شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

تکميل ظرفيت پذيرش دوره‌ مهندسي فناوري و کارشناسي حرفه‌اي «ناپيوسته» علمي ـ‌ کاربردي مهر 97

۱۳۹۷/۰۸/۱۴

با توجه به درخواست دانشگاه جامع علمي‌-‌ کاربردي مبني بر تکميل ظرفيت پذيرش برخي از رشته‌هاي تحصيليدر پذيرش دوره‌ مهندسي فناوري و کارشناسي حرفه‌اي «ناپيوسته» نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي‌-‌‌ کاربردي مهر ماه  سال 1397، بدين‌وسيله به اطلاع کليه داوطلبان علاقه‌مند به تحصيل در رشته‌هاي تحصيلي مراکز و واحدهاي آموزشي دانشگاه فوق (اعم از داوطلباني که در پذيرش دوره مذکور ثبت‌نام نموده يا ننموده‌اند) مي‌رساند که براي ثبت‌نام در رشته‌هاي تحصيلي متناسب با مدرک کارداني (فوق ديپلم) خود مي‌توانند با مراجعه به لينک جست و جوي عنوان مراکز و واحدهاي آموزشي تحت پوشش دانشگاه جامع علمي‌–‌ کاربردي و کدرشته مندرج در پايگاه اطلاع رساني اين سازمان و همچنين پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاه جامع‌ علمي ‌– ‌ کاربردي به نشاني:   www.edu.uast.ac.irاز رشته‌هاي پذيرنده دانشجو در اين مرحله اطلاع حاصل نموده و با همراه داشتن مدارک ذيل و با توجه به موارد مربوط، از تاريخ 30/7/97  لغايت 15/8/97 به مراکز و واحدهاي آموزشي محل پذيرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمايند.
1- کليه متقاضيان بايد­ حداکثر تا تاريخ 31/6/1397 داراي مدرک کارداني (فوق ديپلم) باشند.
تبصره: در صورتي که تشکيل کلاس از سوي مؤسسه محل تحصيل براي نيمسال­دوم سال 1397 باشد، ثبت‌نام از داوطلباني که تا تاريخ 30/11/97 مدرک تحصيلي کارداني (فوق ديپلم) خود را اخذ مي‌نمايند، به صورت مشروط و با شروع تحصيل از بهمن‌ماه 97 پس از اخذ و ارايه مدرک مربوط بلامانع است.
2- کليه داوطلبان بايد در زمان ثبت‌نام از طريق مراکز و واحدهاي آموزشي مربوط، بابت هزينه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 000/270 (دويست و هفتاد هزار) ريال از طريق سيستم پرداخت الکترونيکي در سايت سازمان اقدام نمايند.
3- هر داوطلب منحصراً مجاز است که يکي از کدرشته محل‌هاي مربوط را متناسب با مدرک کارداني (فوق ديپلم) خود که در جدول شماره 3 دفترچه راهنماي ثبت­نام و شرکت در پذيرش دوره فوق مشخص شده­ است، انتخاب نمايد.
4- هر داوطلب مي‌تواند صرفاً متقاضي يک کدرشته محل از يک گروه آموزشي در يک مرکز يا واحد آموزشي باشد. بديهي است که در صورت ثبت‌نام داوطلب در دو کدرشته يا در دو مؤسسه، اطلاعات وي از بانک اطلاعات پذيرفته‌شدگان يکي از مؤسسات بر اساس ضوابط اين سازمان حذف خواهد شده و هيچ‌گونه اعتراضي در اين خصوص پذيرفته نخواهد شد.
5- با توجه به اينکه منحصراً يک بار اجازه ويرايش در درج اطلاعات متقاضيان داده خواهد شد، لذا ضرورت دارد که داوطلبان در انتخاب گروه آموزشي، کد رشته‌محل و مرکز مربوط‌ دقت لازم را به عمل آورند.
6- پس از پايان مهلت مقرر در اين اطلاعيه، مراکز، مجاز به ثبت‌نام از متقاضيان نخواهند بود و هيچ اقدامي از سوي اين سازمان براي متقاضياني که بعد از تاريخ تعيين شده مراجعه نمايند نيز صورت نخواهد پذيرفت.
7- چنانچه متقاضي قبلاً در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي پذيرش دوره‌ مهندسي فناوري و کارشناسي حرفه‌اي «ناپيوسته» نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي‌-‌‌ کاربردي مهر ماه سال 1397 (مرحله شهريور ماه) قرار گرفته باشد و در مرحله تکميل ظرفيت (همين مرحله) براي ادامه تحصيل در يکي از مراکز ثبت‌نام نمايد، قبولي قبلي وي در شهريورماه سال 1397، لغو خواهد شد.
8- کليه متقاضيان «مرد» بايد در زمان ثبت‌نام و شرکت در اين مرحله از پذيرش دانشجو، از نظر نظام وظيفه منعي براي ادامه­تحصيل نداشته باشند.
9- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذيرفته شده مشروط (در مؤسسه‌اي که به آن مراجعه نموده‌اند) تلقي مي‌شوند و شروع به تحصيل آنان (بجز موارد تبصره بند 1 فوق) تا زمان تاييد نهايي اين سازمان به‌صورت مشروط و همزمان با پذيرفته‌شدگان شهريور ماه خواهد بود.
مدارک لازم براي ثبت‌نام:
1- شش قطعه عکس همانند پرسنلي پشت سفيد تمام رخ 4×3 تهيه شده در سال جاري.
2- يک برگ تصوير شناسنامه و اصل آن براي مطابقت.
3- يک برگ تصوير کارت ملي و اصل آن براي مطابقت.
4- اصل مدرک فوق ديپلم يا کارداني دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي مورد تاييد شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي يا مدرک کارداني پيوسته آموزشکده‌هاي فني و حرفه‌اي وزارت آموزش و پرورش به انضمام يک برگ تصوير آن.
5- مدرکي که وضعيت نظام وظيفه داوطلبان را با توجه به بند 3-2 مقررات وظيفه عمومي مندرج در صفحه‌ 4 و 5 دفترچه راهنماي پذيرش مذکور مشخص نمايد (براي برادران).
ضمناً داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش به نشاني: www.sanjesh.org يا با شماره‌ تلفن گوياي‌: 42163 (کد 021) در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.