شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

تکميل ظرفيت دوره‌هاي کارداني فني و حرفه‌اي دانشگاه جامع علمي - کاربردي مهر 97

۱۳۹۷/۰۸/۱۴

با توجه به درخواست دانشگاه جامع علمي -  کاربردي مبني بر تکميل ظرفيت پذيرش برخي از رشته‌هاي تحصيليدر پذيرش دوره‌هاي کارداني فني و کارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي مهر ماه سال 1397، بدين‌وسيله به اطلاع کليه داوطلبان علاقه‌مند به تحصيل در رشته‌هاي تحصيلي مراکز و واحدهاي آموزشي دانشگاه فوق (اعم از داوطلباني که در پذيرش دوره مذکورثبت‌نام نموده يا ننموده‌اند) مي‌رساند که براي ثبت‌نام در رشته‌هاي تحصيلي متناسب با مدرک ديپلم خود مي‌توانند با مراجعه به لينک جست و جوي عنوان مراکز و واحدهاي آموزشي تحت پوشش دانشگاه جامع علمي‌ - ‌کاربردي و کدرشته مندرج در پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان و همچنين پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاه جامع‌ علمي - ‌کاربردي به نشاني:   www.edu.uast.ac.ir  از رشته‌هاي پذيرنده دانشجو در اين مرحله اطلاع حاصل نموده و با همراه داشتن مدارک ذيل و با توجه به موارد مربوط، از تاريخ 30/7/97 لغايت 15/8/97 به مراکز و واحدهاي آموزشي محل پذيرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمايند.
1- کليه متقاضيان بايد حداکثر تا تاريخ 31/6/1397 داراي مدرک ديپلم نظام جديد (فني و حرفه اي، کار دانش و نظري) يا  ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه (چهارساله يا شش ساله دبيرستان يا هنرستان) باشند.
تبصره: در صورتي که تشکيل کلاس از سوي مؤسسه محل تحصيل براي نيمسال­دوم سال 1397 باشد، ثبت‌نام از داوطلباني که تا پايان نيمسال اول و دي ماه سال 1397 مدرک تحصيلي ديپلم خود را اخذ مي‌نمايند، به صورت مشروط و با شروع تحصيل از بهمن‌ماه 97 پس از اخذ و ارايه مدرک مربوط، بلامانع است.
2- کليه داوطلبان بايد در زمان ثبت‌نام از طريق مراکز و واحدهاي آموزشي مربوط، بابت هزينه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 000/220 (دويست و بيست هزار) ريال از طريق سيستم پرداخت الکترونيکي در سايت سازمان اقدام نمايند.
3- هر داوطلب منحصراً مجاز است که يکي از کدرشته محل‌هاي مربوط را متناسب با مدرک ديپلم خود که در جدول شماره 3 دفترچه راهنماي ثبت­نام و شرکت در پذيرش دوره فوق مشخص شده­است انتخاب نمايد.
4- هر داوطلب مي‌تواند صرفاً متقاضي يک کدرشته محل از يک گروه آموزشي در يک مرکز يا واحد آموزشي باشد. بديهي است که در صورت ثبت‌نام داوطلب در دو کدرشته يا در دو مؤسسه، اطلاعات وي از بانک اطلاعات پذيرفته‌شدگان يکي از مؤسسات بر اساس ضوابط اين سازمان حذف شده و هيچ‌گونه اعتراضي در اين خصوص پذيرفته نخواهد شد.
5- با توجه به اينکه منحصراً يک بار اجازه ويرايش در درج اطلاعات متقاضيان داده خواهد شد، لذا ضرورت دارد که داوطلبان در انتخاب گروه آموزشي، کد رشته‌محل و مرکز مربوط‌، دقت لازم را به عمل آورند.
6- پس از پايان مهلت مقرر در اين اطلاعيه، مراکز، مجاز به ثبت‌نام از متقاضيان نخواهند بود و هيچ اقدامي از سوي اين سازمان براي متقاضياني که بعد از تاريخ تعيين شده مراجعه نمايند نيز صورت نخواهد پذيرفت.
7- چنانچه متقاضي قبلاً در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي پذيرش دوره‌هاي کارداني فني و کارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي  مهر ماه سال 1397 (مرحله شهريور ماه) قرار گرفته باشد و در مرحله تکميل ظرفيت (همين مرحله) براي ادامه تحصيل در يکي از مراکز ثبت‌نام نمايد، قبولي قبلي وي در شهريورماه سال 1397، لغو خواهد شد.
8- کليه متقاضيان«مرد» بايد در زمان ثبت‌نام و شرکت در اين مرحله از پذيرش دانشجو، از نظر نظام وظيفه منعي براي ادامه­تحصيل نداشته باشند.
9- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذيرفته شده مشروط (در مؤسسه‌اي که به آن مراجعه نموده‌اند) تلقي مي‌شوند و شروع به تحصيل آنان (بجز موارد تبصره بند 1 فوق) تا زمان تاييد نهايي اين سازمان به ‌صورت مشروط و همزمان با پذيرفته‌شدگان شهريور ماه خواهد بود.
مدارک لازم براي ثبت‌نام:
1- شش قطعه عکس تمام رخ 4×3 تهيه شده در سال جاري.
2- تصوير شناسنامه و اصل آن براي مطابقت.
3- تصوير کارت ملي و اصل آن براي مطابقت.
4- اصل ديپلم کامل متوسطه يا گواهي آن براي داوطلبان نظام قديم آموزش متوسطه با مهر و امضاي رييس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصيل به انضمام يک برگ تصوير آن.
5- اصل مدرک ديپلم نظام جديد آموزش متوسطه يا گواهي پايان دوره سه ساله نظام جديد با مهر و امضاي رييس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصيل به انضمام يک برگ تصوير آن.
6- اصل فرم تاييديه معدل براي فارغ‌التحصيلاني که تاکنون گواهينامه پايان تحصيلات براي آنان صادر نشده است.
7- گواهي اشتغال به کار با امضا و مهر بالاترين مقام مسؤول، آخرين فيش حقوقي و آخرين حکم کارگزيني يا قرارداد معتبر انجام کار (براي پذيرفته‌شدگان شاغل).
8- مدرکي که وضعيت نظام وظيفه داوطلبان مرد را با توجه به بند 3-2 مقررات وظيفه عمومي مندرج در صفحات 3 و 4 دفترچه راهنماي پذيرش مشخص نمايد.
ضمناً داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش به نشاني: www.sanjesh.org يا با شماره‌ تلفن گوياي‌: 42163 (کد 021) در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.