سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
اطلاعيه شرکت تعاوني خدمات آموزشي درباره:

آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهــم ويژه دانش‌آموزان پايه يازدهم (سال دوم دوره دوم متوسطه)

۱۳۹۷/۰۹/۰۵

طي سال‌هاي اخير و بر اساس مصوبات مراجع قانوني مربوطه، سوابق تحصيلي سال يازدهم متوسطه، نقش تعيين‌کننده‌اي در سرنوشت داوطلبان آزمون سراسري دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي ايفا نموده است؛ به‌طوري‌که سوابق تحصيلي سال يازدهم متوسطه داوطلبان آزمون سراسري، هم‌اکنون يکي از عوامل مهم تعيين‌کننده کيفيت رشته محل قبولي داوطلب در آزمون سراسري است.
شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور، با استفاده از بيش از دو دهه تجربه در طراحي و برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي به منظور آمادگي دانش‌آموزان دوره متوسطه، براي سال تحصيلي 97-98 اقدام به طراحي آزمون‌هاي تابستانه، مرحله‌اي و جامع براي دانش‌آموزان پايه يازدهم (سال دوم دوره متوسطه) که امتحانات نهايي را در پيش دارند نموده است. اين آزمون‌ها، با ماهيتي جديد از نظر محتوا، بودجه‌بندي و اجرا، گامي مهم در جهت پاسخگويي به نياز موجود در اين زمينه است که اميد است مورد توجه دانش‌آموزان عزيز سال يازدهم متوسطه و همچنين مشاوران و دست‌اندرکاران دبيرستان‌ها قرار گيرد.
آزمون‌هاي آزمايشي سنجش ِ يازدهم داراي ويژگي‌هاي زير است:
- ارايه سؤالات مفهومي تستي که ضمن آماده نمودن دانش‌آموزان براي شرکت در امتحانات نيمسال اول و پاياني سال يازدهم، زمينه آشنايي و مهارت اين عزيزان را براي پاسخگويي به سؤالات آزمون سراسري سال بعد، براي دانش‌آموز فراهم مي‌نمايد؛
- بودجه‌بندي منابع درسي بر اساس برنامه درسي دبيرستان‌ها؛
- ارايه کارنامه تحليلي پيشرفت تحصيلي در هر آزمون و مقايسه با آزمون‌هاي قبل؛
- ارايه گزارش‌هاي تحليلي، مقايسه‌اي و مديريتي، براي دبيرستان‌هايي که دانشآموزان سال يازدهم خود را به‌ صورت گروهي در اين آزمون‌ها شرکت مي‌دهند؛
- ارايه نتيجه نمرات آزمون به شرکت‌کنندگان بلافاصله پس از پايان هر آزمون.
  ˜ نحوۀ زمان‌بندي آزمون‌ها به شرح جدول زير است:
 
