شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

تمديد ثبت‌نام و پذيرش در دوره‌هاي کارداني نظام جديد مؤسسات غيرانتفاعي 97

۱۳۹۷/۰۸/۱۴

با توجه به درخواست مؤسسات آموزش عالي غير دولتي ـ غيرانتفاعي مبني بر عدم تکميل ظرفيت رشته‌هاي تحصيلي پذيرش صرفاً براساس سوابق تحصيلي (معدل کل ديپلم) در دوره­هاي کارداني نظام جديد ســال 1397، بدين‌وسيله به اطلاع کليه داوطلبان علاقه‌مندبه تحصيل در رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات فوق (اعم از داوطلباني که در پذيرش دوره‌هاي مذکور ثبت‌نام نموده يا ثبت‌نام ننموده‌اند) مي‌رساند که براي اطلاع از رشته‌هاي تحصيلي متناسب با نوع مدرک ديپلم خود در شاخه­هاي فني و حرفه­اي يا کاردانش مؤسسات پذيرنده، لازم است به لينک جست و جوي عنوان مؤسسه و کدرشته مندرج در ذيل اين اطلاعيه در سايت اين سازمان به آدرس: www.Sanjesh.org مراجعه نموده و ضمن مشخص نمودن فقط يک رشته و مؤسسه مورد علاقه خود، با به همراه داشتن مدارک ذيل و با توجه به موارد مربوط از تاريخ 15/8/97 لغايت 27/8/97 به مؤسسه آموزش عالي غيرانتفاعي محل پذيرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمايند.
1- کليه متقاضيان بايد حداکثر تا تاريخ 31/6/1397 داراي مدرک ديپلم نظام قديم (چهارساله) هنرستان، يا ديپلم نظام جديد در شاخه­هاي فني و حرفه­اي يا کاردانش باشند.
تبصره: در صورتي که تشکيل کلاس براي نيمسال­ دوم سال تحصيلي 97-98 ميسر باشد، ثبت‌نام از داوطلباني که تا پايان نيمسال اول سال تحصيلي جاري (30/11/1397) مدرک تحصيلي ديپلم خود را اخذ مي‌نمايند، به صورت مشروط و با شروع تحصيل از بهمن‌ماه 97 پس از ارايه مدرک مربوط، بلامانع است.
2- کليه داوطلبان بايد در زمان ثبت‌نام از طريق مؤسسه مربوط، بابت هزينه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 000/220 (دويست و بيست هزار) ريال از طريق سيستم پرداخت الکترونيکي در سايت سازمان اقدام نمايند.
3- هر داوطلب منحصراً مجاز است يکي از کدرشته محل‌هاي مربوط را که با مدرک ديپلم خود متناسب است و مطابق جدول شماره 4 دفترچه راهنماي ثبت­نام و شرکت در دوره‌هاي فوق (اين دفترچه از طريق سايت اين سازمان قابل دسترسي است)، انتخاب نمايد.
4- هر داوطلب مي‌تواند صرفاً متقاضي يک کدرشته محل در يک مؤسسه باشد. بديهي است که در صورت ثبت‌نام داوطلب در دو کدرشته يا در دو مؤسسه، اطلاعات وي از بانک اطلاعات پذيرفته‌شدگان يکي از مؤسسات براساس ضوابط اين سازمان حذف خواهد شد و هيچ‌گونه اعتراضي در اين خصوص پذيرفته نخواهد شد.
5- با توجه به اينکه منحصراً يک بار اجازه ويرايش در درج اطلاعات متقاضيان داده خواهد شد، لذا ضرورت دارد که داوطلبان در انتخاب گروه آموزشي، کد رشته‌محل و مؤسسه مربوط،‌ دقت لازم را به عمل آورند.
6- پس از پايان مهلت مقرر در اين اطلاعيه، مؤسسات، مجاز به ثبت‌نام از متقاضيان نخواهند بود و هيچ اقدامي از سوي اين سازمان براي متقاضياني که بعد از تاريخ تعيين شده مراجعه نمايند نيز صورت نخواهد پذيرفت.
7- چنانچه متقاضي قبلاً در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي دوره­هاي کارداني نظام جديد  سال 1397 (مرحله شهريور ماه) قرار گرفته باشد و در مرحله تکميل ظرفيت (همين مرحله) براي ادامه تحصيل در يکي از مؤسسات ثبت‌نام نمايد، قبولي قبلي وي در شهريورماه سال 1397 لغو خواهد شد.
8- کليه متقاضيان «مرد» بايد در زمان ثبت‌نام و شرکت دراين مرحله، از نظر نظام وظيفه منعي براي ادامه تحصيل نداشته باشند.
9- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذيرفته شده مشروط (در مؤسسه‌اي که به آن مراجعه نموده‌اند) تلقي مي‌شوند و شروع به تحصيل آنان (بجز موارد تبصره بند 1 فوق) تا زمان تاييد نهايي اين سازمان به‌صورت مشروط و همزمان با پذيرفته‌شدگان شهريور ماه خواهد بود.
 
مدارک مورد نياز:
1- اصل‌‌ مدرک ‌‌ديپلم ‌متوسطه ‌‌نظام‌‌جديد يا گواهي‌ ‌موقت‌ ‌پايان ‌‌تحصيلات‌ متوسطه‌ نظام‌جديد در يکي‌ از شاخه‌هاي‌ کاردانش‌ يا فني‌ و حرفه‌اي مبني‌ برگذراندن کليه واحدهاي درسي‌ در دوره ‌سه‌ساله‌، کارورزي و کارآموزي حداکثر تا پايان‌ شهريورماه سال‌ 1397.
2- اصل‌ مدرک‌ ديپلم‌ يا گواهي‌ موقت‌ پايان‌ تحصيلات‌ نظام‌قديم ‌(هنرستان) مبني‌ برگذراندن‌ کليه‌ دروس‌ چهارساله.
3- اصل‌ شناسنامه‌ و دو برگ‌ کپي‌ از تمام‌ صفحات‌ آن.‌
4- اصل کارت ملي و دو برگ تصوير پشت و روي آن.
4- شش قطعه‌ عکس‌ 4×3 تمام‌ رخ‌ تهيه‌ شده‌ در سال‌جاري‌.
5- مدرک وضعيت نظام وظيفه (براي برادران).
6- ارايه رسيد درخواست تاييديه تحصيلي ديپلم به مؤسسه محل قبولي (درخواست تاييديه تحصيلي از دفاتر پيشخوان دولت بايد اقدام شود).
ضمناً داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان به نشاني: www.sanjesh.org يا با شماره‌ تلفن گوياي‌: 42163 (کد 021) در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.
 

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.