شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

زمان مجدد براي ثبت‌نام داوطلبان متقاضي شرکت در آزمون‌ سراسري‌ سال‌ 1398 دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ ...

۱۳۹۷/۱۲/۲۰

پيرو اطلاعيه‌هاي مورخ 24/11/97 و 02/12/97 بدين‌وسيله‌ به ‌اطلاع‌ کليه داوطلبان متقاضي‌ ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسري‌ سال 1398 براي‌ پذيرش در رشته‌هاي با آزمون دوره‌هاي‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نيمه‌حضوري، مجازي، پرديس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي، دانشگاه‌ پيام‌‌نور، مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيرانتفاعي‌ و همچنين متقاضيان تحصيل در رشته‌هاي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي که در مهلت تعيين شده (از تاريخ 24/11/97 لغايت 06/12/97) موفق به دريافت کد سوابق تحصيلي نگرديده يا به هر دليل ديگر نتوانسته‌اند نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام نمايند، مي‌رساند که مهلت مجدد براي ثبت‌نام‌ در آزمون‌ مذکور، از روز يکشنبه مورخ 19/12/97 تا روز چهارشنبه مورخ 22/12/97 در نظرگرفته شده است که داوطلبان مي‌توانند منحصراً از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان دراين خصوص اقدام نمايند.
ضمناً لازم است که داوطلبان نسبت به رعايت موارد ذيل اقدام نمايند:
1- مراجعه به سامانه جمع‌آوري اطلاعات و سوابق تحصيلي داوطلبان آزمون سراسري ورود به دانشگاه‌ها به نشاني: http://dipcode.medu.ir براي دريافت کدهاي سوابق تحصيلي ذيل:
1-1- کد سوابق تحصيلي دانش‌آموزان پايه دوازدهم نظام جديد (3-3-6).
تبصره: اين دسته از داوطلبان قبلاً بايد طبق اعلام مدارس محل تحصيل با مراجعه به سامانه فوق، کد سوابق تحصيلي خود را دريافت نموده و در زمان ثبت‌نام با درج کد سوابق تحصيلي در پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان اطلاعات فردي خود را مشاهده ‌نمايند.
2-1- کد سوابق تحصيلي براي ديپلمه‌هاي سال 1384 تا سال 1397 با عنوان رشته‌هاي تحصيلي رياضي فيزيک، علوم تجربي، ادبيات و علوم انساني و علوم و معارف اسلامي.
3-1- کد سوابق تحصيلي براي داوطلبان داراي مدرک پيش‌دانشگاهي رياضي فيزيک، علوم تجربي، ادبيات و علوم انساني، علوم و معارف اسلامي و هنر که مدرک دوره پيش‌دانشگاهي خود را از سال تحصيلي 1391 تا 1397 اخذ نموده‌اند.
تبصره: دارندگان مدرک پيش‌دانشگاهي سال‌هاي 1391 تا 1397 بايد طبق بند 1 فوق اقدام نموده و دانش آموزان پيش‌دانشگاهي سال جاري، که تا تاريخ 31 شهريور ماه سال 98 فارغ‌التحصيل مي‌شوند، لازم است که براي اطلاع از نحوه اقدام، به اطلاعيه پرينت کارت شرکت در آزمون تاريخ 03/04/1398 مراجعه نمايند.
تذکر مهم: داوطلباني که مشمول سوابق تحصيلي ديپلم و پيش دانشگاهي (هر دو مورد) هستند، توجه داشته باشند که بايد از سامانه فوق، دو کد سوابق تحصيلي دريافت نمايند.
2- داوطلباني که قادر به مشاهده و دريافت کد سوابق تحصيلي نيستند يا تناقضي در خصوص نمرات و مشخصات فردي مندرج در اطلاعات آموزش و پرورش خود مشاهده نموده‌اند، ضروري است که از طريق سامانه:  http://dipcode.medu.ir مورد خود را به صورت الکترونيکي در سايت مذکور حداکثر تا شروع ثبت نام مجدد اعلام نمايند تا در زمان ثبت نام مجدد، مشکلي نداشته باشند.
3- با توجه به اينکه اطلاعات ثبت‌نامي داوطلباني که در مهلت مقرر در اين آزمون ثبت‌نام نموده اند، از تاريخ 19/12/97 لغايت 22/12/97 روي پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان قرار خواهد گرفت، لذا اين داوطلبان نيز مي‌توانند با مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت‌نامي خود، در صورت تمايل، نسبت به ويرايش اطلاعات اقدام نمايند.
ضمناً داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان به نشاني: www.sanjesh.org يا با شماره‌ تلفن‌هاي‌:42163 (کد 021) در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.