 
آزمون‌هاي آزمايشي
مهلت ثبت‌نام اينترنتي
تاريخ برگزاري آزمون
تابستانه
اول تابستانه
آزمون برگزار گرديد.
روز جمعه مورخ29/04/97
دوم تابستانه
آزمون برگزار گرديد.
روز جمعه مورخ19/05/97
سوم تابستانه
آزمون برگزار گرديد.
روز جمعه مورخ09/06/97
مرحلـــه‌اي
مرحله 1
آزمون برگزار گرديد.
روز جمعه مورخ11/08/97
مرحله 2
آزمون برگزار گرديد.
روز جمعه مورخ02/09/97
مرحله 3
آزمون برگزار گرديد.
روز جمعه مورخ30/09/97
مرحله 4
(جمع‌بندي ترم اول)
تا روز سه‌شنبه مورخ18/10/97
روز جمعه مورخ05/11/97
مرحله 5
تا روز سه‌شنبه مورخ16/11/97
روز جمعه مورخ03/12/97
مرحله 6
تا روز سه‌شنبه مورخ07/12/97
روز جمعه مورخ24/12/97
جامع
جامع نوبت اول (پايه)
تا روز سه‌شنبه مورخ21/12/97
روز جمعه مورخ30/01/98
جامع نوبت دوم
تا روز سه‌شنبه مورخ03/02/98
روز جمعه مورخ20/02/98
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
˜ نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم:
اين آزمون‌ها در 3 فاز کلي«تابستانه، مرحله‌اي و جامع» و در 11 نوبت برگزار مي‌شوند.
فاز اول،آزمون‌هاي تابستانه است که در سه نوبت و  در ماه­هاي تير، مرداد و شهريور 97 برگزار خواهند شد. هدف اصلي آزمون‌هاي تابستانه، بررسي و مرور کلي مطالب کتاب‌هاي درسي پايۀ دهم خواهد بود.
فاز دوم، آزمون‌هاي مرحله‌اي است که در شش نوبت از ابتداي سال تحصيلي تا پايان اسفند 97 برگزار خواهند شد. هدف کلي اين آزمون‌ها، بررسي و نگاه دقيق‌تر به مطالب کتاب‌هاي درسي پايۀ يازدهم و ارزيابي پيشرفت تحصيلي دانش‌آموزان در طول سال تحصيلي است. در اين ميان، آزمون ويژه‌اي (آزمون مرحلۀ 4) در نظر گرفته ‌شده است که در پايان امتحانات نيمسال اول، در تاريخ 18/10/1397 برگزار خواهد شد و هدف آن، جمع‌بندي مطالب نيمسال اول است که پس از امتحانات تشريحي نيمسال اول برگزار خواهد شد و طبق آن، آمادگي دانش‌آموزان بر اساس پرسش‌هاي چهار گزينه‌اي استاندارد مرتبط با مطالب اين نيمسال تحصيلي مورد سنجش و ارزيابي قرار خواهد گرفت.
فاز سوم، آزمون‌هاي جامع بوده که در دو نوبت در ماه­هاي فروردين و ارديبهشت برگزار خواهد شد. هدف اين آزمون‌ها، آشنايي کامل دانش‌آموزان با پرسش‌هاي چهار گزينه‌اي همسو و مرتبط با سؤالات امتحانات خرداد 1398 است.
آزمون‌هاي مرحله‌اي بر اساس تقسيم‌بندي منابع درسي برگزار مي‌شود؛ به‌طوري‌که در هر مرحله از آزمون، طبق تقسيم‌بندي‌هاي انجام‌شده، از داوطلبان امتحان به عمل مي‌آيد؛ علاوه بر اين، در آزمون هر مرحله، از قسمت يا قسمت‌هاي مربوط به مراحل قبل نيز امتحان گرفته مي‌شود؛ اما در هر مرحله، سؤالات امتحاني با تاکيد بر منابع مربوط به همان مرحله طراحي مي‌شود (براي مثال، در مرحله سوم آزمون قسمت‌هاي مربوط به آزمون اول و دوم هم منظور شده است؛ با اين تاکيد که بيشتر سؤالات از قسمت سوم خواهد بود).
پس از برگزاري هر يک از آزمون‌هاي مرحله‌اي و همچنين آزمون جامع، کارنامه‌اي با اطلاعات بسيار مفيد و ارزنده شامل نمره خام دروس، ميانگين نمرات خام نفرات برتر، رتبه در هر درس و رتبه کل در مقايسه با داوطلبان شهر، استان و کشور و نمره کل عمومي و اختصاصي در زيرگروه‌هاي آزمايشي و در اختيار داوطلبان قرار مي‌گيرد تا داوطلبان بر اساس اطلاعات مندرج در اين کارنامه‌ها از ميزان آمادگي خود در هر مرحله از آزمون آگاهي يافته و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا برگزاري آزمون مرحله بعد اقدام و در نهايت نيز با شرکت در آزمون‌ها آمادگي لازم را براي شرکت در امتحانات نهايي سال 1398 کسب نمايند.
کارنامه نتايج هر نوبت از آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم، در بعد از ظهر همان روز برگزاري هر آزمون، از طريق سايت اينترنتي شرکت به نشاني: www.sanjeshserv.ir  منتشر مي‌گردد. ضمناً به اطلاع دانش‌آموزان مي‌رساند که محاسبه نمره کل آزمون‌هاي آزمايشي، بر اساس آخرين مصوبات و ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور انجام خواهد شد. همچنين نمره آزمون دروس عمومي و اختصاصي، همانند آزمون سراسري و بر اساس نمره آزمون عمومي (با توجه به ضرايب) به‌علاوه سه برابر نمره آزمون اختصاصي (با توجه به ضرايب) تقسيم‌بر مجموع کل ضرايب محاسبه مي‌شود، که اين امر مي‌تواند تجربه مناسبي براي دانش‌آموز در ارتباط با شرکت در آزمون سراسري سال بعد باشد.
˜ زمان و نحوه توزيع اينترنتي کارت ورود به جلسه:
کارت ورود به جلسه آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم،  براي کليه دانش‌آموزان سراسر کشور، از روز سه‌شنبه قبل از هر آزمون، منحصراً از طريق سايت اينترنتي شرکت تعاوني خدمات آموزشي به نشاني: www.sanjeshserv.ir توزيع مي‌گردد و دانش‌آموزان با مراجعه به سايت اينترنتي فوق‌الذکر نسبت به پرينت کارت ورود به جلسه خود اقدام مي‌نمايند.
˜ شهريه آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم:
هر آزمون تابستانه يا مرحله‌اي
آزمون جامع
300/000 ريال
400/000 ريال
شرکت تعاوني خدمات آموزشي سازمان سنجش همچون سنوات گذشته، براي متقاضيان بيش از يک نوبت آزمون تخفيفاتي در نظر گرفته است که اين امکان را ميسر مي‌نمايد تا در صورت افزايش تعداد مراحل، از تخفيف بيشتري بهره‌مند گردند و در اين جهت براي سال تحصيلي 97-98 شيوه اعمال تخفيف شهريه آزمون را براي متقاضيان بيش از يک آزمون در جهت رفاه حال دانش‌آموزان عزيز به کار گرفته است تا ضمن تجميع فرآيند ثبت‌نام براي هر يک از دانش آموزان در کليه مراحل، امکان پرداخت شهريه کمتري براي ثبت‌نام فراهم شود.
˜ جدول شهريه آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم:
مبالغ به ريال
مراحل
وجه ثبت‌نام
تخفيف ثبت‌نام يکجا
مبلغ قابل پرداخت
بعد از اعمال تخفيف
آزمون مرحله‌اي
1 مرحله آزمون
300/000
ــــ
300/000
2 مرحله آزمون
600/000
10/000
590/000
3 مرحله آزمون
900/000
30/000
870/000
 
