شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون ورودي دوره دکتري نيمه متمرکز(Ph.D) سال 1398

۱۳۹۷/۰۹/۱۲

پيرو اطلاعيه مورخ 27/08/97 بدين وسيله به اطلاع کليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودي دوره دکتري نيمه متمرکز (Ph.D) سال 1398 براي پذيرش در دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامي، دانشگاه پيام‌نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و پرديس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي مي‌رساند که با توجه به نکات ذيل و همچنين در نظر داشتن شرايط عمومي و اختصاصي مندرج در دفترچه راهنماي شرکت در آزمون، مي‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت نمايند.
شرايط ثبت نام:
ثبت‌نام براي آزمون ورودي دکتري نيمه متمرکز (Ph.D) سال 1398 از روز سه‌شنبه مورخ 06/09/97 آغاز مي‌شود و در روز دوشنبه مورخ 12/09/97 پايان مي‌پذيرد. لازم به تاکيد است که ثبت‌نام در اين آزمون، منحصراً به صورت اينترنتي و از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org انجام خواهد پذيرفت.
هر داوطلب ‌براساس ‌علاقه ‌فقط مي‌تواند در يک کدرشته‌ امتحاني (بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و شرکت در آزمون)‌، ثبت‌نام‌ و در آزمون مربوط شرکت‌ نمايد.
تذکر مهم: ثبت‌نام براي شرکت در آزمون‌ ورودي دکتري نيمه متمرکز (Ph.D) سال 1398 کليه دوره‌هاي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي، منحصراً از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان امکان‌پذير است؛ لذا داوطلبان لازم است که ابتدا دفترچه راهنماي ثبت‌نام در اين آزمون را که همزمان با شروع ثبت‌نام، در پايگاه اطلاع‌رساني مذکور در دسترس خواهد بود، مطالعه نموده و در صورت واجد شرايط بودن، نسبت به پرداخت هزينه خريد کارت اعتباري ثبت‌نام در آزمون به شرح ذيل، اقدام کنند و سپس مراحل بعدي را به انجام برسانند.
مراحلي که داوطلب بايد براي ثبت‌نام اقدام کند:
1- مراجعه به پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني فوق براي تهيه کارت اعتباري ثبت نام (سريال 12 رقمي) و دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام (دفترچه شماره 1). 
2- تهيه فايل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام.
3-آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام.
4- با توجه به اينکه پرداخت هزينه ثبت‌نام دکتري سال 1398 منحصراً به صورت اينترنتي انجام مي‌گيرد، داوطلبان لازم است که با استفاده از کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب، که پرداخت الکترونيکي آنها فعال است، با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان و پرداخت وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت‌نام در اين آزمون اقدام نمايند.
تبصره: با توجه به اينکه مقرر گرديده است در مراحل مختلف فرآيند اين آزمون، خدماتي از طريق پيام کوتاه به داوطلبان ارايه شود، داوطلباني که تمايل به استفاده از خدمات پيام کوتاه دارند، با انتخاب گزينه مربوط و پرداخت هزينه استفاده از خدمات پيام کوتاه، مي‌توانند از اين خدمات استفاده نمايند.
دستورالعمل و نحوه تکميل تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي:
به داوطلبان توصيه مي‌شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام، ابتدا فرم پيش‌نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکميل نموده و سپس بر اساس فرم پيش‌نويس، با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان، اطلاعات لازم را بر اساس بندهاي برنامه نرم‌افزاري ثبت‌نام وارد نمايند. ضمناً داوطلبان لازم است که در درج اطلاعات ثبت‌نامي خود دقت نمايند. بديهي است که در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک داوطلب، در صورت پذيرفته شدن در آزمون، قبولي وي (کان لم يکن) تلقي شده و از ادامه تحصيل داوطلب جلوگيري خواهد شد.
زمان توزيع کارت اينترنتي و محل آزمون:
بر اساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون ورودي دکتري نيمه متمرکز (Ph.D) سال 1398، در روز جمعه مورخ 03/12/97 برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است که از روز سه‌شنبه مورخ 30/11/97 لغايت روز پنجشنبه مورخ 02/12/97 با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان، نسبت به تهيه پرينت کارت و راهنماي شرکت در اين آزمون اقدام نمايند. محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 33 تقاضانامه تعيين مي‌گردد؛ لذا مقتضي است که داوطلبان، با مراجعه به جدول شماره 2 دفترچه راهنماي ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام، اقدام نمايند.
توصيه‌هاي‌ مهم‌:
1) توصيه‌ مي‌شود که داوطلبان، پس از تکميل تقاضانامه، دريافت شماره پرونده 6 رقمي و کدپي‌گيري 16 رقمي، يک نسخه پرينت از تقاضانامه‌شان تهيه و آن را نزد خود نگهداري نمايند.
2) به داوطلبان توصيه مي‌شود که در انتخاب کدرشته‌ امتحاني و همچنين شهرستان محل حوزه امتحاني خود، دقت لازم را مبذول فرمايند؛ لذا، پس از دريافت کد پي‌گيري 16 رقمي، در اين خصوص به درخواست‌هاي داوطلبان مبني بر اصلاح يا جابجايي، ترتيب اثر داده نخواهد شد.
3) با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون‌هاي قبلي در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که اين موضوع اکثراً براي داوطلباني که ثبت‌نام آنان از سوي ديگران انجام مي‌شود رخ داده است، تاکيد مي‌گردد که اين افراد، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامي، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالي‌شان دقت نمايند تا اشتباهاً عکس داوطلب ديگري به جاي عکس آنها ارسال نگردد. بديهي است که در صورت ارسال عکس اشتباهي از طرف متقاضي، فرد به عنوان متخلف تلقي شده و مطابق مقررات با وي رفتار خواهد شد.
4) هرگونه‌ تغييري‌ از طريق‌ نشريه پيک‌سنجش‌ (هفته‌نامه خبري‌ و اطلاع‌رساني‌ سازمان ‌سنجش‌)، پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش، و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي گروهي، ‌اعلام ‌خواهد شد.
5) در صورت‌ لزوم،‌ داوطلبان مي‌توانند با شماره تلفن گوياي‌: 42163-021 با روابط عمومي ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور تماس‌ حاصل‌ نموده يا از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي (غيرحضوري) سازمان اقدام نمايند.
 

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.