پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
اخبار:

فراخوان جشنواره ملي کتاب سال دانشجويي

۱۳۹۸/۰۱/۲۶

فراخوان بيست و ششمين جشنواره ملي کتاب سال دانشجويي از سوي سازمان انتشارات جهاددانشگاهي اعلام شد.
بنا بر اين فراخوان، دانشجويان مؤلف و مترجم تا ۳۱ خرداد سال ۹۸ فرصت دارند که آثار خود را به دبيرخانه جشنواره ملي کتاب سال دانشجويي ارسال کنند. اين جشنواره، هرساله همزمان با هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران و با هدف ايجاد نشاط علمي در فضاي علمي و دانشگاهي کشور، جلب همکاري و حمايت ناشران حوزه دانشگاهي، به منظور چاپ آثار دانشجويي، تقويت بنيه علمي دانشجويان و شناسايي و حمايت از دانشجويان نوقلم و صاحب انديشه برگزار مي‌شود.
 بر اساس اين فراخوان، دانشجويان تمامي رشته‌ها و مقاطع تحصيلي دانشگاهي و طلاب مقاطع تحصيلي سطح ۲ و ۳ مي‌توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و براساس شرايط ذيل، در شش گروه اصلي شامل فني و مهندسي، علوم پايه، علوم انساني، کشاورزي و منابع طبيعي، علوم پزشکي و دامپزشکي، هنر و معماري و بخش ويژه به دبيرخانه جشنواره ارسال کنند.
بر اين اساس، همزماني دوره تحصيل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومي کتاب براي اثر منتشرشده، انتشار کتاب در سال ۹۶ تا ۹۷ ، ثبت‌نام اينترنتي، ارسال دو جلد از کتاب به دبيرخانه و ارسال کپي متن اصلي آثار ترجمه‌شده، از شرايط شرکت در جشنواره ملي کتاب سال دانشجويي است.
همچنين دانش‌آموختگاني که حداکثر يک سال پس از فارغ‌التحصيلي، کتاب خود را منتشر کرده‌اند نيز مي‌توانند در اين جشنواره شرکت کنند.
ضمناً کتاب الکترونيک ارسال‌شده به جشنواره بايد داراي مجوز ارشاد و هولوگرام باشد.
لازم به يادآوري است که آثار دريافت‌شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزيده‌اي که از سوي بيش از يک نفر تاليف يا ترجمه شده‌اند، صرفاً يک جايزه تعلق خواهد گرفت.
 براساس اين فراخوان، ناشران مي‌توانند آثار دانشجويي خود را به همراه فرم ثبت‌نام اينترنتي، به دبيرخانه کتاب سال دانشجويي ارسال کنند و از ناشراني که بيشترين مشارکت را در انتشار آثار دانشجويي داشته باشند، در آيين اختتاميه جشنواره تجليل خواهد شد. در اين جشنواره، همچنين از جوان‌ترين پديدآورنده، مؤلف و مترجم تقدير خواهد شد.
گفتني است که موضوع ويژه بيست و ششمين جشنواره ملي کتاب سال دانشجويي، به «فرهنگ عمومي و آسيب‌هاي اجتماعي» و «اقتصاد مقاومتي و توليد داخلي» اختصاص دارد.

لازم به يادآوري است که علاقه‌مندان مي‌توانند پس از ثبت‌نام از طريق سامانه اينترنتي به آدرس:  www.isba.ir، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت‌نام اينترنتي به آدرس پستي دبيرخانه جشنواره: تهران،‌ خيابان انقلاب، خيابان فخر رازي، خيابان شهداي ژاندارمري، پلاک ۷۲، صندوق پستي: ۱۱۶۳-۱۳۱۴۵ سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي ارسال کنند

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.