شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
اخبار:

از 6 آذر ماه آغاز شده است: ثبت‌نام بيستمين دوره عتبات دانشگاهيان

۱۳۹۷/۰۹/۱۲

رييس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان، از آغاز ثبت‌نام بيستمين دوره عتبات دانشگاهيان از روز ۶ تا ۱۸ آذرماه از طريق سايت لبيک به نشاني: www.labbayk.ir خبر داد.
حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمدرضا فقيهي، رييس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان، گفت: در سال ۹۶، ۱۹۶ هزار نفر براي اعزام به عتبات عاليات ثبت‌نام کردند که حدود ۲۲ هزار و ۸۰۰ نفر در قالب ۶۳۰ کاروان اعزام شدند.
وي، با اشاره به اينکه  2/62 درصد دانشگاهيان در سال گذشته براي اولين بار به کربلا مشرف شده‌اند، افزود: در سال گذشته، از نظر ميزان تحصيلات ۸ درصد دانشجويان کارداني، ۴۸ درصد کارشناسي، ۳۱ کارشناسي‌ارشد، ۱۳ درصد در مقطع دکتري بودند و همچنين ۲۷ درصد، دانشجويان متاهل به کربلا مشرف شدند.
حجت‌الاسلام فقيهي، در ادامه، با بيان اينکه ثبت‌نام بيستمين دوره از عتبات عاليات از 6 آذر ماه آغاز شده و تا ۱۸ آذرماه ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: پس از پايان ثبت‌نام، قرعه‌کشي انجام شده و ۲۱ آذرماه نتيجه آن از طريق سايت لبيک به نشاني: www.labbayk.ir و نيز پيامک اطلاع‌رساني مي‌شود.
وي، در ادامه، با بيان اينکه امسال نيز طبق روال گذشته استادان، دانشجويان دختر و پسر، کارمندان دانشگاه و دانشجويان متاهل به عتبات اعزام مي‌شوند، افزود: اعزام‌هاي اين دوره از بهمن ‌ماه سال جاري آغاز مي‌شود و به مدت سه ماه ادامه دارد و به اين ترتيب تا يازدهم ارديبهشت‌ماه سال آينده اعزام خواهيم داشت.
رييس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان، با اشاره به اينکه در اين دوره ۱۲ هزار نفر از دانشگاهيان به عتبات اعزام مي‌شوند، اظهار کرد: اين تعداد در قالب ۳۰۰ کاروان با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته به عتبات اعزام مي‌شوند. همچنين از اين تعداد، ۳۰۰۰ دانشگاهي در تعطيلات نوروز اعزام خواهند شد
حجت‌الاسلام فقيهي تاکيد کرد: در اين دوره، روزانه چهار کاروان، شامل سه کاروان به صورت هوايي و يک کاروان به شکل زميني با ظرفيت ۳۸ نفر، اعزام خواهيم داشت.
وي، همچنين، با بيان اينکه امسال هزينه‌هاي زايران از طريق «ارز نيمايي» تامين خواهد شد، گفت: براساس تفاهم‌نامه‌اي که با بانک ملت داشته‌ايم، براي هر يک از زايراني که به صورت هوايي اعزام مي‌شوند سه ميليون تومان و براي زايران اعزام زميني دو ميليون تومان وام با سود چهار درصد با بازپرداخت اقساط ۱۸ ماهه در نظرگرفته شده است. همچنين صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم نيز مبلغ  5/1 ميليون تومان وام به دانشجويان متاهل و يک ميليون تومان به دانشجويان مجرد براي سفر به عتبات پرداخت مي‌کند که باز پرداخت وام صندوق رفاه پس از پايان تحصيل دانشجويان خواهد بود.

رييس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان، در خصوص مجوز خروج از کشور براي دانشجويان پسر، اظهار کرد: اخذ مجوز خروج از کشور، از طريق ستاد عتبات و عمره دانشگاهيان انجام مي‌شود و بر اساس تفاهم‌نامه‌اي که با سازمان، نظام وظيفه منعقد شده، اين سازمان، مجوز خروج از کشور دانشجويان مشمول نظام وظيفه را تعهد کرده است. 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.