پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
اخبار: از اول ارديبهشت آغاز مي‌شود:

ثبت‌نام مهماني و انتقال دانشجويان

۱۳۹۸/۰۱/۲۶

ثبت‌نام مهماني و انتقال دانشجويان در سال تحصيلي 98 ـ 99 از اول ارديبهشت در سامانه خدمات آموزشي وزارت علوم آغاز مي شود و تا ۳۱ ارديبهشت ماه ادامه خواهد داشت.
دانشجويان متقاضي مهماني و انتقال به ساير دانشگاه‌ها، از اول تا سي و يکم ارديبهشت ۹۸ فرصت دارند به منظور ثبت درخواست خود براي سال تحصيلي ۹۹-۹۸ به سامانه سجاد به آدرس: https://portal.saorg.ir مراجعه و نسبت به ثبت تقاضاي خود اقدام کنند.
دانشگاه‌هاي مبدا موظف هستند که درخواست دانشجو را بررسي کرده و در صورت داشتن شرايط، از ابتداي خرداد تا ۱۵ تير ماه، نظر خود را در اين سامانه اعلام و در صورت موافقت، ريز نمرات دانشجو را به دانشگاه مقصد ارسال کنند.
دانشگاه‌هاي مقصد نيز موظفند که حداکثر تا پايان مرداد ماه، نسبت به بررسي تقاضاها اقدام و نتيجه را از طريق سامانه ياد شده اعلام کنند.
دانشجويان متقاضي، بايد با اطلاع کامل از شرايط آيين‌نامه مهماني و انتقال، درخواست خود را مبني بر نوع آن (دو نيم‌سال مهماني، تمديد مهماني، مهمان دايم و انتقال) در سامانه سجاد سازمان امور دانشجويان در موعد اعلام شده (اول تا سي و يکم ارديبهشت) ثبت کنند.
دانشجويان همچنين با اطلاع کامل از شرايط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصيلي، وضعيت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه يا مؤسسه مقصد اقدام و مستندات خود را براي تقاضاي ارايه شده اسکن و ضميمه تقاضاي خود کنند.
متقاضيان براي ثبت درخواست ابتدا بايد در سامانه سجاد ثبت‌نام کنند و پس از دريافت نام کاربري و رمز عبور از قسمت خدمات سازمان، درخواست مهماني و انتقال خود را ارايه کنند.
متقاضي مهماني و انتقال، مسؤول صحت اطلاعات ارايه شده در خصوص شرايط خاص خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر يک از اطلاعات ارايه شده، تقاضاي وي از وضعيت بررسي خارج خواهد شد.

دانشجويان متقاضي انتقال توام با تغيير رشته، بايد خارج از سامانه و از طريق شوراي بررسي موارد خاص مبدا و مقصد اقدام کنند. 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.