پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
اخبار: از امروز آغاز مي‌شود:

مهلت ويرايش و ثبت‌نام جديد آزمون کارشناسي‌ارشد پزشکي

۱۳۹۸/۰۱/۲۶

زمان برگزاري آزمون کارشناسي‌ارشد گروه پزشکي از خردادماه به تيرماه ۹۸ موکول شد و داوطلباني که در مهلت پيشين در اين آزمون ثبت‌نام نکرده‌اند، در روزهاي ۲۶ تا ۲۸ فروردين مي‌توانند در اين آزمون ثبت‌نام کنند.
ثبت‌نام براي شرکت در آزمون ورودي دوره کارشناسي‌ارشد ناپيوسته رشته‌هاي گروه پزشکي سال ۹۸ براي پذيرش دانشجو در دوره‌هاي روزانه (عادي رايگان)، شهريه‌پرداز دانشگاه آزاد اسلامي و مجازي، از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي از ۳۰ بهمن ۹۷ تا ۱۰ اسفند ۹۷ انجام شد.
فرصت مجدد و امکان ويرايش براي جاماندگان آزمون کارشناسي‌ارشد رشته‌هاي گروه پزشکي سال ٩٨ تعيين شده است و داوطلباني که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند يا هزينه ثبت‌نام را پرداخت کرده، ولي ثبت‌نام نکرده‌اند و همچنين افرادي که نياز به تصحيح و ويرايش اطلاعات و مدارک خود دارند، مي‌توانند از تاريخ ۲۶ تا ۲۸ فروردين ۹۸ نسبت به ثبت‌نام يا ويرايش فرم ثبت‌نام اقدام کنند.
ظرفيت پذيرش اوليه در آزمون ورودي دوره کارشناسي‌ارشد ناپيوسته رشته‌هاي گروه پزشکي سال ۹۸ تعداد ۴ هزار و ۷۰۷ نفر است که از اين تعداد، ۳ هزار نفر به دوره‌هاي عادي رايگان و يک هزار و ۷۰۷ نفر به دوره‌هاي شهريه‌پرداز اختصاص دارد.
به دليل وقوع سيل در برخي از مناطق کشور، شوراي مديران معاونت آموزشي وزارت بهداشت تصويب کرد که آزمون کارشناسي‌ارشد رشته‌هاي گروه علوم پزشکي سال ۹۸ همه رشته‌ها که پيش از اين قرار بود در روزهاي پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ خرداد ۹۸ برگزار شود، با تعويق، در روزهاي پنجشنبه و جمعه ٢٧ و ٢٨ تيرماه برگزار خواهد شد.

به اين ترتيب، بر اساس زمان بندي جديد آزمون کارشناسي‌ارشد رشته‌هاي گروه علوم پزشکي سال ۹۸ همه رشته‌ها در نوبت‌هاي صبح و عصر روزهاي پنجشنبه و جمعه ۲۷ و ۲۸ تيرماه ۹۸ در شهرهاي: اراک، اردبيل، اروميه، اصفهان، اهواز، ايلام، بوشهر، بندرعباس، بيرجند، تبريز، تهران، خرم آباد، رشت، زاهدان، زنجان، ساري، سمنان، سنندج، شيراز، شهرکرد، قزوين، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان، ياسوج و يزد برگزار مي‌شود. 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.