شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

تکميل ظرفيت رشته‌هاي تحصيلي پذيرش براساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري 97 پيام‌نور

۱۳۹۷/۰۸/۱۴

با توجه به درخواست دانشگاه پيام‌نور مبني بر عدم تکميل ظرفيت پذيرش رشته‌هاي تحصيلي پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري سال 1397 و با توجه به موافقت دفتر گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، بدين‌وسيله به اطلاع کليه داوطلبان علاقه‌مند به تحصيل در رشته‌هاي تحصيلي مراکز و واحدهاي آموزشي دانشگاه پيام‌نور (اعم از داوطلباني که در آزمون سراسري سال 1397 ثبت‌نام نموده يا ننموده‌اند) مي‌رساند که داوطلبان به منظور اطلاع از رشته‌هاي تحصيلي و مراکز و واحدهاي آموزشي پذيرنده دانشجو در اين مرحله، مي‌توانند به لينک جست و جوي عنوان مرکز / واحد آموزشي و کدرشته مندرج در پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان و همچنين به پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاه پيام‌نور مراجعه نموده و ضمن مشخص نمودن رشته و مرکز / واحد آموزشي مورد علاقه خود، با به همراه داشتن مدارک ذيل و با توجه به موارد مربوط، از تاريخ 22/07/1397 لغايت 15/8/1397 به مرکز / واحد آموزشي محل پذيرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمايند.
1- کليه متقاضيان بايد حداکثر تا تاريخ 31/06/1397 داراي مدرک ديپلم کامل متوسطه نظام قديم (دوره چهارساله) يا پيش‌دانشگاهي يا کارداني (فوق ديپلم) بوده باشند.
تبصره: در صورت امکان تشکيل کلاس براي نيمسال دوم سال تحصيلي جاري از سوي مرکز / واحد آموزشي مورد تقاضا، آن دسته از داوطلباني که حداکثر تا تاريخ 30/11/1397 موفق به اخذ مدرک پيش‌دانشگاهي يا کارداني گردند، مي‌توانند در رشته و يا رشته‌هاي تحصيلي مربوط متقاضي شوند.
2- کليه داوطلبان بايد در زمان ثبت‌نام از طريق مرکز / واحد آموزشي مربوط، بابت هزينه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 000/220 (دويست و بيست هزار) ريال از طريق سيستم پرداخت الکترونيکي در سايت سازمان اقدام نمايند.
3- هر داوطلب منحصراً مي‌تواند در يک گروه آزمايشي و يک کدرشته محل متقاضي شود. بديهي است که در صورت ثبت‌نام داوطلب در دو کدرشته يا در دو مؤسسه، اطلاعات وي از بانک اطلاعات پذيرفته‌شدگان يکي از مؤسسات بر اساس ضوابط اين سازمان حذف شده و هيچ‌گونه اعتراضي در اين خصوص پذيرفته نخواهد شد.
4- داوطلبان بايد در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طريق مراکز / واحدهاي آموزشي در خصوص کدرشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را به عمل آورند. بديهي است که پس از ثبت، کدرشته محل ثبت شده براي داوطلبان قابل تغيير يا تعويض نيست.
5- کليه متقاضيان «مرد» بايد در زمان ثبت‌نام و شرکت در اين مرحله از پذيرش دانشجو، از نظر نظام وظيفه منعي براي ادامه تحصيل نداشته باشند.
6- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذيرفته شده مشروط (در مرکز يا واحد آموزشي که به آن مراجعه داشته‌اند) تلقي مي‌شوند و شروع به تحصيل آنان تا زمان تاييد نهايي اين سازمان، به صورت مشروط خواهد بود.
7- آن دسته از داوطلباني که قبلاً در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي آزمون سراسري سال 1397 (مرحله شهريور ماه) قرار گرفته‌اند، چنانچه در اين مرحله متقاضي ثبت‌نام و ادامه تحصيل باشند و در يکي از مراکز/واحدهاي آموزشي ثبت‌نام نمايند، قبولي قبلي آنها در شهريورماه لغو خواهد شد.
مدارک مورد نياز:
1- اصل يا گواهي مدرک تحصيلي ديپلم چهارساله نظام قديم با امضاء و ممهور به مهر دبيرستان يا سازمان آموزش پرورش.
2- اصل يا گواهي مدرک تحصيلي ديپلم نظام جديد با امضاء و ممهور به مهر دبيرستان يا سازمان آموزش و پرورش.
3- اصل يا گواهي مدرک پيش‌دانشگاهي با امضاء و ممهور به مهر دبيرستان يا سازمان آموزش پرورش.
4- گواهي اخذ مدرک کارداني براي آن دسته از دارندگان مدرک ديپلم نظام جديد که فاقد مدرک پيش‌دانشگاهي هستند.
5- اصل شناسنامه و دو برگ کپي از صفحات آن.
6- اصل کارت ملي و دو برگ کپي از آن.
7- شش قطعه عکس 4×3 تهيه شده در سال جاري.
8- مدرک نظام وظيفه براي برادران مشمول.
کليه پذيرفته‌شدگان بايد به همراه تصوير ديپلم نظام قديم يا گواهي پيش‌دانشگاهي خود، به «دفاتر پيشخوان خدمات دولت» مراجعه و تاييديه‌ تحصيلي (ارزش تحصيلي) از اداره آموزش ‌و پرورش محل تحصيل خود را درخواست نمايند و رسيد آن را در زمان ثبت‌نام به دانشگاه ارايه دهند.کليه پذيرفته‌شدگان حتماً بايد نام ‌رشته و مرکز / واحد آموزشي محل تحصيل خود را در فرم «دفاتر پيشخوان خدمات دولت» اعلام نمايند..
ضمناً داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان به نشاني: www.sanjesh.org يا با شماره‌ تلفن گوياي‌: 42163(کد 021) در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.
 
 

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.