پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
اخبار: به مناسبت چهلمين سالگرد انقلاب:

طرح بخشودگي جرايم بدهکاران صندوق رفاه دانشجويان آغاز مي‌شود

۱۳۹۷/۱۱/۱۵

رييس صندوق رفاه دانشجويان گفت: به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، طرح بخشودگي تا صد درصدي جرايم بدهکاران به صندوق رفاه دانشجويان، از روز ۱۴ تا ۳۰ بهمن اجرا مي‌شود.
مهندس ذوالفقار يزدان مهر، در يک نشست خبري، از آغاز طرح بخشودگي صددرصدي جرايم بدهکاران به صندوق رفاه دانشجويان خبر داد و گفت: اين طرح از ۱۴ بهمن آغاز شده است و تا ۳۰ بهمن ماه ادامه دارد.
وي افزود: صندوق رفاه دانشجويان، در راستاي اجراي سياست خدمات‌رساني توام با کرامت انساني به دانشجويان و دانش آموختگان و رفاه حال دانش آموختگان بدهکار و فراهم ساختن تسهيلات براي بازپرداخت بدهي بدهکاران معوق و ... به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي، سقف صددرصدي را اجرا مي‌کند.
مهندس يزدان مهر تصريح کرد: در اين طرح، دو گزينه در نظر گرفته شده است: در گزينه اول، دانش آموختگان مي‌توانند با بازپرداخت کل بدهي خود به صورت يکجا، از بخشش صد درصدي جرايم بهره‌مند شوند، و در گزينه دوم، دانش آموختگان مي‌توانند با بازپرداخت اقساط معوق و ۵۰ درصد جريمه خود، از بخشودگي مابقي جريمه برخوردار شوند (۵۰ درصد جريمه شامل بخشودگي مي‌شود).
رييس صندوق رفاه دانشجويان خاطرنشان کرد: متقاضيان بايد صرفاً با مراجعه به پرتال دانشجويي صندوق رفاه دانشجويان از اين طرح استفاده کنند.
مهندس يزدان مهر اظهار داشت: روز ۲۸ بهمن ماه در جلسه هيات امناي صندوق رفاه دانشجويان، در خصوص افزايش برخي از وام‌ها، مانند وام‌هاي ضروري و شهريه، تصميم گيري خواهد شد.
وي در ادامه، از يک بسته ويژه وام ازدواج و وام وديعه مسکن متاهلين خبر داد که قرار است در بودجه ۹۸ پيش‌بيني شود تا بر اساس آن، وام وديعه مسکن دانشجويان در تهران به ۷۰ ميليون تومان، ساير شهرها ۳۰ ميليون تومان و کلان شهرها ۵۰ ميليون تومان افزايش يابد.

رييس صندوق دانشجويان افزود: کميسيون فرهنگي مجلس آن را تصويب کرده و در صورتي که کميسيون تلفيق نيز آن را تصويب کند، اين مصوبات، اجرايي خواهد شد. 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.