شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
تا فردا شب ادامه دارد:

انتخاب رشته آزمون دکتري 98

۱۳۹۸/۰۲/۰۲

بدين‌وسيله به اطلاع شرکت‌کنندگان آزمون ورودي دوره دکتري «Ph.D» (نيمه‌متمرکز) سال 1398 مي‌رساند که نتايج اوليه آزمون مذکور از روز سه‌شنبه 27/1/1398 روي پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org  قابل مشاهده گرديده است و داوطلبان با استفاده از شماره داوطلبي يا شماره پرونده و همچنين مشخصات شناسنامه‌اي داوطلب (نام‌خانوادگي و نام، شماره شناسنامه و تاريخ تولد) به نتايج اوليه آزمون خود دسترسي خواهند داشت. آن‌دسته از داوطلباني که بر اساس مندرجات کارنامه خود، مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي گرديده‌اند، بايد تا روز سه‌شنبه مورخ 3/2/98 نسبت به ثبت کدرشته‌محل‌هاي انتخابي خود (حداکثر 50 کدرشته محل در صورت وجود) با توجه به رشته امتحاني که در آن آزمون داده‌اند، در پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان اقدام نمايند. به اين‌دسته از داوطلبان توصيه مي‌شود که ابتدا نسبت به مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي و اطلاعيه‌هاي مرتبط با آن اقدام نموده و سپس کدرشته‌محل‌هاي مورد علاقه خود را، از کدرشته‌محل‌هاي مربوط به رشته امتحاني انتخاب و اولويت‌ها را به ترتيب علاقه، مرتب نموده و پس از آن، نسبت به ثبت انتخاب‌هاي خود اقدام نمايند (دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اين آزمون از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان از عصر روز چهارشنبه مورخ 28/1/1398 در اختيار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار گرفته است).
لازم به توضيح است که اسامي معرفي‌شدگان داراي حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسي سوابق علمي و پژوهشي و ...)، همراه با برنامه زماني مراجعه به دانشگاه‌هاي مجري، در دهه آخر ارديبهشت ماه 98 از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان منتشر خواهد شد.
ضمناً نظر داوطلبان گرامي را به موارد ذيل معطوف مي‌دارد:
1- به اطلاع آن‌دسته از داوطلباني که با توجه به مفاد کارنامه خود، مجاز به انتخاب رشته در مجموعه مدرسي معارف اسلامي (کدرشته امتحاني 2180) گرديده و مايل به انتخاب کدرشته‌محل‌هاي مربوط به گرايش مدرسي معارف اسلامي هستند، مي‌رساند از آنجا که شرط ورود داوطلبان متقاضي در کدرشته امتحاني مذکور به دانشگاه، علاوه بر کسب نمره علمي لازم، احراز شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور (دفترچه شماره 1)، نتيجه مصاحبه‌اي است که از سوي مديريت جذب و ارزشيابي معاونت آموزشي، پژوهشي استادان و دروس معارف اسلامي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها انجام خواهد شد، لذا اين‌دسته از داوطلبان، چنانچه در رديف معرفي‌شدگان داراي حدنصاب براي انجام مراحل مصاحبه قرار گيرند، لازم است که حداکثر تا 7 روز پس از اعلام نتايج معرفي‌شدگان (در دهه آخر ارديبهشت ماه 98)، براي طي مراحل پذيرش، به پايگاه اطلاع‌رساني معاونت آموزشي، پژوهشي استادان و دروس معارف اسلامي (به نشاني: www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت‌نام در اين سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوي معاونت مذکور باشند. بديهي است که عدم ثبت‌نام در اين سامانه، به منزله انصراف از تحصيل در اين رشته تلقي مي‌گردد. در پايان لازم به ذکر است که در گزينش نهايي، وضعيت علمي داوطلباني که مبادرت به تکميل فرم انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اينترنتي خود در موعد مقرر ننمايند يا نتيجه مراحل مذکور از سوي معاونت فوق‌الذکر به صورت منفي به اين سازمان اعلام گردد، بررسي نخواهد شد.
 2- داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته بوده و علاقه‌مند به انتخاب رشته‌هاي دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي هستند، لازم است به سايت دانشگاه مذکور مراجعه و بر اساس اطلاعيه‌هاي مربوط، که در سايت آن دانشگاه اطلاع‌رساني خواهد شد، اقدام نمايند.
3- داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب هر يک از کد رشته‌هاي امتحاني مربوط به دانشگاه‌هاي: امام صادق (ع)، جامع امام حسين (ع) و علوم انتظامي امين، که فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره‌هاي غيرروزانه شده‌اند، در صورت تمايل و دارا بودن شرايط لازم مطابق توضيحات انتهاي دفترچه، مي‌توانند کد رشته محل‌هاي مربوط به دوره‌هاي روزانه دانشگاه‌هاي ذي‌ربط را نيز انتخاب نمايند.
داوطلبان، پس از دريافت کارنامه اعلام نتيجه، در صورتي که درباره مندرجات آن سؤالي داشته باشند، مي‌توانند حداکثر تا تاريخ 3/2/98 از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي مندرج در سايت اين سازمان، سؤالات خود را مطرح نموده و از ارسال نامه پستي يا مراجعه حضوري اکيداُ خودداري نمايند. بديهي است به کليه مکاتباتي (اينترنتي يا غيراينترنتي) که بعد از تاريخ 3/2/98 در اين خصوص واصل گردد، ترتيب اثر داده نخواهد شد.
 

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.