پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

تمديد پذيرش دوره‌هاي کارداني فني و کارداني حرفه‌اي علمي ـ کاربردي بهمن 97

۱۳۹۷/۱۱/۰۱

پيرو اطلاعيه مورخ 13/10/97 و براساس مصوبه جلسه شانزدهم شوراي سنجش و پذيرش مورخ 12/10/97 بدين وسيله به اطلاع علاقه‌مندان به تحصيل در رشته‌هاي تحصيلي دوره‌هاي کارداني فني و کارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي مراکز و واحدهاي آموزشي دانشگاه جامع علمي ـ کاربردي در بهمن ماه سال 1397 (اعم از داوطلباني که در پذيرش دوره مهر ماه يا مرحله تمديد پذيرش تکميل ظرفيت مهرماه ثبت‌نام نموده يا ننموده‌اند) مي‌رساند که به منظور اطلاع از رشته‌هاي تحصيلي و مراکز و واحدهاي آموزشي مؤسسات پذيرنده دانشجو در اين مرحله، مي‌توانند به جداول حاوي اطلاعات رشته محل‌هاي مؤسسات آموزشي درسايت اين سازمان مراجعه و سپس با همراه داشتن مدارک لازم و در نظر گرفتن موارد ذيل، از تاريخ 1/11/97 لغايت 13/11/97 به سايت يا مسقيماً به مؤسسات، مراکز و واحدهاي آموزشي محل پذيرش رشته مورد تقاضا براساس علاقه مراجعه نمايند. شايان ذکر است که براساس مصوبه فوق، فقط ظرفيت خالي مانده مرحله تمديد پذيرش ثبت‌نام در مهر ماه سال 1397 امکان پذيرش دانشجو دارند و اين کدرشته محل‌ها، منحصراً شامل اين گونه رشته محل‌هاست و شامل رشته محل‌هايي که ظرفيت آنها تکميل شده است، نخواهد بود.
1- کليه متقاضيان بايد حداکثر تا تاريخ 30/11/1397­ داراي مدرک ديپلم نظام جديد (فني و حرفه اي، کار دانش و نظري) يا ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه (چهار ساله يا شش ساله دبيرستان يا هنرستان) باشند.
2- کليه داوطلبان بايد در زمان اعلام شده، مدارک خود را به مراکز و واحدهاي آموزشي مؤسسه محل تقاضا ارسال يا تحويل نمايند. پس از بررسي مدارک، در صورت داشتن شرايط، از داوطلب براي تکميل فرم تعهد (به منظور جلوگيري از ثبت مشخصات داوطلب در چند رشته محل يا چند مؤسسه) دعوت به عمل خواهد آمد که در اين مرحله، داوطلبان لازم است بابت هزينه ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ 000/220 (دويست و بيست هزار) ريال از طريق سيستم پرداخت الکترونيکي در سايت اين سازمان اقدام نمايند.
3- داوطلبان، بايد در زمان ثبت اطلاعات در سامانه مربوط، از طريق مراکز و واحدهاي آموزشي در خصوص کدرشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را به عمل آورند. بديهي است که پس از ثبت، کدرشته محل ثبت شده براي داوطلبان قابل تغيير يا تعويض نيست.
4- کليه متقاضيان«مرد» بايد در زمان ثبت‌نام و شرکت در اين مرحله از پذيرش دانشجو، از نظر نظام وظيفه، منعي براي ادامه­ تحصيل نداشته باشند.
5- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذيرفته شده مشروط (در مؤسسه‌اي که به آن مراجعه نموده‌اند) تلقي مي‌شوند و شروع به تحصيل آنان تا زمان تاييد نهايي اين سازمان، به‌ صورت مشروط خواهد بود.
6- چنانچه متقاضي قبلاً در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي پذيرش دوره‌هاي کارداني فني و کارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي مهر ماه سال 1397 (مرحله شهريور ماه) يا مرحله تمديد پذيرش قرار گرفته باشد و در اين مرحله براي ادامه تحصيل در يکي از مراکز ثبت‌نام نمايد، قبولي قبلي وي لغو خواهد شد.
7- پاسخگويي به اعتراضات داوطلبان درخصوص عدم پذيرش آنان، به عهده مراکز و واحدهاي آموزشي مؤسسات ذي‌ربط خواهد بود؛ لذا لازم است که داوطلبان، از مراجعه يا مکاتبه در اين خصوص با اين سازمان خوداري نمايند.
مدارک لازم براي ثبت‌نام:
1- شش قطعه عکس تمام رخ 4×3 تهيه شده در سال جاري.
2- تصوير شناسنامه و اصل آن براي مطابقت.
3- تصوير کارت ملي و اصل آن براي مطابقت.
4- اصل ديپلم کامل متوسطه يا گواهي آن براي داوطلبان نظام قديم آموزش متوسطه با مهر و امضاي رييس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصيل به انضمام يک برگ تصوير آن.
5- اصل مدرک ديپلم نظام جديد آموزش متوسطه يا گواهي پايان دوره سه ساله نظام جديد با مهر و امضاي رييس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصيل به انضمام يک برگ تصوير آن.
6- اصل فرم تاييديه معدل براي فارغ‌التحصيلاني که تاکنون گواهينامه پايان تحصيلات براي آنان صادر نشده است.
7- گواهي اشتغال به کار با امضا و مهر بالاترين مقام مسؤول، آخرين فيش حقوقي و آخرين حکم کارگزيني يا قرارداد معتبر انجام کار (براي پذيرفته‌شدگان شاغل).
8- مدرک نظام وظيفه براي داوطلبان مرد.
کليه پذيرفته شدگان بايد به همراه تصوير ديپلم نظام قديم يا گواهي دوره سه ساله نظام جديد خود به «دفاتر پيشخوان خدمات دولت» مراجعه و تاييديه تحصيلي (ارزش تحصيلي) را از اداره آموزش و پرورش محل تحصيل خود درخواست نمايند و رسيد آن را در زمان ثبت نام به مؤسسه محل قبولي  ارايه دهند. کليه پذيرفته شدگان بايد حتماً نام رشته و مرکز واحد آموزشي محل تحصيل خود را در فرم «دفاتر پيشخوان خدمات دولت» اعلام نمايند.
ضمناً داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان به نشاني: www.sanjesh.org يا با شماره‌ تلفن گوياي‌: 42163 (کد 021) در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.
 

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.