پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

تمديد پذيرش دوره‌‌هاي مهندسي فناوري و کارشناسي حرفه‌اي «ناپيوسته» علمي - کاربردي بهمن 97

۱۳۹۷/۱۱/۱۵

پيرو اطلاعيه مورخ 13/10/97 و بر اساس مصوبه جلسه شانزدهم شوراي سنجش و پذيرش مورخ 12/10/97، بدين وسيله به اطلاع علاقه‌مندان به تحصيل در رشته‌هاي تحصيلي دوره‌‌هاي مهندسي فناوري و کارشناسي حرفه‌اي «ناپيوسته» نظام آموزش مهارتي مراکز و واحدهاي آموزشي دانشگاه جامع علمي ـ کاربردي در بهمن ماه سال 1397، (اعم از داوطلباني که در پذيرش دوره مهر ماه يا مرحله تمديد پذيرش در تکميل ظرفيت مهرماه ثبت‌نام نموده يا ننموده‌اند) مي‌رساند که به منظور اطلاع از رشته‌هاي تحصيلي و مراکز و واحدهاي آموزشي مؤسسات پذيرنده دانشجو در اين مرحله مي‌توانند به جداول حاوي اطلاعات رشته محل‌هاي مؤسسات آموزشي مندرج در سايت سازمان سنجش مراجعه و سپس با به همراه داشتن مدارک لازم و در نظر گرفتن موارد ذيل، از تاريخ 16/11/97 (فردا) لغايت 23/11/97 به مؤسسات، مراکز و واحدهاي آموزشي محل پذيرش رشته مورد تقاضا براساس علاقه مراجعه نمايند.
1- کليه متقاضيان بايد داراي مدرک کارداني (فوق ديپلم) حداکثر تا تاريخ 30/11/1397باشند.
2- کليه داوطلبان بايد در زمان اعلام شده، مدارک خود را به مراکز و واحدهاي آموزشي مؤسسه محل تقاضا ارسال يا تحويل نمايند. پس از بررسي مدارک، در صورت داشتن شرايط، از داوطلب براي تکميل فرم تعهد (به منظور جلوگيري از ثبت مشخصات داوطلب در چند رشته محل يا چند مؤسسه) دعوت به عمل خواهد آمد که در اين مرحله لازم است داوطلبان بابت هزينه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 000/270 (دويست و هفتاد هزار) ريال از طريق سيستم پرداخت الکترونيکي در سايت اين سازمان اقدام نمايند.
3- داوطلبان بايد در زمان ثبت اطلاعات در سامانه مربوط، از طريق مراکز و واحدهاي آموزشي در خصوص کدرشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را به عمل آورند. بديهي است که پس از ثبت، کدرشته محل ثبت شده براي داوطلبان، قابل تغيير يا تعويض نيست.
4- هر داوطلب منحصراً مجاز است که يکي از کدرشته‌محل‌هاي مراکز مورد علاقه خود را انتخاب نمايد.
5- کليه متقاضيان «مرد» بايد در زمان ثبت‌نام و شرکت در اين مرحله از پذيرش دانشجو، از نظر نظام وظيفه منعي براي ادامه­ تحصيل نداشته باشند.
6- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذيرفته شده مشروط (در مؤسسه‌اي که به آن مراجعه نموده‌اند) تلقي مي‌شوند و شروع به تحصيل آنان تا زمان تاييد نهايي اين سازمان، به‌ صورت مشروط خواهد بود.
7- چنانچه متقاضي قبلاً در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي پذيرش دوره‌هاي دوره‌ مهندسي فناوري و کارشناسي حرفه‌اي «ناپيوسته» نظام آموزش مهارتي مهر ماه سال 1397 (مرحله شهريور ماه) يا مرحله تمديد پذيرش قرار گرفته باشد و در اين مرحله براي ادامه تحصيل در يکي از مراکز ثبت‌نام نمايد، قبولي قبلي وي لغو خواهد شد.
8- پاسخگويي به اعتراضات داوطلبان درخصوص عدم پذيرش آنان، به عهده مراکز و واحدهاي آموزشي مؤسسات ذي‌ربط خواهد بود؛ لذا لازم است که داوطلبان، از مراجعه يا مکاتبه در اين خصوص با اين سازمان خوداري نمايند.
مدارک لازم براي ثبت‌نام:
1- شش قطعه عکس همانند پرسنلي پشت سفيد تمام رخ 4×3 تهيه شده در سال جاري.
2- يک برگ تصوير شناسنامه و اصل آن براي مطابقت.
3- يک برگ تصوير کارت ملي و اصل آن براي مطابقت.
4- اصل مدرک فوق ديپلم يا کارداني دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي مورد تاييد شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي يا مدرک کارداني پيوسته آموزشکده‌هاي فني و حرفه‌اي وزارت آموزش و پرورش به انضمام يک برگ تصوير آن.
5- مدرکي که وضعيت نظام وظيفه داوطلبان را با توجه به بند 3-2 مقررات وظيفه عمومي مندرج در صفحه‌ 4 و 5 دفترچه راهنماي پذيرش مذکور مشخص نمايد (براي برادران).
6- اصل فرم تاييديه معدل براي فارغ‌التحصيلاني که تاکنون گواهينامه پايان تحصيلات براي آنان صادر نشده است.
7- گواهي اشتغال به کار با امضا و مهر بالاترين مقام مسؤول، آخرين فيش حقوقي و آخرين حکم کارگزيني يا قرارداد معتبر انجام کار (براي پذيرفته‌شدگان شاغل).
ضمناً داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان به نشاني: www.sanjesh.org يا با شماره‌ تلفن گوياي‌: 42163 (کد 021) در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.