     
آزمون جامع
1 نوبت آزمون جامع
400/000
ــــ
400/000
2 نوبت آزمون جامع
800/000
10/000
790/000
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

با توجه به جدول شهريه فوق و هزينه‌هاي ثبت‌نام مندرج در آن، اين امکان نيز فراهم گرديده است تا دانش‌آموزان عزيز، در صورت تمايل، بتوانند آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم را به تعداد موردنياز و دلخواه، انتخاب و در هر يک از آزمون‌ها ثبت‌نام نمايند؛ به ‌عنوان‌ مثال، دانش‌آموز مي‌تواند متقاضي سه نوبت آزمون مرحله‌اي و يک نوبت آزمون جامع باشد.
البته با توجه به اينکه آزمون‌هاي آزمايشي سنجش، مجموعه آزمون‌هايي است که هر يک مکمل ديگري است و شرکت در تمامي آنها، دانش‌آموز را گام ‌به ‌گام آماده‌تر مي‌نمايد، لذا توصيه مي‌شود که دانش‌آموزان عزيز، در کليۀ آزمون‌هاي مرحله‌اي و جامع، به ‌طور يکجا ثبت‌نام نمايند.
لازم به ­ذکر است که جدول تکميلي مربوط به هزينه­هاي ثبت­نام، براي دانش­آموزاني که مايل به انتخاب آزمون­هاي آزمايشي سنجشِ دهم به صورت تلفيقي هستند، در سايت اينترنتي ثبت­نام آزمون­ها (www.sanjeshserv.ir) درج شده است.
 
