شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

تاريخ و انتخاب رشته براي پذيرش دانشجو بر اساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري 98

۱۳۹۷/۱۲/۲۷

 تاريخ و نحوه ثبت‌نام و انتخاب رشته براي شرکت در پذيرش دانشجو  صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري مهرماه سال 1398  دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي موضوع قانون سنجش و پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي مصوب 10/6/92 مجلس محترم شوراي اسلامي و مصوبات پانزدهمين و شانزدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مورخ 8 و 12 دي‌ماه 1397
پيرو اطلاعيه مورخ 13/10/97 و همچنين انتشار دفترچه راهنماي ثبت‌نام در تاريخ 17/11/97، بدين وسيله به اطلاع کليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و انتخاب رشته براي شرکت در پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري مهر ماه سال 1398 موضوع قانون سنجش و پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي مصوب 10/6/92 مجلس محترم شوراي اسلامي و مصوبات پانزدهمين و شانزدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مورخ 8 و 12 دي‌ماه 1397 مي‌رساند که ثبت‌نام و انتخاب رشته براي گزينش در رشته‌هاي تحصيلي، که پذيرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل کتبي ديپلم) صورت مي‌پذيرد، منحصراً به صورت اينترنتي از روز دوشنبه مورخ 20/12/97 آغاز شده است و در روز پنجشنبه مورخ 28/06/98 پايان مي‌پذيرد.
دفترچه راهنماي ثبت‌نام و جدول کدرشته محل‌هاي مربوط به پذيرش فوق از تاريخ 17/11/97 روي پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان قرار گرفته است؛ لذا کليه داوطلبان و متقاضيان مي‌توانند بر اساس ضوابط و شرايط مندرج دفترچه راهنماي مربوط براي پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل کتبي ديپلم) در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي، در روزهاي فوق به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تکميل فرم انتخاب رشته (حداکثر 100 کد رشته) به روش اينترنتي، اقدام نمايند.
ضمناً فهرست کد رشته محل‌هاي مربوط به دانشگاه آزاد اسلامي، متعاقباً از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رساني خواهد شد.
تذکر: با توجه به اينکه برخي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي بعد از انتشار دفترچه راهنماي ثبت‌نام ظرفيت‌هاي جديد يا اصلاحاتي را به اين سازمان اعلام نموده‌اند، اطلاعيه‌اي در اين خصوص در تاريخ 30/2/1398 پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان منتشر خواهد شد؛ لذا ضرورت دارد که داوطلبان متقاضي، نسبت به مطالعه اطلاعيه مذکور اقدام و، در صورت تمايل، در زمان مقرر کد رشته محل‌هاي انتخابي خود را ويرايش نمايند.
تکاليف‌، مدارک لازم و مراحل ثبت‌نام اينترنتي
داوطلب‌ متقاضي‌ شرکت‌ در پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل کتبي ديپلم) بايد يکايک‌ اقدامات‌ زير را به‌ موقع‌ و در مهلت‌ مقرر انجام‌ دهد:
1- مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور.
2- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان و مطالعه آن.
3- تهيه فايل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام.
4- ثبت‌نام و انتخاب رشته از طريق سايت اينترنتي سازمان در زمان مقرر (20/12/97 لغايت 28/06/98).
تذکرات لازم:
1- اخذ ديپلم نظام آموزشي جديد 3-3-6 حداکثر تا تاريخ 31/5/1398، دارا بودن مدرک پيش‌دانشگاهي يا اخذ مدرک پيش‌دانشگاهي حداکثر تا تاريخ 31/6/1398 و يا دارا بودن ديپلم نظام قديم يا مدرک کارداني (با تاريخ اخذ حداکثر تا 31/6/98) براي کليه داوطلبان الزامي است.
2- دارندگان ديپلم فني و حرفه‌اي و کاردانش نظام قديم هنرستان، که فاقد مدرک پيش‌دانشگاهي يا مدرک کارداني هستند، حق ثبت‌نام و شرکت در اين مرحله را ندارند و در صورت ثبت‌نام و انتخاب رشته، به عنوان متخلف شناخته شده و برابرضوابط با آنان برخورد خواهد شد.
3- نظر به اينکه گزينش دانشجو در اين مرحله براساس سوابق تحصيل (معدل کتبي ديپلم)، صورت خواهد گرفت، لذا کليه متقاضيان (ديپلمه‌هاي نظام آموزشي 3-3-6، نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي، نظام قديم چهارساله دبيرستان و همچنين ديپلمه‌هاي فني و حرفه‌اي و کاردانش نظام قديم هنرستان که داراي مدرک پيش‌دانشگاهي يا کارداني هستند) بايد معدل کل يا معدل کتبي خود را به صورت صحيح در تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج نمايند. داوطلبان توجه داشته باشند که درصورت مغايرت معدل کل يا معدل کتبي واقعي با معدل کل يا معدل کتبي اعلام شده در تقاضانامه ثبت‌نامي، از ثبت‌نام پذيرفته شدگان ممانعت به عمل آمده وقبولي آنها لغو مي‌گردد.
تبصره1: داوطلبان نظام آموزشي جديد 3-3-6 پس از ثبت‌نام در اين مرحله از پذيرش، لازم است که پس ازدريافت مدرک ديپلم، حداکثر تا تاريخ 31/05/98، با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به درج معدل کتبي ديپلم خود در تقاضانامه ثبت‌نامي اقدام نمايند.
تبصره2: داوطلبان ديپلم فني و حرفه‌اي يا کاردانش نظام آموزشي جديد 3-3-6 و ديپلمه‌هاي فني و حرفه‌اي و کاردانش نظام قديم هنرستان، که داراي مدرک پيش‌دانشگاهي يا کارداني هستند وفاقد معدل کتبي ديپلم هستند، بايد معدل کل ديپلم متوسطه خود راعيناً در بند 16 تقاضانامه اينترنتي ثبت‌نام درج نمايند.
توجه: هرگونه‌ تغييري‌ از طريق‌ نشريه پيک‌سنجش‌ (هفته‌نامه خبري‌ و اطلاع‌رساني‌ سازمان ‌سنجش‌)، پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي گروهي ‌اعلام ‌خواهد شد.
ضمناً داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان به نشاني: www.sanjesh.org يا با شماره‌ تلفن گوياي‌: 42163 (کد 021) در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.
 

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.