموزشي سازمان سنجش، همچون سنوات گذشته، براي متقاضيان بيش از يک نوبت آزمون تخفيفاتي در نظر گرفته است که اين امکان را ميسر مي‌نمايد تا در صورت افزايش تعداد مراحل از تخفيف بيشتري بهره‌مند گردند و در اين جهت براي سال 97-98 شيوه اعمال تخفيف شهريه آزمون را براي متقاضيان بيش از يک آزمون، در جهت رفاه حال دانش‌آموزان عزيز به کار گرفته است تا ضمن تجميع فرآيند ثبت‌نام براي هر يک از دانش آموزان در کليه مراحل، امکان پرداخت شهريه کمتري براي ثبت‌نام فراهم شود.
 
جدول شهريه آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دهم:
مبالغ به ريال
مراحل
وجه ثبت‌نام
تخفيف ثبت‌نام يکجا
مبلغ قابل پرداخت
بعد از اعمال تخفيف
آزمونمرحله‌اي
1 مرحله آزمون
300.000
ــــ
300.000
2 مرحله آزمون
600.000
10.000
590.000
3 مرحله آزمون
900.000
30.000
870.000
 
     
آزمونجامع
1 نوبت آزمون جامع
400.000
ــــ
400.000
2 نوبت آزمون جامع
800.000
10.000
790.000
 
با توجه به جدول شهريه فوق و هزينه‌هاي ثبت‌نام مندرج در آن، اين امکان نيز فراهم گرديده است تا دانش‌آموزان عزيز، در صورت تمايل، بتوانند آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دهم را به تعداد مورد نياز و دلخواه، انتخاب و ثبت‌نام نمايند؛ به‌عنوان‌مثال، دانش‌آموز مي‌تواند متقاضي سه نوبت آزمون مرحله‌اي و يک نوبت آزمون جامع باشد.
البته، با توجه به اينکه آزمون‌هاي آزمايشي سنجش، مجموعه آزمون‌هايي است که هر يک مکمل ديگري است و شرکت در تمامي آنها، دانش‌آموز را گام‌به‌گام آماده‌تر مي‌نمايد، لذا توصيه مي‌شود که دانش‌آموزان عزيز، در کليۀ آزمون‌هاي مرحله‌اي و جامع  به‌طور يکجا ثبت‌نام نمايند.
لازم به ­ذکر است که جدول تکميلي مربوط به هزينه ­هاي ثبت ­نام، براي دانش ­آموزاني که مايل به انتخاب آزمون ­هاي آزمايشي سنجشِ دهم به صورت تلفيقي هستند، در سايت اينترنتي ثبت ­نام آزمون ­ها (www.sanjeshserv.ir) درج شده است.
شايان‌ذکر است که دانش‌آموزان، براي استفاده بيشتر از تخفيف پلکاني، بهتر است تعداد مراحل و نوبت‌هاي بيشتري از آزمون‌ها را خريداري نمايند تا ضمن برخورداري از تعداد آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دهم، از تخفيف بالاتري نيز بهره‌مند شوند. بديهي است که مطلوب‌ترين حالت ثبت‌نام براي دانش‌آموزان، از نظر هزينه پرداختي، ثبت‌نام يکجا در 5 نوبت آزمون (3 نوبت آزمون مرحله‌اي + 2 نوبت آزمون جامع) است که در اين صورت، با احتساب تخفيف ويژه 100.000 ريالي، متوسط شهريه هر آزمون 320.000 ريال و مجموعاً 1.600.000 ريال است.
لازم به‌ذکر است که در هنگام ثبت‌نام و پس از انتخاب نوبت‌هاي آزمون از سوي دانش‌آموز، برنامه ثبت‌نام اينترنتي به‌طور خودکار، وجه قابل پرداخت را پس از کسر تخفيفات، محاسبه و ارايه مي‌نمايد.
نحوة ثبت‌نام:
پرداخت اينترنتي: دانش‌آموزان علاقه‌مند به شرکت در آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دهم، در سراسر کشور مي‌توانند با استفاده از کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب و مراجعه به سايت شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت‌نام در اين آزمون‌ها اقدام و کد رهگيري را دريافت نمايند.
لازم به ذکر است که خريد اينترنتي کارت اعتباري ثبت‌نام، نشان‌دهندة ثبت‌نام نهايي دانش‌آموز نبوده و لازم است که وي بعد از خريد کارت اعتباري (دريافت شماره پرونده و شماره رمز) به لينک ثبت‌نام مراجعه نموده و ثبت‌نام خود را نهايي و شماره پرونده و کد پي‌گيري 16 رقمي را دريافت نمايند.
دانش‌آموزان گرامي، پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت‌نام، در صورت داشتن هرگونه سؤال در خصوص شرايط و ضوابط ثبت‌نام، مي‌توانند با خط ويژة 42966-021 (صداي داوطلب) تماس حاصل نمايند. ساعات تماس: صبح 8:30 الي 12:30 و عصر 13:30 الي 16:00.
ثبت‌نام گروهي از طريق مدارس:دبيرستان‌هايي که مايل هستند براي سهولت ثبت‌نام به‌صورت يکجا از دانش آموزان خود ثبت‌نام به عمل‌آورند، بعد از مطالعه دقيق دستورالعمل ثبت‌نام دبيرستان‌ها و مراکز آموزشي همکار، مي‌توانند در صورت داشتن هرگونه سؤال در ساعات: صبح 8:30 الي 12:30 و عصر 13:30 الي 16:00 با شماره تلفن‌هاي 88844791 الي 88844793 تماس حاصل نمايند.
 
نکات مهم:
1- ثبت‌نام کليه نوبت‌ها و مراحل آزمون‌ها، ازجمله آزمون جامع، نيز در اين مرحله انجام مي‌شود و توصيه مي‌شود که به منظور برخورداري از حداکثر تخفيف در شهريه پرداختي، ثبت‌نام در کليه مراحل درخواستي را يکجا انجام دهيد.
2- وجوهي که به اشتباه به حساب اين شرکت واريز مي‌گردد، منحصراً پس از طي مراحل اداري مربوط قابل استرداد است؛ لذا داوطلبان در هنگام ثبت‌نام اينترنتي و انتخاب تعداد آزمون‌ها دقت لازم را به‌عمل آورند.
ثبت‌نام حضوري: ثبت‌نام براي کليه داوطلبان سراسر کشور، از طريق سايت اينترنتي به نشاني: ir.sanjeshserv.www امکان‌پذير است و دفتر مرکزي شرکت به نشاني: تهران، پل کريم‌خان زند، خيابان ميرزاي شيرازي، خيابان شهيد نژادکي، روبروي کلانتري 105 سنايي، پلاک 30، تلفن: 88321455 نيز آماده ثبت‌نام از مراجعان در ساعات اداري است.
راهنماي نحوة ثبت‌نام  اينترنتي آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دهم
مراحل ثبت‌نام:
گام اول: پرداخت مبلغ ثبت‌نام و دريافت شمارة پرونده و رمز عبور (پرداخت از طريق کارت‌هاي بانکي عضو شبکة شتاب و به‌صورت اينترنتي است)
گام دوم: تکميل فرم ثبت‌نام (در سايت ارايه ‌شده است: لينک ثبت‌نام آزمون‌هاي آزمايشي سنجش ثبت‌نام جديد).
گام سوم: دريافت کد پي‌گيري 16 رقمي ثبت‌نام.

 شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.