شايان‌ذکر است که دانش‌آموزان، براي استفاده بيشتر از تخفيف پلکاني، بهتر است تعداد مراحل و نوبت‌هاي بيشتري از آزمون‌ها را خريداري نمايند تا ضمن برخورداري از تعداد آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم، از تخفيف بالاتري نيز بهره‌مند شوند. بديهي است که مطلوب‌ترين حالت ثبت‌نام براي دانش‌آموزان از نظر هزينه پرداختي، ثبت‌نام يکجا در 5 نوبت آزمون (3 نوبت آزمون مرحله‌اي + 2 نوبت آزمون جامع) است که در اين صورت، با احتساب تخفيف ويژه 100/000 ريالي، متوسط شهريه هر آزمون حدوداً 320/000 ريال و 1/600/000 مجموعاً ريال است.
لازم به ذکر است که در هنگام ثبت‌نام و پس از انتخاب نوبت‌هاي آزمون از سوي دانش‌آموز، برنامه ثبت‌نام اينترنتي به طور خودکار، وجه قابل پرداخت را پس از کسر تخفيفات، محاسبه و ارايه مي‌نمايد.
˜ نحوه ثبت‌نام:
پرداخت اينترنتي: دانش‌آموزان علاقه‌مند به شرکت در آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ يازدهم در سراسر کشور مي‌توانند با استفاده از کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب و مراجعه به سايت شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت‌نام در اين آزمون‌ها اقدام و کد پي‌گيري دريافت نمايند.
نکته مهم:
لازم به ذکر است که خريد اينترنتي کارت اعتباري ثبت‌نام، نشان‌دهنده ثبت‌نام نهايي دانش‌آموز نبوده و لازم است که داوطلب، بعد از خريد کارت اعتباري (دريافت شماره پرونده و شماره رمز) به لينک ثبت‌نام مراجعه نموده و ثبت‌نام خود را نهايي و شماره پرونده و کد پي‌گيري 16 رقمي دريافت نمايد.
دانش‌آموزان گرامي، پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت‌نام، در صورت داشتن هرگونه سؤال در خصوص شرايط و ضوابط ثبت‌نام، مي‌توانند با خط ويژه: 42966-021 (صداي داوطلب) تماس حاصل نمايند. ساعات تماس: صبح 8:30 الي 12:30 و عصر 13:30 الي 16:00.
ثبت‌نام گروهي از طريق مدارس:
دبيرستان‌هايي که مايل هستند براي سهولت ثبت‌نام به ‌صورت يکجا از دانش‌آموزان خود ثبت‌نام به عمل‌آورند بعد از مطالعه دقيق دستورالعمل ثبت‌نام دبيرستان‌ها و مراکز آموزشي همکار، در صورت داشتن هرگونه سؤال، مي‌توانند در ساعات: صبح8:30  الي 12:30و عصر 13:30 الي 16:00 با شماره تلفن‌هاي: 88844791 الي 88844793 تماس حاصل نمايند.
نکات مهم:
1- ثبت‌نام کليه نوبت‌ها و مراحل آزمون‌ها، از جمله آزمون جامع، نيز در اين مرحله انجام مي‌شود و توصيه مي‌شود که به‌منظور برخورداري از حداکثر تخفيف در شهريه پرداختي، ثبت‌نام در کليه مراحل درخواستي را يکجا انجام دهيد.
2- وجوهي که به اشتباه به حساب اين شرکت واريز مي‌گردد، منحصراً پس از طي مراحل اداري مربوطه قابل استرداد است؛ لذا داوطلبان در هنگام ثبت‌نام اينترنتي و انتخاب تعداد آزمون‌ها دقت لازم را به‌عمل آورند.
ثبت‌نام حضوري:
ثبت‌نام براي کليه داوطلبان سراسر کشور از طريق سايت اينترنتي به نشاني: www.sanjeshserv.ir امکان‌پذير است و دفتر مرکزي شرکت به نشاني: تهران، پل کريم‌خان زند، خيابان ميرزاي شيرازي، خيابان شهيد نژادکي، روبروي کلانتري سنايي، پلاک 30، تلفن: 88321455 نيز آماده ثبت‌نام از مراجعان در ساعات اداري است.
˜راهنماي نحوه ثبت‌نام اينترنتي 
مراحل ثبت‌نام:
گام اول: پرداخت مبلغ ثبت‌نام و دريافت شماره پرونده و رمز عبور (پرداخت از طريق کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب و به‌ صورت اينترنتي است).
گام دوم: تکميل فرم ثبت‌نام (در سايت ارايه‌ شده است: لينک ثبت‌نام آزمون‌هاي آزمايشي سنجش ثبت‌نام جديد).
گام سوم: دريافت کد پي‌گيري 16 رقمي ثبت‌نام.

 شرکت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.