سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
اخبار:

28 آبان: برگزاري مراسم پاياني «جشنواره ملي کتاب سال دانشجويي»

۱۳۹۷/۰۸/۱۴

مراسم پاياني بيست و پنجمين «جشنواره ملي کتاب سال دانشجويي» برگزار مي‌شود.
اين مراسم روز دوشنبه ۲8 آبان‌ماه ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲ در تالار فردوسي دانشگاه تهران برپا مي‌شود. در اين مراسم ۹ اثر برگزيده و ۲۰ اثر شايسته تقدير، معرفي و تجليل مي‌شوند. همچنين در اين  مراسم، از دکتر رضا داوري اردکاني به عنوان استاد خادم کتاب، و حجت‌الاسلام اسماعيل آذري به عنوان فعال حوزه کتاب و کتابخواني تجليل خواهد شد.
در اين دوره از جشنواره، ۶۳۱ عنوان کتاب به دبيرخانه جشنواره ارسال شده که کتاب‌هاي علوم انساني با ۳۱۳ عنوان کتاب، بيشترين آثار ارسالي را به خود اختصاص داده است. کتاب‌هاي حوزه علوم پزشکي و دامپزشکي با ۱۵۶ عنوان، و کتاب‌هاي حوزه هنر و معماري با ۴۹ عنوان کتاب در رده‌هاي بعدي قرار دارند.
جشنواره ملي کتاب سال دانشجويي، هر ساله همزمان با ايام هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران و با هدف ايجاد نشاط علمي در مراکز علمي و دانشگاهي کشور، جلب همکاري و حمايت ناشران حوزه دانشگاهي، چاپ آثار دانشجويي، تقويت بنيه علمي دانشجويان با ارايه آثار مکتوب و حمايت از دانشجويان نوقلم براي توليد انديشه‌هاي جديد، برگزار مي‌شود.

 اين جشنواره، از سوي سازمان انتشارات جهاددانشگاهي با حمايت معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، وزارت ورزش و جوانان، وزارت کشور، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، مؤسسه خانه کتاب، نهاد کتابخانه‌هاي عمومي کشور، شوراي فرهنگ عمومي، سازمان قرآني دانشگاهيان کشور، مؤسسه آموزش عالي فناوران حکيم، دارالقران اهل بيت (ع)، دانشگاه امام صادق (ع) و آپارات برگزار مي‌شود. 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.