جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸
از سوي وزير علوم:

طرح تحول همکاري‌هاي دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشي و فناوري با جامعه و صنعت ابلاغ شد

۱۳۹۸/۰۷/۱۵

دکتر منصور غلامي، وزير علوم، تحقيقات و فناوري، در نامه‌اي خطاب به رؤساي دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌هاي علم و فناوري و مراکز آموزش عالي، طرح تحول همکاري‌هاي دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشي و فناوري با جامعه و صنعت را ابلاغ کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومي وزارت علوم، اين طرح، با هدف تجميع و يکپارچه‌سازي راهبردهاي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و دستگاه‌هاي اجرايي در جهت ارتقاء ارتباط دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشي و فناوري با جامعه و صنعت تهيه شده است.
بهبود و اصلاح ساختار، فرآيندها و آيين‌نامه‌هاي اجرايي، پيش‌بيني مشوق‌ها و پشتيبان‌ها، هدفمند کردن برنامه‌هاي آموزشي و پژوهشي و توسعه همکاري‌ها و مشارکت با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي کشور، از مهم‌ترين راهبردهاي اين طرح هستند.
در روند تهيه اين طرح، از منابعي همچون اسناد بالادستي، بررسي وضع موجود، تجارب و برنامه‌هاي کشورهاي مختلف استفاده شده است.
دکتر غلامي، در اين نامه، ضمن تاکيد بر ضرورت برنامه‌ريزي در ستاد وزارت علوم، خطاب به دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشي آورده است که با توجه به اهداف و راهبردهاي تعيين شده در اين طرح، برنامه‌ريزي و اقدامات متناسب صورت پذيرد.
وي همچنين اطلاع‌رساني و برنامه‌ريزي براي جلب مشارکت وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي ذي‌نفع را ضروري دانسته است.

لازم به يادآوري است که طرح تحول همکاري‌هاي دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشي و فناوري با جامعه و صنعت، داراي شش هدف کلان، هشت راهبرد اصلي و ۴۴ اقدام اجرايي است. 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.